V Berlíně najelo auto do davu lidí. Sedm osob je zraněných, tři z nich vážně

V centru Berlína dnes ráno mladý řidič sjel ve vysoké rychlosti autem ze silnice a na chodníku srazil skupinu lidí. Sedm chodců utrpělo zranění, tři osoby jsou zraněny těžce, informovala agentura DPA. Policie předpokládá, že se nejednalo o úmyslný útok, řidiče nicméně zatkla a obvinila z pokusu o zabití a z obecného ohrožení. Češi podle českého ministerstva zahraničí mezi oběťmi nejsou.

Nehoda se stala krátce po sedmé hodině ráno v centru města na náměstí Hardenbergplatz poblíž zoologické zahrady, což je i v ranních hodinách frekventované místo. Čtyřiadvacetiletý řidič jel velmi rychle a zřejmě nezvládl projet zatáčku. Proto se svým černým SUV značky Mercedes skončil na chodníku.

Podle policie není důvod vycházet z toho, že šlo o úmyslný čin. „Zatím nic nenapovídá tomu, že by měl politický nebo náboženský motiv,“ uvedla policejní mluvčí. „Vzhledem k nebezpečné rychlosti máme za to, že si musel být vědom, že může někoho zranit nebo dokonce zabít,“ dodala ale zároveň.

Na místě zasahovalo 60 hasičů a dva záchranné vrtulníky, uvedla německá média. Lékaři museli oživovat člověka, který byl zaklíněný autem a který je nyní v kritickém stavu. Skoro dvě desítky kolemjdoucích, kteří byli očitými svědky havárie, utrpěly šok. Z fotografií z místa neštěstí je patrné, že vůz měl estonskou poznávací značku, řidič ovšem podle německých médií trvale žije v Berlíně.

České ministerstvo zahraničí nemá informace, že by mezi zraněnými byli čeští občané, řekla mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Tagy: