Při orálním sexu mě dusil. Docent z Univerzity Karlovy čelí obvinění z obtěžování

Karlovou univerzitou otřásá skandál. V médiích se totiž objevila zpověď studentek, které měl obtěžovat dlouholetý pedagog Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Christov. Redakce CNN Prima NEWS v úterý s docentem, ze kterého se měl stát sexuální predátor, mluvila. Stejně jako s bývalými studentkami, které se ho ale zastávají.

Schůzky pod záminkou konzultací a sexuální obtěžování. Tak měl vypadat běžný akademický rok docenta Christova na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Alespoň podle výpovědí několika studentek, které přinesl Deník N. S jednou z nich prý dokonce udržoval dlouhodobě intimní poměr.

„Šli jsme dopoledne do kina, protože jsme neměli kam jinam jít. Byli jsme v sále sami. Tehdy jsem se dost vyděsila. Při orálním sexu mě přidusil tak silně, že se mi v tramvaji vybarvily modré podlitiny pod očima. Snažila jsem se ho bouchat rukama, ale na to on nereagoval,“ sdělila inkriminovaná studentka Deníku N.

Docent obvinění popírá

Podle dalších prý pedagog rád své studenty ponižoval. Sám Christov ale taková obvinění popírá. „Rád bych vyjádřil lítost nad skutečností, že došlo z mé pozice pedagoga k nevhodnému navázání intimního vztahu. Kategoricky se distancuji od tvrzení, že jsem během výuky vyvíjel na studenty/ky nátlak, urážel je, vyhrožoval jim, protežoval či naopak diskriminoval,“ uvedl.

Redakci CNN Prima NEWS se ozvalo několik bývalých studentek, které mluví podobně. „Mám zkušenosti jenom dobré a vždycky mě podporoval. Vlastně mě i tak trošku nasměroval na moji budoucí profesní dráhu,“ sdělila jedna z absolventek.

„Na to období, kdy jsem studovala na katedře divadelní vědy, nevzpomínám moc ráda. Nemyslím si, že někteří z pedagogů se k nám vždycky chovali úplně fér. Rozhodně jsem si ale nevšimla, že by tam byl jakýkoliv náznak nějakého sexuálního obtěžování,“ dodala další.

Jízlivé a ironické poznámky

Některé přiznávají, že na katedře, kde docent Christov působil, často vládly jizlivé a ironické poznámky, které některé studenty mohly ranit. „Umím si představit, že to pro někoho může zajít do pocitu ponížení,“ přiznala absolventka.

Kde je pravda, bude muset určit rozsáhlejší vyšetřování. Na základě informací v médiích se v úterý začala o pedagoga zajímat policie. „O případu jsme se dozvěděli z médií. Zabýváme se jím z úřední povinnosti,“ potvrdil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Kromě policistů bude na podnět děkanky filozofické fakulty zkoumat vztahy pedagoga se studenty i etická komise.

Tagy: