reklama

Před jízdou pil pivo a kouřil marihuanu. Strážníkům se pak představil falešným jménem

Řidič, který si nejspíš přál, aby se nepřišlo na to, že řídil i přes zákaz, nahlásil strážníkům v Praze falešné jméno. Navíc sedl za volant pod vlivem alkoholu a drog. Štěstí bylo, že nikoho nesrazil. Nehod, kdy je na vině právě alkohol, se ročně stanou tisíce, desítky lidí při nich zemřou.

reklama

Na pražské Palmovce zastavili strážníci řidiče. Mladý šofér se je snažil zmást, i když šlo o obyčejný přestupek. Fakt, že v ulici stojí hlídka městské policie a že projíždí jednosměrkou, řidič neřešil. Možné také je, že si strážníků ani zákazové značky prostě nevšiml.

„Když strážníci vyzvali mladíka, aby předložil všechny potřebné doklady, tvrdil jim, že u sebe žádné nemá a proto údaje ke své osobě pouze nadiktoval,“ popsala událost mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová. Jenže muž neuvedl pravé jméno, na což strážníci rychle přišli. Pak mladík vyšel s pravdou ven. Přiznal se k zákazu řízení, ke kouření marihuany a k jednomu pivu.

Každý rok se kvůli alkoholu nebo drogám stane přibližně 4 500 dopravních nehod. Jen loni při nich zemřelo padesát lidí. Více než osmnáct set se pak zranilo. Například mezi Uhříněvsí a Říčany nabourala do stromu opilá řidička. Z místa nehody odešla, policisté ji našli u krajnice. Za výstřihem měla strčenou láhev tvrdého alkoholu. Dechová zkouška ukázala přes 2,5 promile.

Žena měla nakonec pozitivní i test na drogy. Naštěstí nikoho nesrazila. Mnohem hůř dopadla nehoda, kdy jiná opilá řidička nabourala loni v létě v Praze do policejního auta. Jeden z policistů zemřel. Případ bude projednávat Vrchní soud.

Tagy:

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama