reklama
CNN Prima News Tchaj-wan

Tchaj-wan

Výpis příspěvků ke štítku „Tchaj-wan“

České tenistky řádí v Tokiu. Krejčíková a Siniaková jdou vítězně do druhého kola

Český tenis si může zapsat další úspěch na olympijských hrách v Tokiu. Po vítězství Karolíny Plíškové nastoupil nejvýše nasazený pár turnaje Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Tenistky hravě porazily své tchajwanské soupeřky a postupují dál do druhého kola. Už včera byl důvod k oslavám, výhru slavila kromě Krejčíkové i Markéta Vondroušová.

Koronaviroví premianti nemají vyhráno. Co stojí za nárůstem nákaz covidem v Asii?

Tchaj-wan, Jižní Korea, Vietnam a do jisté míry i Japonsko. Zmíněné asijské země patřily během loňské vlny pandemie k premiantům. Na rozdíl od Evropy či USA se vyhnuly obrovským počtům nákaz a přeplněným nemocnicím. I přes razantní opatření se jim ale letos nepodařilo udržet šíření koronaviru na uzdě. Co stojí za strmým růstem počtu nakažených? Dle odborníků se Asie nechala ukolébat svou vlastní úspěšností.

Na judo se nehodím, tušil. Pak s ním trenér nechal 27krát hodit o zem, chlapec zemřel

Z Tchaj-wanu a tamního sportovního prostředí přišla zarážející zpráva. Sedmiletý chlapec zemřel na následky zranění, které utrpěl při tréninku juda. Trenér úkoloval jiného ze svých svěřenců, aby malého zápasníka neustále házel na zem, několikrát tak učinil i sám. Dohromady začínající judista tvrdě dopadl na podlahu za jeden trénink 27krát, což zapříčinilo krvácení do mozku.

Tak tu radioaktivní vodu vypijte, vzkazuje Čína. Japonci chtějí Fukušimu vypustit do moře

Čína v reakci na japonský plán vypustit nahromaděnou vodu z havarované jaderné elektrárny ve Fukušimě do moře vzkázala tamnímu místopředsedovi vlády Taró Asóovi, aby ji sám vypil. Ten se totiž nechal slyšet, že je voda ošetřená a její pozření člověku neuškodí. Proti záměru Japonců se vedle Číny postavily také Jižní Korea a Tchaj-wan, které se obávají dopadů na životní prostředí a zdraví člověka.

Koronavirus nemusí pocházet z Číny, tvrdí vědec z WHO. Zkoumat by se měly i jiné země

Koronavirus, který způsobil současnou pandemii, nemusí pocházet z Číny. V rozhovoru pro BBC to uvedl vědec ze Světové zdravotnické organizace (WHO) John Watson. Podle něj by vyšetřovatelé měli zkoumat původ viru pečlivěji i za hranicemi Číny, která sebemenší vinu popírá. Její výzkumníci dokonce přišli v listopadu s teorií, že mohl mít virus kořeny v jedné z devíti zemí včetně Česka.

reklama