reklama

Přes 200 let stará značka Peugeot míří k luxusu. Má nové logo, už po jedenácté

Automobilka Peugeot v rámci nově zformovaného koncernu Stellantis dostane prostor k tomu, aby se z ní stal producent luxusních automobilů. Pomocí má nejen nové logo, ale i design showroomů nebo on-line prezentace.

reklama

Peugeot patří mezi nejstarší stále fungující značky na světě. Vznikla už v roce 1810, tedy ještě za dob vlády Napoleona, a specializovala se na výrobu nářadí, mlýnků nebo kol. Dnes je známá hlavně díky automobilům a letos v lednu se stala součástí nového koncernu Stellantis, který vznikl fúzí francouzského PSA a italského gigantu Fiat Chrysler. Stellantis je nyní čtvrtým největším výrobcem automobilů na světě.

Zařazení do velkého koncernu francouzské automobilce pomohlo otevřít dveře do lepší společnosti. Stellantis pro ni totiž naplánoval přerod ze spotřební k luxusní automobilce. Má tak vyrábět dražší vozy zaměřené na bohatší klientelu. Prvním krokem k takové změně je nové logo – v 211 let staré historii Peugeotu už jedenácté v pořadí.

Bez lva ani ránu

Peugeot se nemůže obejít bez lva, toto zvíře používá od samého začátku firmy. Nové logo s jednoduchým designem navazuje na profil lví hlavy, kterou Francouzi používali v šedesátých letech minulého století. Má ale zjednodušené a zároveň ostřeji řezané rysy. Výrazně se změnil i použitý font nápisu Peugeot. Černé pozadí pak dodává na luxusu.

„Nové logo je pro jakoukoliv značku zásadní změnou, včetně Peugeotu. To naše reflektuje proměnu modelové nabídky i filosofie, která bude nyní zaměřena na prožívání okamžiků. Těšíme se, že naši novou identitu i nabídku vozů odhalíme zákazníkům ještě během letošního roku,“ řekla Julie Davidová, šéfka britské pobočky Peugeotu.

Lidštější přístup

Nová identita značky dopadne samozřejmě i na vzhled showroomů. Automobilka už zveřejnila fotografii toho, jak by mohly její prodejny vypadat. I zde je vidět posun k elegantnějšímu vzezření. Peugeot chce, aby byly jeho výstavní prostory „více lidské“. Změnit se mají i webové prezentace zastoupení pro jednotlivé země, což má umožnit zájemcům třeba snazší pořízení vozu on-line.

Peugeot není jedinou automobilkou, která se letos rozhodla pro proměnu své identity. Už v lednu představila nové logo také korejská značka Kia. Zjednodušila v něm tvar svých tří písmen. Představila také nový slogan „Movement that inspires“, tedy v překladu „Pohyb, který inspiruje“.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek
Rozhovor

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek

Česko musí co nejrychleji proočkovat zbytek seniorů, vyzývá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda České lékařské komory Milan Kubek. Varuje zároveň, že si covid neočkované najde. Na druhou stranu si myslí, že pokud by se proočkovala větší část společnosti, mohlo by dojít k rozvolnění opatření podobně jako například v Dánsku. Připomněl však, že někteří Češi se švejkovskou povahou nerespektují ani současná pravidla.

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl
Rozhovor

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen

Více než 30 tisíc žen oznámilo, že po očkování vakcínou proti COVID-19 došlo k narušení jejich menstruačního cyklu. Změny ale byly „krátkodobé“, uvedla lektorka reprodukční imunologie na Imperial College London Victoria Maleová. Podle ní se většina žen po jednom cyklu vrátí k normálu. Neexistují zatím ani žádné důkazy, že by očkování ovlivňovalo plodnost.

Experiment japonských školáků pokračuje i po 37 letech. Na Havaji vyplaval vzkaz v lahvi

Tichý oceán vyplavil na Havaji lahev se vzkazem, kterou před 37 lety vhodili do moře studenti japonské střední školy v rámci vědeckého experimentu. Cílem pokusu bylo monitorování oceánských proudů, uvedl web The Guardian. V letech 1984 a 1985 školáci hodili do oceánu poblíž Tokia 750 lahví. Od té doby se našly na 17 místech planety. Například na japonském ostrově Okinawa, v Číně, na Filipínách nebo na západním pobřeží USA.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Očkujte se, stihl vyzvat miliony fanoušků. Pak slavný youtuber covidu podlehl

Proslavil se vytvořenými sériemi skriptových videí ze hry Minecraft, na Youtube ho sledovalo více než 1,5 milionu odběratelů. Americký 36letý youtuber Brandon Ashur však podlehl komplikacím spojeným s nemocí COVID-19. Své sledující o svém zdravotním stavu pravidelně informoval na sociálních sítích. „Doufám, že to přežiju,“ psal pod fotografie z nemocnice. Nakonec všechny žádal o jediné: „Prosím, očkujte se, tohle nechcete.“

Řidiči, pozor. Běžný lék na úzkost vás může připravit o řidičák kvůli drogám

Běžně používaný lék Trittico, který lékaři předepisují na stavy úzkosti, může vyvolat falešně pozitivní výsledek testu na drogy. Policie přitom při kontrole v takovém případě nemusí brát ohled ani na potvrzení od lékaře a může na místě zabavit řidičský průkaz do doby, než jsou k dispozici výsledky krevních testů. Na ty se ale čeká i několik týdnů.

Podmínky pro cestování se od pondělí opět mění. Které země se přesouvají do červené?

Ministerstvo zdravotnictví na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy COVID-19. Ten začne platit od pondělí 20. září. Do červené kategorie se přesune Lotyšsko, San Marino a Rumunsko. Oranžová kategorie se rozroste o Island a Portugalsko, včetně Azorských ostrovů. Naopak Slovinsko bude tmavě červené.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama