reklama

Před strážníky se oháněl vlivným otcem na ministerstvu. Byl celostátně hledaný

Pražští městští policisté na zastávce městské hromadné dopravy na Praze 7 zahlédli muže bez roušky na obličeji. Po žádosti o předložení dokladů začal být vulgární a oháněl se vlivným otcem na ministerstvu. Jenže se ukázalo, že je celostátně hledaný.

reklama

Muž na sebe sám upozornil. Na zastávce tramvaje si četl noviny a na zakrytí dýchacích cest nedbal. Strážnici ho proto vyzvali k předložení dokladů totožnosti, což muž odmítl a začal být vulgární.

Po chvíli si navíc oslovený všiml připnuté policejní kamery. „Muž začal strážníky slovně urážet. Neváhal jim ani vyhrožovat vlivným otcem,“ popsala situaci tisková mluvčí Městské policie Irena Seifertová. Po cestě k policejnímu vozidlu se muž oháněl slovy: „Chovej se, ty vole, měšťáku! Nebo zavolám fotrovi vole na ministerstvo a budeš vidět, jak půjdeš z kalhot.“

U vozu po provedené lustraci policisté zjistili, že 33letý muž je celostátně hledanou osobou. „Po předvedení na služebnu státní policie vyšlo najevo, že je na něho vydán příkaz k zatčení,“ uvedla Seifertová.

Za chybějící roušku a porušení mimořádného opatření byla muži udělena pokuta ve výši jeden tisíc korun, jeho další přestupkové jednání bude oznámeno správnímu orgánu.

K tématu

Tagy: pokuta rouška zatčení zadržení MHD tramvajová zastávka pražská policie příkaz nadávky vyhrožování celostátně hledaný

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás

V Česku se pomaličku rozjíždí systém očkování proti koronaviru. Od ledna se zatím dostala řada především na zdravotníky, zaměstnance a seniory v domovech důchodců a seniory 80+ takzvaně z ulice. Kdy přijde řada na padesátníky nebo třicátníky? A kdy budou na řadě učitelé nebo policisté? Připravili jsme pro vás přehledný jízdní řád očkování tak, jak ho minulý týden zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Koronavirus

Sledujte ŽIVĚ: Britská mutace koronaviru je v Česku. Jaké představuje nebezpečí?

Sledujte ŽIVĚ: Britská mutace koronaviru je v Česku. Jaké představuje nebezpečí?

Do České republiky se již dostala britská mutace koronaviru. V pondělí o tom po jednání vlády informoval ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Nová forma se má podle vědců šířit až o 40 procent rychleji než standardní varianta koronaviru. Jaká jsou další specifika britské mutace? Sledujte živě tiskovou konferenci Státního zdravotního ústavu (SZÚ) od 14 hodin na CNN Prima NEWS či v tomto článku.

ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
PŘEHLEDNĚ: Papírnictví otevřou, restaurace ne. Co se v opatřeních mění od úterý?
reklama
reklama
Nové záběry z útoku na Kapitol: Podívejte se na střety demonstrantů a ochranky

USA

Domácí zpravodajství

Lyžaře tahá nahoru skútrem. Jezdíme, dokud vydrží stroje, popsal majitel skiareálu
Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem
Tragická nehoda na Kladensku: Při srážce dvou aut zemřela žena, další se těžce zranila
Studenti mají kvůli on-line výuce psychické potíže, ukázal průzkum. Neudrží pozornost
Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti
Další články
reklama
reklama