Prima CUP 2023: Závodit budou amatéři i reprezentanti. Cyklisté zdolají schody i řeku Orlici

Slavnostní termín 28. září patří již tradičně exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.

Na trase městského okruhu v historickém centru čekají závodníky technické sekce včetně atraktivního sjezdu ze schodů. Ty však nebudou jediným diváckým lákadlem. Celý závod obohatí umělé technické prvky, které prověří připravenost všech jezdců a přilákají davy účastníků a fanoušků.

Okruh Salonu republiky, jak se Hradci přezdívá, prošel letošní rok obměnou, když se z důvodu opravy ulice v Kopečku vynechá sjezd ze schodů Kozinka. Trasu proto zpestří přejezd řeky Orlice, který si závodníci vyzkoušeli již v roce 2019. Řeku zdolají jezdci pomocí dočasného pontonového mostu.

ČTĚTE TAKÉ: Maraton v Harrachově již 16. září opět nadchne. Prima CUP nabídne tři trasy

Okruh začíná tradičně na třídě ČSA u zimního stadionu, odkud závodníci vyrazí na Velké náměstí, kde sjedou schody k zimnímu stadionu a krátkou rovinkou vyjedou Gočárovými schody na Velké náměstí. Zde bude čekat přejezd, od kterého pokračují bikeři na sjezd ke Zpívajícím schodům a zpět k zimnímu stadionu, kde zdolají řeku a cestou zpět na třídě ČSA uzavřou okruh.

Akci zahájí dopolední závody pro děti do 10 let, pro něž jsou připraveny nenáročné okruhy dle věku na Velkém a Pivovarském náměstí. Po závodě je pro všechny děti připravená bohatá tombola o hračky z Pompa.

Po poledni absolvují trasu početné kategorie nadšených amatérů a expertů. Hlavní program odstartuje v 16:00 hodin elitním závodem žen a mužů.

Akce se uskuteční pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka a s podporou Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové. Partnerem závodu je Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra, díky níž členové Integrovaného záchranného systému startují v seriálu Prima CUP po celý rok zdarma.

Podrobné informace o závodě naleznete na http://iprimacup.cz/23-gs/.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Moderátor CNN Prima NEWS Petr Vágner s přítelkyní absolvovali nejtěžší běžecký závod. Strašné, nechal se slyšet

Tagy:
závody Hradec Králové sport Den české státnosti Gočárovy schody Martin Červíček Prima CUP 2023