CNN Prima News Praha-Troja

Praha-Troja

Výpis příspěvků ke štítku „Praha-Troja“

Kdo může za zřícení Trojské lávky? Soud osvobodil projektanta i šéfa mostařů

8. března 2022 14:35

Soud v kauze zřícení pražské Trojské lávky osvobodil jak projektanta Jiřího Stráského, tak i šéfa oddělení mostů Technické správy komunikací (TSK) Antonína Semeckého. Úterní verdikt není pravomocný. Státní zástupce pro oba muže žádal podmíněné tresty. Lávka spadla v prosinci 2017, čtyři chodci při neštěstí utrpěli vážná zranění.

Případ, který otřásl Českem. Před 10 lety našli policisté ostatky zavražděné Aničky

16. března 2021 10:04

Pátrání po mladičké Aničce Janatkové zasáhlo snad celé Česko. Její případ sledovaly s napětím tisíce lidí, kteří doufali, že se dívka najde živá a zdravá. Pátrání se ale protáhlo na téměř půl roku a bohužel mělo smutný konec. 16. března 2011, tedy přesně před deseti lety, policisté našli ostatky devítileté Aničky v pražské Troji. Její pravděpodobný vrah spáchal později sebevraždu.

Nešťastní ředitelé zoo nechápou, proč musí uzavřít návštěvám i venkovní expozice

15. prosince 2020 17:33

Kvůli zpřísněním opatření musejí v pátek 18. listopadu znovu zavřít také zoologické zahrady. Podle ředitelů pražské a brněnské zoo Miroslava Bobka a Martina Hovorky to bude znamenat velké finanční ztráty. Navíc nechápou, proč se zavírají také venkovní prostory zahrad. „Co lidí za den přijde do velkého nákupního centra, to k nám chodí za měsíc,“ popsal situaci ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. S dotazy se oba obraceli na ministerstva i další instituce, avšak bezúspěšně.

Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy

25. října 2020 18:37

Slunečná neděle vylákala i přes zpřísněná opatření tisíce lidí ven. Někteří dali přednost sportu, jiní šli na vycházku. V pražské Troji byly podél cyklostezek otevřeny i stánky s občerstvením. Někde zákazníci rozestupy dodržovali, jinde nikoli. Pražany a návštěvníky metropole přilákala i nově otevřená trojská lávka. Ovšem někteří ji kvůli obavám z nákazy koronavirem raději nepřecházeli.

Kajakář Prskavec si jako první český vodní slalomář zajistil účast na OH v Tokiu

1. srpna 2020 15:09
Aktualizováno

Kajakář Jiří Prskavec si jako první český vodní slalomář zajistil účast na olympijských hrách v Tokiu. V Praze-Troji vyhrál v rámci Českého poháru i třetí nominační závod a v čele klasifikace si i díky třem bodům za loňský titul mistra světa vypracoval nedostižný náskok. Kateřina Kudějová skončila v kategorii K1 až pátá a o letenky do Tokia zabojuje v neděli.