reklama

Jediný svého druhu na světě. Justin Bieber si pořídil futuristický Rolls-Royce

Řada slavných osobností našla zálibu ve sbírání drahých automobilů, s nimiž se následně chlubí na veřejnosti či na sociálních sítích. Jde zejména o rappery a zpěváky, kteří potřebují získat pozornost mladšího publika. Justin Bieber není výjimkou, což mimo jiné dokazuje i tento nový Rolls-Royce Wraith v jedinečné futuristické úpravě.

reklama

Kanadský popový zpěvák a idol mladých dívek Justin Bieber se za svou vášeň k luxusním vozům nikdy nestyděl. Jeho sbírka mimo jiné obsahuje například speciální kousky značek Ferrari, Lamborghini a nově i Rolls-Royce. Prapodivně koncipovaný jedinečně upravený vůz ale nejen v řadách zpěvákových fanoušků vyvolává rozporuplné emoce.

Úpravu jako ze sci-fi filmu má na svědomí americká firma West Coast Customs, kde si zpěvák nechal už před lety předělat svoje Ferrari 458 Italia. Tentokrát ale nechal úpravcům zcela volné ruce a výsledkem je neobvykle vyhlížející stroj, který připomíná koncept Rolls-Royce 103EX, někdy také označovaný jako Vision Next 100 z roku 2016. Inspirace je na první pohled více než zřejmá.

První elektrický Rolls-Royce

Poznávacím znamením Bieberova speciálu jsou zakrytá kola, která nezhoršují jízdní schopnosti automobilu. Ovlivnila však jeho velikost. Zpěvákův Rolls-Royce Wraith je nyní výrazně širší a mohutnější nežli originál z britských ostrovů.

O tom, co upravený vůz pohání, se vede mnoho spekulací. Motorističtí nadšenci hovoří buď o velkém 6,6litrovém dvanáctiválci se dvěma turbodmychadly, nebo o výkonném elektromotoru. Prvnímu tvrzení napovídají dvě velké koncovky výfukové soustavy, ačkoli se může jednat pouze o repliky.

Jedno je ale jasné. Rolls-Royce Wraith s podobnou vizáží a úpravou je jediný svého druhu na světě. Odpovídá tomu i jeho cena. Slavný kanadský zpěvák údajně za automobil včetně úprav zaplatil asi milion dolarů, dle aktuálního kurzu tedy v přepočtu asi 21,5 milionu korun.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch upravil pravidla pro nošení respirátorů. V práci je nemusíte mít pořád

„Respirátor máte vždy, pokud je některý z vašich kolegů k vám blíž než 1,5 metru,“ upřesnil své dřívější nařízení ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na Twitteru. Takový případ podle něj nastává například tehdy, když si kolegové šeptají drby na kávě. V původním středečním nařízení ale takové výjimky nebyly. Vojtěch oznámil, že od pondělí 25. října lidé nebudou muset mít zakrytá ústa a nos na pracovišti jen v případě, že sedí v kanceláři zcela sami.

Tálibán jí usekl hlavu, tvrdí bývalý trenér nadějné volejbalistky. Rodina to popírá

Aktualizováno

Obětí vládnoucích radikálů se v Afghánistánu měla stát nadějná volejbalistka Mahjabin Hakimiová. Její vražda přitom vyplynula na povrch až po několika týdnech. Tálibán jí podle informací bývalého trenéra sťal hlavu, ovšem rodina tvrdí něco jiného. Poté, co v srpnu převzalo vládu v zemi radikální hnutí, se kompletně změnil život mnoha obyvatelům. Mezi nejohroženější skupinu patří právě veřejně aktivní ženy – političky nebo sportovkyně.

Dušek: Odpovědnost musí být na lidech. Ať se proboha zamyslí a nechají se očkovat

Jedinou cestou z epidemie je očkování, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Podle něj by lidé měli vzít zodpovědnost na sebe, ale spousta z nich stále není očkována. Dušek také varoval, že pandemická čísla se budou v následujících týdnech zhoršovat. Přibývat může až pět tisíc nakažených denně a růst budou i počty hospitalizovaných.

Zastřelený pes na Náchodsku? Obyvatelé se bouří, policie případ odložila

Adršpachem na Náchodsku rezonuje případ údajné střelby v obci z konce léta. Zůstal po ní na ulici mrtvý pes jedné z obyvatelek. Háček je v tom, že ho pohřbila bez pitvy, kterou po ní požadovala policie. Ta teď případ odkládá s tím, že střelbu nelze potvrdit, takže není co vyšetřovat. Proti tomu se bouří jak řada obyvatel obce, tak majitelé psa, kteří mají i fotografii, kudy měl projektil proniknout do těla.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiše dokážu rozčílit, to mě baví, směje se Rakušan. Rýpnul si i do Zemana a Klause

Lídr Starostů Vít Rakušan se z přízně a největšího počtu preferenčních hlasů těší. Že by ale kvůli tomu přemýšlel o kandidatuře na prezidenta, odmítá. Podle něj je na to příliš brzy. Nabitou popularitu podle svých slov získal tím, že dokáže „záhadně“ rozčílit premiéra Andreje Babiše (ANO), což ho „docela baví“. A zužitkovat ji chce ve vládě. Rakušan to s úsměvem přiznal ve vysílání CNN Prima NEWS.

reklama