CNN Prima News přehled

přehled

Výpis příspěvků ke štítku „přehled“

PŘEHLEDNĚ: Skončí víc než třetina finančních úřadů. Podívejte se, kde všude se zruší

Ministerstvo financí od července zruší 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. 56 z nich už nyní fungovalo v omezeném režimu. Místo zrušených úřadů Finanční správa lidem nabídne zvláštní linky pro telefonické konzultace, v době podávání daňových přiznání také rozšíří výjezdy do obcí. Odborní pracovníci rušených úřadů se přesunou do jiných lokalit. Resort neupřesnil, zda bude rozhodnutí znamenat i propouštění.

PŘEHLEDNĚ: Další tři podezření na úmrtí po očkování. Jaké potíže hlásí Češi nejčastěji?

V posledních dvou týdnech v Česku přibyla další tři podezření na úmrtí v souvislosti s očkováním proti nemoci COVID-19, celková bilance tak vzrostla na 116. Od poslední aktualizace Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) nahlásili lidé 98 podezření na nežádoucích účinky po vakcinaci. Jejich počet tak od začátku očkování v Česku stoupl na 8 402. Hlášení je ale velmi ojedinělé, dokončené očkování má v Česku téměř šest milionů lidí.

Nový kabriolet pořídíte i za 400 tisíc korun. Do milionu už je z čeho vybírat

Usednout v letních měsících do rozpáleného auta, které nemá klimatizaci, není zrovna příjemné. U toho, které jí disponuje, zase riskujeme možné zdravotní komplikace, jako jsou vysušené nosní sliznice, v horším případě nejrůznější infekce. Existují však i vozidla, v nichž se můžete nechat přirozeně chladit letním vánkem. Takový kabriolet přitom nemusí stát majlant, nejlevnější koupíte už od 400 tisíc korun.

Autem na zahraniční dovolenou? Pokud chcete ušetřit, natankujte ještě v Česku

Poslední letní prázdniny byly pro české turisty doslova frustrující. Pandemie koronaviru a s ní spjatá vládní opatření zásadně omezily možnosti cestování. Nyní už je ale všechno jinak a léto opět probíhá v plném proudu. Spousty tuzemských „dovolenkářů“ konečně míří odpočinout si do zahraničí. Připravili jsme proto přehled cen pohonných hmot v okolních evropských zemích, ale také rady, jak a kde ušetřit.

Za málo peněz hodně prostoru? Tohle jsou nejlevnější nové kombíky na českém trhu

Nadvláda sportovně užitkových automobilů, neboli „esůvéček“ v posledních letech ještě více sílí. Již čtyři roky v řadě jsou vozy tohoto typu v čele tuzemských prodejů. Pomalu zastiňují i tak oblíbený segment jako jsou rodinné kombi. A proč vlastně? Vždyť nový kombík se slušnou základní výbavou, prostorným interiérem a zavazadelníkem může stát i zlomek ceny podobně velkého a vybaveného SUV. Do přibližně 400 tisíc korun jsme jich našli hned pět.