reklama

Princ George dostal neobvyklý dárek: Zub žraloka, který žil před třemi miliony lety

Snímky z předání žraločího zubu zveřejnila královská rodina.
Zdroj: AP

Přírodovědec David Attenborough daroval britskému princi fosílii zubu obřího žraloka, který žil před třemi miliony lety. Věnoval mu ho po soukromé projekci svého nového dokumentu v Kensingtonském paláci.

reklama

Podle fotografií zveřejněných Buckinghamským palácem vypadal sedmiletý princ velmi zaujatě, když si prohlížel zub vyhynulého druhu žraloka carcharocles megalodon. Ten žil před více než třemi miliony let a byl třikrát větší než dnešní žraloci bílí. O události informovala agentura AP.

Princ George si se zaujetím dárek prohlížel.
Princ George si se zaujetím dárek prohlížel.
Zdroj: AP

Dnes 94letý Attenborough našel zub během rodinné dovolené na Maltě koncem šedesátých let. Sběru fosílií se věnoval celé své dětství. Princ George zhlédl jeho nový dokument o životním prostředí se svým otcem, princem Williamem.

Film David Attenborough: Život na naší planetě pojednává o změnách, které vědec během svého života zaznamenal v přírodním světě. Přírodovědec natáčí dokumenty o přírodě od padesátých let. Ve snímku Modrá planeta II z roku 2017 varoval před globální hrozbou, kterou představuje pro Zemi plastový odpad.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská vládní koalice čelí rok od parlamentních voleb největší krizi. Šéf menší koaliční strany Svoboda a solidarita (SaS) a vicepremiér Richard Sulík ve středu vyzval k rekonstrukci vlády, předčasné volby ale odmítl. Vztahy v koalici vyostřila zhoršující se situace v souvislosti se šířením koronaviru a okolnosti nákupu ruské vakcíny Sputnik V proti covidu. Už v úterý nejmenší ze čtyř vládních stran Za lidi varovala, že selhání při řízení pandemie představuje riziko rozpadu koalice.

Zdravotnictví

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Nemocnice bijí na poplach. Téměř ve všech krajích je situace nejvážnější za celou dobu pandemie. Aktuálně leží v nemocnici s covidem 8162 pacientů a z toho 1661 v těžkém stavu. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka je současná situace v nemocnicích mimořádně vážná a jejich rezervní kapacita je nejnižší od začátku pandemie. Ptali jsme se i přímo jednotlivých nemocnic a přinášíme vám jejich výpovědi o denní realitě.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Muž zmlátil seniora v metru kvůli roušce, hledá ho policie
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Zázrak jménem kanabidiol? Pomáhá při depresích i rakovině, tvrdí Stabla
Další články
reklama
reklama