logo

Výpis příspěvků ke štítku „logo“

Musk přišel s novým logem Twitteru. Místo obrázku ptáčka bílé X na černé ploše

Symbolem sociální sítě Twitter se místo dosavadního modrého ptáčka nově stává bílé X na černé ploše. Nové logo představil majitel firmy Elon Musk a šéfka podniku Linda Yaccarinová. Logo se změnilo na oficiálním profilu Twitteru a písmeno X promítli na firemní centrálu v San Franciscu. Název profilového účtu zůstává „@twitter“, modrý ptáček ale po aktualizaci stránky zmizel a na jeho místě se objevuje písmeno X.

Sociální demokraté představili nový název i zkratku SOCDEM a hned se o to pohádali

Česká strana sociálně demokratická změní po 30 letech název na Sociální demokracie i současnou zkratku ČSSD na SOCDEM. Rozhodl o tom v sobotu stranický sjezd v Plzni značnou většinou delegátských hlasů. O změně názvu se rozpoutala debata, ozývaly se i kritické hlasy. Proti novému názvu vystoupil například bývalý místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. Sociální demokraté představili na sjezdu rovněž nový vizuální styl.

Vlastní emodži, logo i hudba na míru. Korunovace Karla III. nabídne řadu moderních zajímavostí

Přestože bude korunovace britského krále Karla III. mnohem méně pompézní než jeho matky Alžběty II., bude i tak prošpikovaná řadou symbolických atributů a zajímavostí. A zrcadlit se v ní má i duch moderní doby. Korunovace získala dokonce i vlastní logo nebo emodži, moderní má být rovněž královský „soundtrack“. Tématu se věnuje i web Sky News.

Jsme prokletí. Barcelonské fanoušky před El Clásikem straší změna na dresu

Je tady fotbalová klasika klasik, která má tradici přímo vepsanou v názvu. První El Clásico sezony mezi španělskými giganty Realem Madrid a Barcelonou si fanoušci užijí už v neděli. Katalánci do svátečního utkání půjdou s nezvyklými dresy. Barvy zůstanou zachovány, jen hlavního sponzora – streamovací službu Spotify – na hrudi jednorázově nahradí logo společnosti rappera Drakea. Což u některých příznivců vyvolává obavy.

Škoda představila nové logo a extradlouhý model Vision S7. Kdy ho uvidíme na silnicích?

Budoucnost elektromobility v podání značky Škoda – to je koncept Vision S7, který byl v úterý ve světové premiéře představen v Praze. Na silnicích ho ale budete potkávat až zhruba v roce 2026 a jaká bude jeho konečná podoba, je zatím ve hvězdách. Proto se v mladoboleslavské automobilce klade důraz na termín „studie“. Představení SUV, které se stane nejdelší škodovkou v historii, ukazuje především nový designový jazyk, který bude elektrické škodovky v budoucnu zdobit. Škoda ukázala i své nové logo.

Nové logo, motto s inspirací Havla a priority. Vláda představila předsednictví v Radě EU

Zvládnutí uprchlické krize a poválečná obnova Ukrajiny, energetická bezpečnost nebo posílení obranných kapacit a kybernetická bezpečnost. To jsou priority České republiky při předsednictví v Radě Evropské unie, které nastane v druhé polovině roku. Na středeční tiskové konferenci je včetně nového motta a loga představili premiér Petr Fiala (ODS) a ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek.

Mouřenín na Kofile? Politická korektnost místy přechází do extremismu, zlobí se Janeček

Na mouřenínovi a původním obalu čokoládové tyčinky Kofila není nic nekorektního, shodli se prezidentští kandidáti v pořadu Co Čech, to politik. Podle matematika Karla Janečka přehnaná snaha o korektnost mnohdy hraničí s extremismem, komik Miloš Knor označil kauzu za malichernost. Prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová si zase myslí, že by se podobné změny měly řídit poptávkou, nikoliv nařízeními či kvótami. Výrobce se rozhodl, že tradiční mouřenín bude nově modrý.

Fanoušci jsou z dresů na olympiádě nadšeni. Hokejisté se ale po Pekingu vrátí ke „slepici“

Hokejové fanoušky nepotěšila na olympiádě jen dramatická výhra nad Ruskem, ale i návrat ke starší verzi dresu se státním znakem. Jinak totiž národní tým hraje už přes tři roky s triky, na jejichž hrudi je inovované logo lva. Lidé k němu mají dlouhodobě výhrady, přezdívají mu hanlivě slepice. Přestože však současná olympijská varianta vyhrála před pár dny i zámořskou anketu o nejhezčí dresy v historii, reprezentace se stejně vrátí ke kritizovanému modelu.

Volný v bloku končí. Volfová ho zavrhla, exposlanec založí novou stranu

V řadách Volného bloku došlo k bizarní situaci. Předsedkyně strany Jana Volfová oznámila, že se distancuje od nejviditelnější tváře strany – bývalého poslance Lubomíra Volného. Reaguje tím na kauzu s nemocenskou, kterou pobíral exzákonodárce, přestože se účastnil demonstrací proti očkování. Strana kvůli tomu změní název i logo. Volný již avizoval, že hodlá se svým kolegou Marianem Bojkem založit nový „Volný blok“. Svůj záměr potvrdil na Twitteru.