Před jízdou pil pivo a kouřil marihuanu. Strážníkům se pak představil falešným jménem

Řidič, který si nejspíš přál, aby se nepřišlo na to, že řídil i přes zákaz, nahlásil strážníkům v Praze falešné jméno.

Opilý řidič

Řidič, který si nejspíš přál, aby se nepřišlo na to, že řídil i přes zákaz, nahlásil strážníkům v Praze falešné jméno. Navíc sedl za volant pod vlivem alkoholu a drog. Štěstí bylo, že nikoho nesrazil. Nehod, kdy je na vině právě alkohol, se ročně stanou tisíce, desítky lidí při nich zemřou.

Na pražské Palmovce zastavili strážníci řidiče. Mladý šofér se je snažil zmást, i když šlo o obyčejný přestupek. Fakt, že v ulici stojí hlídka městské policie a že projíždí jednosměrkou, řidič neřešil. Možné také je, že si strážníků ani zákazové značky prostě nevšiml.

„Když strážníci vyzvali mladíka, aby předložil všechny potřebné doklady, tvrdil jim, že u sebe žádné nemá a proto údaje ke své osobě pouze nadiktoval,“ popsala událost mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová. Jenže muž neuvedl pravé jméno, na což strážníci rychle přišli. Pak mladík vyšel s pravdou ven. Přiznal se k zákazu řízení, ke kouření marihuany a k jednomu pivu.

Každý rok se kvůli alkoholu nebo drogám stane přibližně 4 500 dopravních nehod. Jen loni při nich zemřelo padesát lidí. Více než osmnáct set se pak zranilo. Například mezi Uhříněvsí a Říčany nabourala do stromu opilá řidička. Z místa nehody odešla, policisté ji našli u krajnice. Za výstřihem měla strčenou láhev tvrdého alkoholu. Dechová zkouška ukázala přes 2,5 promile.

Žena měla nakonec pozitivní i test na drogy. Naštěstí nikoho nesrazila. Mnohem hůř dopadla nehoda, kdy jiná opilá řidička nabourala loni v létě v Praze do policejního auta. Jeden z policistů zemřel. Případ bude projednávat Vrchní soud.

Tagy: