Děsivá nehoda autobusů u Brna. Řidič jednoho z nich na místě zemřel, čtyři lidé bojují o život

Srážka dvou autobusů na dálnici D2 u Brna

Hrozivá nehoda autobusů u Brna si vyžádala mrtvého a více než 70 zraněných

Při nehodě dvou autobusů na dálnici D2 u Brna se zranily desítky lidí, jeden z řidičů autobusů na místě zemřel. Informovali o tom zástupci hasičů a policie. Podle jihomoravských záchranářů se zranilo 77 lidí, z toho 14 těžce. „Čtyři lidé utrpěli polytrauma, což jsou velmi vážná, život ohrožující zranění,“ popsal z místa kolize reportér CNN Prima NEWS Jakub Nakládal. Nehoda se stala mezi sjezdy na Chrlice a Blučinu ve směru na Brno. Před 18:00 byl obnoven provoz ve směru na Břeclav, plně obnoven byl provoz na D2 až po 23:00. K tragické srážce se vyjádřili i politici, svoji soustrast vyslovil premiér Petr Fiala (ODS).

Nehoda se stala na třetím kilometru dálnice D2 ve směru na Brno poblíž Rebešovic. První zprávy hovoří o tom, že jeden z řidičů na místě zemřel, uvedla policie na Twitteru. Jeden z havarovaných autobusů patřil společnosti FlixBus. Podle mluvčího do něj narazil zezadu jiný autobus. Na palubě bylo 35 lidí a dva řidiči.

ČTĚTE TAKÉ: Zemřela 19letá dívka na Příbramsku kvůli hazardu řidiče? Motorku měl stavět na zadní kolo

Celkem v obou autobusech cestovaly vyšší desítky lidí. Ty, kteří vyvázli bez zranění, převezli hasiči do Brna.

Hasiči na Twitteru uvedli, že vyprostili dvanáct lidí. „Vyhlásili jsme druhý stupeň poplachu. Posíláme na místo psycholožku," informovali.

Ředitelka jihomoravské zdravotnické záchranné služby Hana Albrechtová sdělila, že zranění jsou středně těžká až těžká. Zprvu sdělila, že zraněných je pět desítek. Později se jejich potvrzený počet zvýšil.

„Podle aktuálních informací, které mám z fakultní nemocnice z Brna, kam většina pacientů putovala, tak čtyři lidé utrpěli polytrauma, což jsou velmi vážná, život ohrožující zranění,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS reportér Jakub Nakládal. Popsal také, že podle hasičů utrpěli cestující z autobusů hlavně pohmožděniny a řezná zranění. „Máme tady ale i amputace dolních a horních končetin,“ dodal reportér s tím, že nejvíce práce teď mají lékaři ve Fakultní nemocnici v Brně a také v Dětské nemocnici, kde skončili tři pacienti ve věku nad 10 let.

Na místě je 26 posádek se sanitními vozy, tři vrtulníky z Jihomoravského, Olomouckého kraje a z Vysočiny a velkokapacitní vůz ATEGO, který je určen především k evakuaci a hromadným transportům osob.

Je aktualizován traumaplán, což znamená okamžité zahájení činností potřebných pro zajištění neodkladné péče při příjmu většího počtu pacientů.

„Traumaplán je aktivovaný v brněnských nemocnicích, v nemocnici Břeclav, Vyškov a Ivančice, informované jsou i fakultní nemocnice v Olomouci a Hradci Králové,“ uvedla Albrechtová.

K tragické nehodě se vyjádřili i politici. „Nehoda dvou autobusů na D2 u Brna je obrovské neštěstí. Myslím na všechny zraněné a vyjadřuji upřímnou soustrast blízkým řidiče, který přišel o život,“ uvedl na Twitteru premiér Petr Fiala (ODS). Záchranářům zároveň poděkoval za rychlou reakci. Rychlost a profesionalitu zásahu ocenil i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). „Prosím, jezděme všichni opatrně, horko, únava a spěch jsou zákeřní spolucestující,“ nabádal šéf resortu vnitra.

Tagy: