reklama
CNN Prima News příběhy lidí

příběhy lidí

Výpis příspěvků ke štítku „příběhy lidí“

Dotyk studené ruky: Pozůstalí po obětech covidu hlásí kontakty se zesnulými blízkými

Lidé, kterým během koronavirové epidemie zemřeli blízcí, s nimiž se nemohli kvůli nařízeným opatřením rozloučit, hlásí množství „kontaktů“ se zesnulými. Očití svědci si tak alespoň vysvětlují těžko uvěřitelné události, s nimiž se po smrti někoho blízkého setkali. Podle nich jde o různá znamení, někteří tvrdí, že zesnulého spatřili nebo cítili jeho fyzický dotek. Během historických období, při nichž umírá výrazně více lidí než obvykle (často navíc nečekaně), jakými jsou války nebo přírodní katastrofy, bývají většinou zprávy o nevysvětlitelných setkáních četnější. Informoval o tom web CNN.

Příběhy z první linie: Pacienti se nemohou nadechnout. Jsou vděční, když je uspíme

Pacienti, kteří bojují s koronavirem na ARO odděleních jsou často vděční za to, když jim sestřičky řeknou, že je uspí, strčí jim trubičku do krku, a oni si tak mohou odpočinout. Většina z nich je totiž ze snahy nadechnout se naprosto vyčerpaná. V umělém spánku je to pak ale 50 na 50, jestli se člověk probudí, nebo jestli se bude volat rodině, aby se přišla rozloučit. Často jde i o pacienty kolem 40 až 50 let.

Příběh prvovoličky: Za vtip, že to hodím ANO, se mnou máma nemluvila. Byla jsem nervózní

Pro většinu z nás už jsou volby rutinou, prostě jen na cestě z práce nebo ještě před odjezdem na chatu rychle vběhneme do volební místnosti a vhodíme lístek do urny. Když ale jdete k volbám poprvé, vše je jiné, nové a vzrušující. „Byla jsem hodně nervózní a připadala jsem si strašně důležitá,“ popisuje své pocity z první volby pro CNN Prima NEWS Vendula ze středních Čech. Politika ji prý nikdy moc nezajímala, a tak se radila především s rodiči. Za vtípek, že by volila hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, s ní prý maminka dva dny nemluvila.

reklama