reklama

Před strážníky se oháněl vlivným otcem na ministerstvu. Byl celostátně hledaný

Pražští městští policisté na zastávce městské hromadné dopravy na Praze 7 zahlédli muže bez roušky na obličeji. Po žádosti o předložení dokladů začal být vulgární a oháněl se vlivným otcem na ministerstvu. Jenže se ukázalo, že je celostátně hledaný.

reklama

Muž na sebe sám upozornil. Na zastávce tramvaje si četl noviny a na zakrytí dýchacích cest nedbal. Strážnici ho proto vyzvali k předložení dokladů totožnosti, což muž odmítl a začal být vulgární.

Po chvíli si navíc oslovený všiml připnuté policejní kamery. „Muž začal strážníky slovně urážet. Neváhal jim ani vyhrožovat vlivným otcem,“ popsala situaci tisková mluvčí Městské policie Irena Seifertová. Po cestě k policejnímu vozidlu se muž oháněl slovy: „Chovej se, ty vole, měšťáku! Nebo zavolám fotrovi vole na ministerstvo a budeš vidět, jak půjdeš z kalhot.“

U vozu po provedené lustraci policisté zjistili, že 33letý muž je celostátně hledanou osobou. „Po předvedení na služebnu státní policie vyšlo najevo, že je na něho vydán příkaz k zatčení,“ uvedla Seifertová.

Za chybějící roušku a porušení mimořádného opatření byla muži udělena pokuta ve výši jeden tisíc korun, jeho další přestupkové jednání bude oznámeno správnímu orgánu.

K tématu

Tagy: pokuta rouška zatčení zadržení MHD tramvajová zastávka pražská policie příkaz nadávky vyhrožování celostátně hledaný

Další hlavní zprávy

Reportáž

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Kdo převezme PPF? Těžko říct, Kellner asi závěť neměl, myslí si jeho spolupracovník
Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?
reklama
reklama
Ukrajina hrozí útokem na „provokující“ lodě ruské rozvědky. V Donbasu se střílí

Rusko

Domácí zpravodajství

Smejkal: Středoškoláci se vrátí v květnu. V červnu povolíme zahrádky a venkovní koncerty
Kultura se řítí do propasti. Zaorálek svými výroky připomíná Jakeše, říká houslista Šporcl
Český úspěch: Vědci z Liberce odhalili nový lék na covid. Jde o tenký papírek
Další články
reklama
reklama