reklama

Jediný svého druhu na světě. Justin Bieber si pořídil futuristický Rolls-Royce

Rolls-Royce Wraith zpěváka Justina Biebera
Zdroj: Twitter

Řada slavných osobností našla zálibu ve sbírání drahých automobilů, s nimiž se následně chlubí na veřejnosti či na sociálních sítích. Jde zejména o rappery a zpěváky, kteří potřebují získat pozornost mladšího publika. Justin Bieber není výjimkou, což mimo jiné dokazuje i tento nový Rolls-Royce Wraith v jedinečné futuristické úpravě.

reklama

Kanadský popový zpěvák a idol mladých dívek Justin Bieber se za svou vášeň k luxusním vozům nikdy nestyděl. Jeho sbírka mimo jiné obsahuje například speciální kousky značek Ferrari, Lamborghini a nově i Rolls-Royce. Prapodivně koncipovaný jedinečně upravený vůz ale nejen v řadách zpěvákových fanoušků vyvolává rozporuplné emoce.

Elektromobil Rolls-Royce
Elektromobil Rolls-Royce
Zdroj: Rolls-Royce

Úpravu jako ze sci-fi filmu má na svědomí americká firma West Coast Customs, kde si zpěvák nechal už před lety předělat svoje Ferrari 458 Italia. Tentokrát ale nechal úpravcům zcela volné ruce a výsledkem je neobvykle vyhlížející stroj, který připomíná koncept Rolls-Royce 103EX, někdy také označovaný jako Vision Next 100 z roku 2016. Inspirace je na první pohled více než zřejmá.

První elektrický Rolls-Royce

Rolls-Royce Wraith  zpěváka Justina Biebera
Rolls-Royce Wraith zpěváka Justina Biebera
Zdroj: Twitter

Poznávacím znamením Bieberova speciálu jsou zakrytá kola, která nezhoršují jízdní schopnosti automobilu. Ovlivnila však jeho velikost. Zpěvákův Rolls-Royce Wraith je nyní výrazně širší a mohutnější nežli originál z britských ostrovů.

O tom, co upravený vůz pohání, se vede mnoho spekulací. Motorističtí nadšenci hovoří buď o velkém 6,6litrovém dvanáctiválci se dvěma turbodmychadly, nebo o výkonném elektromotoru. Prvnímu tvrzení napovídají dvě velké koncovky výfukové soustavy, ačkoli se může jednat pouze o repliky.

Jedno je ale jasné. Rolls-Royce Wraith s podobnou vizáží a úpravou je jediný svého druhu na světě. Odpovídá tomu i jeho cena. Slavný kanadský zpěvák údajně za automobil včetně úprav zaplatil asi milion dolarů, dle aktuálního kurzu tedy v přepočtu asi 21,5 milionu korun.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Krimi

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko

Co se stalo v Dolních Chabrech? Záhada, která se udála před půlnocí v rodinném domě v klidné ulici, dostává základní obrysy. Další zdroj totiž potvrdil verzi, kterou redakce Krimi zpráv CNN Prima NEWS už zveřejnila, a navíc přidal podrobnosti. Co bylo na začátku a proč měl vzít teprve čtrnáctiletý hoch do ruky nůž, zatím není jasné. Záchranáři ale bojovali o život dvou lidí.

Hrozba z vesmíru: Experti odhadli místo dopadu čínské rakety. Kdo by se měl obávat?
Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Slibujeme si od toho větší porodnost, obhajuje Maláčová kratší pracovní týden
reklama
reklama
Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Naštvaní praktici: Očkovat nebudeme, nemáme vakcíny. Ministerstvo slíbilo nápravu
Hamáčkova pomsta? Vicepremiér odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty
Další články
reklama
reklama