Prima CUP 2022 odstartoval. Aprílové počasí nejvíce sedělo loňskému šampionovi

Na prvním závodě letošního Prima CUPu se v Hradci Králové sešly v sobotu 16. dubna současné i budoucí hvězdy amatérské cyklistiky. V aprílovém počasí závodníci vyrazili po sice rovinatém, ale pořádně náročném okruhu. Ti nejmenší pár stovek metrů, ti elitní 70 kilometrů.

Dvanáctidílný seriál přilákal stovky cyklistů, které se vydaly do přilehlých královéhradeckých lesů na tři trasy dlouhé 20, 40 a 70 kilometrů. Mezi účastníky jsou tradičně jak zkušení závodníci z kategorie Elite, tak ti nejmladší milovníci kol a terénu. Nejrychlejšími na nejprestižnější trase byli loňský vítěz seriálu Filip Adel společně s Nikolou Bajgerovou.

Filip Adel zvládl trasu za necelé tři hodiny, když ve velmi těsném finiši zdolal Lubomíra Petruše. Na stupních je se ztrátou pěti minut doplnil David Šulc. „Bylo to rychlé, ze začátku celkem chladné, ale celkově hezké,“ řekl Adel. Ani chladné dubnové počasí nedokázalo díky prvnímu místu sebrat absolutnímu vládci roku 2021 dobrou náladu.

A jak vidí šampion letošní ročník? „Jsem hodně rád, že se letos začalo v dubnu. A že se nic kvůli covidu neposouvalo třeba do května nebo června. V tomto směru už nic nehrozí a co se týče mojí výkonnosti, tak snad to bude také dobré,“ podotkl Adel.

Nikola Bajgerová dojela v čase 3:36, když druhá nejlepší žena Milena Kalašová ztratila na vítězku sedm a půl minuty. Třetí skončila Karolína Bedrníková s časem 3:44. Na 50kilometrové trase byli nejrychlejší Vojtěch Bříza s Kateřinou Obstovou. Na trase o délce 20 kilometrů slavili vítězství Petr Bělecký a Kateřina Matýsík.

Seriál pokračuje 15. května závodem ZP 211 Stolové hory na Náchodsku. Součástí všech akcí jsou i dětské závody pro děti do 10 let.