reklama

Pražská zoo slaví nový přírůstek - ubytoval se tu sameček vzácného bércouna

Novým obyvatelem vnitřní expozice pavilonu Afrika zblízka se stal bércoun Petersův. Zdroj: Petr Hamerník, Zoo Praha

Seznamte se s novým přírůstkem pavilonu Afrika v pražské zoo! Bércoun Petersův patří k největším a nejbarevnějším zástupcům starobylé skupiny savců Afrotheria. Aby se tu mohl zabydlet, musela expozice africké části projít významnými změnami.

reklama

Seznamte se s novým přírůstkem pavilonu Afrika v pražské zoo! Bércoun Petersův patří k největším a nejbarevnějším zástupcům starobylé skupiny savců Afrotheria. Aby se tu mohl zabydlet, musela expozice africká část projít významnými změnami.

Bércoun se potřebuje pohybovat v hluboké vrstvě substrátu z písku a zeminy, která je posypaná materiály jako je listí nebo suchá tráva, proto nesměla v jeho novém domově chybět živá vegetace. Na strop expozice tu pak nainstalovali mlžení a UV lampy produkující fotosynteticky aktivní světlo.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha
Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

I přepouštěcí dvířka musela být upravená, aby se ošetřovatelé k bércounům dostali kvůli krmení, aniž by je vyrušovali. Zepředu je podle zoologické zahrady expozice částečně krytá fólií s designem trávy.

Že je snažení na místě, dokládá to, jak vzácný je chov tohoto druhu v Evropě - může se jím pyšnit jenom sedm zoologických zahrad, ve kterých najdete 24 jedinců tohoto druhu. Sameček z pražské zoo se narodil minulý rok v Rotterdamu. Tady byl zároveň chov bércounů založen. Společnost v podobě samičky stejného druhu by měla dorazit taktéž z Nizozemska.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha
Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Klaus: Děti mají být ve škole a dospělí v práci. Uplynul rok a situace je mnohem horší
Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky
reklama
reklama
Analýza: Proč tři týdny lockdownu stačit nebudou? Do škol a obchodů nejdřív v červnu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník
Další články
reklama
reklama