logo

Výpis příspěvků ke štítku „logo“

Jsme prokletí. Barcelonské fanoušky před El Clásikem straší změna na dresu

15. října 2022 11:24

Je tady fotbalová klasika klasik, která má tradici přímo vepsanou v názvu. První El Clásico sezony mezi španělskými giganty Realem Madrid a Barcelonou si fanoušci užijí už v neděli. Katalánci do svátečního utkání půjdou s nezvyklými dresy. Barvy zůstanou zachovány, jen hlavního sponzora – streamovací službu Spotify – na hrudi jednorázově nahradí logo společnosti rappera Drakea. Což u některých příznivců vyvolává obavy.

Škoda představila nové logo a extradlouhý model Vision S7. Kdy ho uvidíme na silnicích?

30. srpna 2022 19:30

Budoucnost elektromobility v podání značky Škoda – to je koncept Vision S7, který byl v úterý ve světové premiéře představen v Praze. Na silnicích ho ale budete potkávat až zhruba v roce 2026 a jaká bude jeho konečná podoba, je zatím ve hvězdách. Proto se v mladoboleslavské automobilce klade důraz na termín „studie“. Představení SUV, které se stane nejdelší škodovkou v historii, ukazuje především nový designový jazyk, který bude elektrické škodovky v budoucnu zdobit. Škoda ukázala i své nové logo.

Nové logo, motto s inspirací Havla a priority. Vláda představila předsednictví v Radě EU

15. června 2022 17:25

Zvládnutí uprchlické krize a poválečná obnova Ukrajiny, energetická bezpečnost nebo posílení obranných kapacit a kybernetická bezpečnost. To jsou priority České republiky při předsednictví v Radě Evropské unie, které nastane v druhé polovině roku. Na středeční tiskové konferenci je včetně nového motta a loga představili premiér Petr Fiala (ODS) a ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek.

Mouřenín na Kofile? Politická korektnost místy přechází do extremismu, zlobí se Janeček

23. února 2022 12:36

Na mouřenínovi a původním obalu čokoládové tyčinky Kofila není nic nekorektního, shodli se prezidentští kandidáti v pořadu Co Čech, to politik. Podle matematika Karla Janečka přehnaná snaha o korektnost mnohdy hraničí s extremismem, komik Miloš Knor označil kauzu za malichernost. Prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová si zase myslí, že by se podobné změny měly řídit poptávkou, nikoliv nařízeními či kvótami. Výrobce se rozhodl, že tradiční mouřenín bude nově modrý.

Fanoušci jsou z dresů na olympiádě nadšeni. Hokejisté se ale po Pekingu vrátí ke „slepici“

13. února 2022 17:29

Hokejové fanoušky nepotěšila na olympiádě jen dramatická výhra nad Ruskem, ale i návrat ke starší verzi dresu se státním znakem. Jinak totiž národní tým hraje už přes tři roky s triky, na jejichž hrudi je inovované logo lva. Lidé k němu mají dlouhodobě výhrady, přezdívají mu hanlivě slepice. Přestože však současná olympijská varianta vyhrála před pár dny i zámořskou anketu o nejhezčí dresy v historii, reprezentace se stejně vrátí ke kritizovanému modelu.

Volný v bloku končí. Volfová ho zavrhla, exposlanec založí novou stranu

12. ledna 2022 11:21

V řadách Volného bloku došlo k bizarní situaci. Předsedkyně strany Jana Volfová oznámila, že se distancuje od nejviditelnější tváře strany – bývalého poslance Lubomíra Volného. Reaguje tím na kauzu s nemocenskou, kterou pobíral exzákonodárce, přestože se účastnil demonstrací proti očkování. Strana kvůli tomu změní název i logo. Volný již avizoval, že hodlá se svým kolegou Marianem Bojkem založit nový „Volný blok“. Svůj záměr potvrdil na Twitteru.

Podstatné je dělat věci, které mají ohlas. Klidně i negativní, říká grafik Najbrt

2. června 2020 19:24

Logo, ke kterému si lidé najdou vztah, může vydržet i sto let. To uvedl v pořadu Interview grafik Aleš Najbrt, který už 25 let dělá vizuály Mezinárodnímu filmovému festivalu v Karlových Varech. Vedle této dlouhodobé spolupráce navrhl jeden ze zakladatelů grafického Studia Najbrt také logo města Ostrava a během pandemie koronaviru vytvořil se svými kolegy nové písmo s názvem COVID Infected.