reklama

Princ George dostal neobvyklý dárek: Zub žraloka, který žil před třemi miliony lety

Snímky z předání žraločího zubu zveřejnila královská rodina.
Foto: AP

Přírodovědec David Attenborough daroval britskému princi fosílii zubu obřího žraloka, který žil před třemi miliony lety. Věnoval mu ho po soukromé projekci svého nového dokumentu v Kensingtonském paláci.

reklama

Podle fotografií zveřejněných Buckinghamským palácem vypadal sedmiletý princ velmi zaujatě, když si prohlížel zub vyhynulého druhu žraloka carcharocles megalodon. Ten žil před více než třemi miliony let a byl třikrát větší než dnešní žraloci bílí. O události informovala agentura AP.

Dnes 94letý Attenborough našel zub během rodinné dovolené na Maltě koncem šedesátých let. Sběru fosílií se věnoval celé své dětství. Princ George zhlédl jeho nový dokument o životním prostředí se svým otcem, princem Williamem.

Film David Attenborough: Život na naší planetě pojednává o změnách, které vědec během svého života zaznamenal v přírodním světě. Přírodovědec natáčí dokumenty o přírodě od padesátých let. Ve snímku Modrá planeta II z roku 2017 varoval před globální hrozbou, kterou představuje pro Zemi plastový odpad.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Prahu zřejmě čekají další střety na demonstracích. Připraveny jsou stovky policistů

Prahu zřejmě čekají další střety na demonstracích. Připraveny jsou stovky policistů

Stovky policistů budou dohlížet na demonstrace, které pořadatelé svolali na středu 28. října do centra Prahy. Protesty či recesistické akce by se měly konat na náměstí Republiky, na Staroměstském náměstí a na Klárově. Demonstranti se chtějí především vyslovit proti vládním opatřením zavedeným kvůli koronavirové epidemii. Policie zatím neočekává, že by protesty skončily násilnými střety, jako se to stalo před devíti dny, sdělil mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Prymula: Máme signály, že jsme na dobré cestě. Klíčová budou čtvrteční data
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Vládní nařízení se dotkla i autoškol. Žákům hrozí opakování a další placení kurzu
Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama