reklama

V Berlíně najelo auto do davu lidí. Sedm osob je zraněných, tři z nich vážně

/ fotografií

V centru Berlína dnes ráno mladý řidič sjel ve vysoké rychlosti autem ze silnice a na chodníku srazil skupinu lidí. Sedm chodců utrpělo zranění, tři osoby jsou zraněny těžce, informovala agentura DPA. Policie předpokládá, že se nejednalo o úmyslný útok, řidiče nicméně zatkla a obvinila z pokusu o zabití a z obecného ohrožení. Češi podle českého ministerstva zahraničí mezi oběťmi nejsou.

reklama

Nehoda se stala krátce po sedmé hodině ráno v centru města na náměstí Hardenbergplatz poblíž zoologické zahrady, což je i v ranních hodinách frekventované místo. Čtyřiadvacetiletý řidič jel velmi rychle a zřejmě nezvládl projet zatáčku. Proto se svým černým SUV značky Mercedes skončil na chodníku.

Podle policie není důvod vycházet z toho, že šlo o úmyslný čin. „Zatím nic nenapovídá tomu, že by měl politický nebo náboženský motiv,“ uvedla policejní mluvčí. „Vzhledem k nebezpečné rychlosti máme za to, že si musel být vědom, že může někoho zranit nebo dokonce zabít,“ dodala ale zároveň.

Na místě zasahovalo 60 hasičů a dva záchranné vrtulníky, uvedla německá média. Lékaři museli oživovat člověka, který byl zaklíněný autem a který je nyní v kritickém stavu. Skoro dvě desítky kolemjdoucích, kteří byli očitými svědky havárie, utrpěly šok. Z fotografií z místa neštěstí je patrné, že vůz měl estonskou poznávací značku, řidič ovšem podle německých médií trvale žije v Berlíně.

České ministerstvo zahraničí nemá informace, že by mezi zraněnými byli čeští občané, řekla mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky povinně venku i v autě

V úterý přibylo 11 984 případů nákazy koronavirem. Roušky povinně venku i v autě

V úterý přibylo v Česku 11 984 potvrzených případů koronaviru. Je to nejvyšší přírůstek od začátku epidemie. V zemi je nyní více 113 tisíc nakažených. Počet úmrtí celkem je už 1 619. V zemi ode dneška platí povinnost nosit roušky i venku na území obcí, pokud bude člověk blíže než dva metry k jinému. Nemocnice budou nové nakažené hlásit do systému už do hodiny. Kabinet oznámí další zpřísnění.

Domácí

Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít

Velké pivovary se snaží zachránit restaurace. Na vylévání piva ale stejně může dojít

Celé řadě českých restaurací a hospod, které nevyužívají výdejní okénko, kvůli pandemii koronaviru a opatřením hrozí, že se jejich pivo v tancích a sudech může do znovuotevření zkazit. V takovém případě by musely pivo vylít do kanalizace. S pomocí ovšem přicházejí některé velké pivovary. Ty totiž plánují restauracím prošlé pivo kompenzovat. Pivovary zároveň chtějí restauracím pomoci i v dalších směrech – včetně těch, které k výdeji z okénka přistoupily.

reklama
Nejsme tu od toho, abychom se báli. Zůstaneme s vámi až do konce, vzkazují záchranáři
Deset let od exemplárních trestů pro žháře: Popálená Natálka má pořád v očích hrůzu
Vládli by i s Babišem, pustil se Kalousek do STAN. Kopance a lži, reagoval Rakušan
Odsouzený vrah se postavil teroristovi na London Bridge. Za hrdinský čin dostal milost
reklama
reklama
Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Plošné školy v přírodě? Líbivá, ale nereálná myšlenka, vzkazuje Plaga Prymulovi
Další články
reklama
reklama