CNN Prima News Praha 11

Praha 11

Výpis příspěvků ke štítku „Praha 11“

Muž napadl školáka na pražském Chodovci. Policie pátrá po pachateli i statečném zachránci

Policisté pátrají po neznámém muži, který v polovině ledna napadl školáka na pražském Chodovci. Při činu ho vyrušil neznámý mladík, který útočníka přiměl křikem k útěku. Mladík, který napadenému pomohl, je důležitým svědkem, a kriminalisté ho proto žádají, aby se jim ozval. O případu v pátek na webu pražské policie informovala její mluvčí Eva Kropáčová.

Pražský radní označil Vietnamce za rákosníky, sklidil bouři. Nejsem xenofob, omlouvá se

Rákosník. Hanlivé označení zástupců vietnamské menšiny z úst radního Libora Vrkoče (Hnutí pro Prahu 11) způsobilo poprask nejen v řadách zastupitelů Prahy 11, ale také mezi lidmi na sociálních sítích. Opoziční politici z řad TOP 09, STAN a ANO se pokusili Vrkoče odvolat a požádat ho o veřejnou omluvu, nic z toho se ovšem nedostalo na program jednání. Proti radnímu pro dopravu se ostře postavili také někteří poslanci či zástupci Česko-vietnamské společnosti. Omluvu a vysvětlení nakonec Vrkoč zaslal redakci CNN Prima NEWS.

V Praze má vzniknout obrovský lázeňský komplex. Podívejte se, jak bude vypadat

U Hostivařské přehrady na Praze 11 by mohl v příštích letech vzniknout obrovský lázeňský komplex. Lázně Bohdaneč plánují na území 27 hektarů vybudovat zařízení, které má být zaměřeno na rehabilitaci pohybového ústrojí. Celý projekt by měl být spojený s celkovou revitalizací území a vznikem sportovních areálů či nové rozhledny. Velká oblast u oblíbené Hostivařské přehrady by proto měla projít výraznou proměnou. Kritici se ale obávají nepřiměřeného zatížení komunikací na pražském Jižním Městě.