reklama
CNN Prima News Tchaj-wan

Tchaj-wan

Výpis příspěvků ke štítku „Tchaj-wan“

Trestní stíhání, čínský dopis pro Kuberu či nepovolená zabijačka. Kdo je Vratislav Mynář?

20. října 2021 19:15

Trestní stíhání kvůli dotaci na penzion, výhružný dopis pro Jaroslava Kuberu či chybějící bezpečnostní prověrka. To jsou jen příklady kontroverzí spojených s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Tomu teď navíc přibylo „na účet“ také zatajování zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten podle lékařů z vojenské nemocnice není schopen vykonávat pracovní povinnosti a Mynář to věděl. Přesto o tom neinformoval ani nejvyšší ústavní činitele, ani veřejnost.

Při požáru výškové budovy na Tchaj-wanu zemřelo 46 lidí. Desítky osob utrpěly zranění

14. října 2021 06:10
Aktualizováno

Při požáru 13patrové budovy na Tchaj-wanu ve městě Kao-siung zemřelo nejméně 46 lidí, dalších 41 osob utrpělo zranění, informovala agentura AP s odvoláním na místní úřady. Požár propukl ve 2:54 místního času (20:54 SELČ), uhasit se ho podařilo o více než čtyři hodiny později. Objektu se přezdívalo „strašidelný dům“, protože v několika nižších patrech byly již nefungující, opuštěné restaurace, karaoke kluby a kino.

Expert: Zahraniční intervence problém terorismu neřeší, ale ještě prohlubují

19. srpna 2021 06:46

Analytik Asociace pro mezinárodní otázky Petr Boháček doufá, že odchodem vojáků západních zemí z Afghánistánu skončí takzvaný „vývoz demokracie“. „Tento způsob zahraničních intervencí jen vytváří větší problémy. Původní záměr mise – zničit epicentrum terorismu – neuspěl. Naopak se problém s terorismem ještě prohlubuje,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

České tenistky řádí v Tokiu. Krejčíková a Siniaková jdou vítězně do druhého kola

25. července 2021 09:05

Český tenis si může zapsat další úspěch na olympijských hrách v Tokiu. Po vítězství Karolíny Plíškové nastoupil nejvýše nasazený pár turnaje Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Tenistky hravě porazily své tchajwanské soupeřky a postupují dál do druhého kola. Už včera byl důvod k oslavám, výhru slavila kromě Krejčíkové i Markéta Vondroušová.

reklama