CNN Prima News prezidenti

prezidenti

Výpis příspěvků ke štítku „prezidenti“

Summit Biden–Putin bude v Ženevě. Prezidenti proberou vztahy obou zemí i pandemii

25. května 2021 16:28
Aktualizováno

Prezidenti Ruska a Spojených států Vladimir Putin a Joe Biden se setkají 16. června v Ženevě. Podle tiskových agentur to v úterý oznámil Kreml i Bílý dům. Podle agentury TASS Kreml označil za hlavní témata dvoustranné vztahy, strategickou stabilitu, urovnání regionálních konfliktů a boj s pandemií. Podle prohlášení Bílého domu chce Biden obnovit předvídatelnost a stabilitu ve vzájemných vztazích.

Setkání prezidentů V4: Zeman jako jediný neměl roušku, v projevu připomněl Havla

9. února 2021 16:52

Prezident Miloš Zeman po více než roce vyrazil na zahraniční návštěvu. Účastní se jednání zemí visegrádské čtyřky (V4) v Polsku. V projevu mimo jiné připomněl význam bývalého prezidenta Václava Havla pro založení této skupiny středoevropských zemí. Během přivítání, které proběhlo venku, Zeman neměl na rozdíl od ostatních hlav států nasazenou roušku.

Demonstrace v Peru proti nové vládě má nejméně dvě oběti. Desítky lidí jsou zraněny

15. listopadu 2020 13:58

Nejméně dva mladí lidé zemřeli, oba na následky střelných zranění, a desítky dalších osob včetně demonstrantů, policistů i novinářů utrpěly zranění při sobotních demonstracích v Peru. Informoval o tom v neděli deník El País. V Peru se už týden manifestuje proti nové vládě prezidenta Manuela Merina, který vystřídal v nejvyšším úřadu Martína Vizcarru po jeho pondělním sesazení parlamentem. Důvodem sesazení bylo podezření z korupce, jíž se měl dopustit v době, než se stal v roce 2018 prezidentem. Mnozí ale tvrdí, že za tím byly osobní zájmy poslanců.

Prezidenti V4 vyjádřili znepokojení nad volbami v Bělorusku

19. srpna 2020 12:01

Prezidenti zemí Visegrádu ve společném prohlášení vyjádřili znepokojení nad prezidentskými volbami v Bělorusku. Vyzvali běloruské orgány, aby upustily od násilí, a zahraniční aktéry vyzvali ke zdrženlivosti od akcí, které by podkopaly nezávislost a suverenitu Běloruska. Uvedli to v prohlášení, které poskytl mluvčí prezidenta Miloše Zemana. Visegrádskou čtyřku (V4) tvoří Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko..

Trump: Mít hlavu vedle prezidentů na Mount Rushmore? Zní to jako dobrý nápad

10. srpna 2020 23:21

Americký prezident Donald Trump zmínil, že mu vzhledem k tomu, čeho všeho dosáhl během svého prvního funkčního období, „zní jako dobrý nápad“, aby se objevil vytesán po boku čtyř bývalých amerických prezidentů na známém národním památníku Mount Rushmore. Uvedl to v příspěvku na Twitteru, v němž vyvracel zprávu The New York Times, že jeho tým kontaktoval guvernérku Jižní Dakoty s tím, aby byl Trump přidán na zmíněný památník vedle Washingtona, Jeffersona, Lincolna a Roosevelta.