reklama

Při pádu do jímky s vodou zemřelo v pondělí odpoledne na Svitavsku dítě

Tragická událost se odehrála v pondělí na Svitavsku. Záchranáři tam bojovali o život dítěte, které za dosud nejasných okolností spadlo do jímky a topilo se. Chlapec i přes veškerou snahu záchranných složek zemřel.

reklama

V pondělí po čtvrté hodině odpoledne vyrážela záchranka do Ostrého Kamene nedaleko Svitav na oznámení o dítěti, které mělo být po tonutí v jímce na zahradě rodinného domu bez známek života. Oznámení dostali záchranáři zhruba ve čtvrt na pět.

K tématu

„Můžeme potvrdit, že jsme včera v odpoledních hodinách zasahovali ve spolupráci s leteckou záchrannou službou u nezletilého pacienta na Svitavsku, naše posádky byly na místě události zhruba do pěti minut od přijetí tísňové výzvy,“ sdělil Aleš Malý, mluvčí pardubických záchranářů.

O resuscitaci dítěte v bezvědomí se pokoušely záchranné složky déle než hodinu. Jak dlouho byl chlapec bez pomoci pod hladinou vody, není jasné. Obnovit základní životní funkce se už bohužel zdravotníkům nepodařilo. Dítě se pravděpodobně na chvíli ztratilo z dohledu rodině a pohybovalo se po zahradě. K neštěstí stačil okamžik.

„S ohledem na rodinu nebudeme k případu poskytovat žádné další informace,“ řekla mluvčí krajské policie Eva Maturová. Členům rodiny byla na místě poskytnuta psychologická pomoc od policejních interventů. Právě policie teď musí prošetřit okolnosti tragické události.

Další hlavní zprávy

Zdraví

Tělem jí projelo 25 000 voltů, dnes pomáhá popáleným. Janě změnila život dětská chyba

Tělem jí projelo 25 000 voltů, dnes pomáhá popáleným. Janě změnila život dětská chyba

„Napadlo mě, že zkusím vylézt na střechu odstaveného vagónu. Ještě jsem si říkala, že musím dát pozor na dráty, kterých se nesmím dotknout. Tělem mi projelo 25 tisíc voltů,“ vypráví Jana příběh ze svých třinácti let, kterým chce varovat další. Každoročně se v Česku popálí 100 tisíc lidí, 97 tisíc je léčeno v obvodních chirurgických ambulancích a 3 tisíce jsou hospitalizovány na popáleninových klinikách. Z toho je 1 200 dětí. Léčba popálenin je zdlouhavá, bolestivá, náročná. Mnohým lidem zůstanou jizvy na těle i na duši. Popáleným pomáhá organizace Popálky. Jana Lacinová (39 let) je jednou z jejích zakladatelek.

Byznys

Bude mít Česko další státní banku? Nutnost, říká Alena Schillerová

Bude mít Česko další státní banku? Nutnost, říká Alena Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová plánuje založit státní banku po vzoru německého KfW. O záměru šéfky státní kasy informoval Deník N. Schillerovou k tomu vede zkušenost se zpracováním žádostí firem o státní finanční pomoc v průběhu koronavirové krize. Nebyl by to přitom první bankovní dům, který ve svých rukou drží český stát.

Koronavirus

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

O tomto víkendu se naplno rozbíhá sezóna dětských táborů. I ty letos poznamenala koronavirová krize. Jak hlásí mnozí vedoucí, dětí oproti loňsku jim ještě přibylo, protože lidé rušili dovolené v zahraničí a posílali náhradou děti právě na tábory. Hygienici už také vyrazili na kontroly, letos samozřejmě i se zaměřením na dodržování zvýšených hygienických požadavků kvůli prevenci nákazy koronavirem, jak potvrdila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých, Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Marie Nosková.

reklama
Prezidentské volby rozhoduje jen několik států USA. Jak tyto swing states fungují?
reklama
reklama
Japonsko má revoluční rychlovlak šinkansen, může jet i při zemětřesení

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici
Šikana mezi vězni: Odsouzenému ostatní propichují ušní bubínky nebo strhávají nehty
Černý pátek na českých silnicích: Následkem nehod zemřelo šest lidí, letos nejvíce
Další články
reklama
reklama