reklama

Předseda Senátu Vystrčil končí návštěvu. Jednal i v Taiwan Cooperative Bank

Předseda Senátu Vystrčil končí návštěvu Tchaj-wanu.

Návštěvou tchajwanské banky či účastí na fóru zabývajícím se změnou dodavatelských řetězců dnes předseda českého Senátu Miloš Vystrčil zakončí návštěvu Tchaj-wanu.

reklama

Jeho cesta vyvolala velkou mezinárodní pozornost mimo jiné kvůli ostré kritice, kterou na ni reagovala Čína, jež ostrovní stát považuje za svou odštěpeneckou provincii.

Vystrčil jednal v bance
Vystrčil jednal v bance

Vystrčil má dnes v plánu například návštěvu Taiwan Cooperative Bank, která zvažuje zřízení své české pobočky. Předseda Senátu ve čtvrtek řekl, že takový krok by usnadnil tchajwanské investice v České republice.

Návštěva Taiwan Cooperative Bank
Návštěva Taiwan Cooperative Bank

Odpoledne se Vystrčil zúčastní ekonomické konference, kterou společně pořádá Tchaj-wan se zastoupeními Spojených států, Evropské unie a Japonska. Účastníci se chtějí bavit o postupu při změně takzvaných dodavatelských řetězců. Kvůli nejistým vztahům s Čínou některé firmy uvažují o přesunutí výroby do jiných oblastí. Zároveň by část států chtěla změnit svou závislost na Číně v některých výrobcích.

K tématu

Vystrčil z Tchaj-wanu odletí dnes večer (odpoledne středoevropského letního času), do Evropy ho přepraví stroj tchajwanských aerolinek China Airlines. Z Frankfurtu nad Mohanem pak poletí českým vládním speciálem.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama