reklama

Princ Harry: Meghan nespáchala sebevraždu kvůli mně. Ztratil bych v životě další ženu

Meghan Markleové zabránilo ve spáchání sebevraždy to, že by její manžel princ Harry ztratil další ženu v životě. Svěřila se mu s tím ve chvíli, kdy byla těhotná. Vévoda ze Sussexu to řekl moderátorce Oprah Winfreyové v novém dokumentárním seriálu The Me You Can't See (Mé já, které nevidíš). Princ také přiznal, že v minulosti byl závislý na alkoholu a drogách nebo že chodí na terapii.

reklama

Pár byl sezdaný necelý rok. Meghan čekala jejich syna Archieho, když Harrymu v lednu 2019 řekla, že má hluboké deprese. „To, co jí bránilo v tom, aby to dotáhla do konce, bylo, jak nespravedlivé by to bylo vůči mně po tom všem, co se stalo mé mámě, a abych se dostal do pozice, že ztratím další ženu ve svém životě i s naším dítětem,“ řekl podle Daily Mail Harry.

„Nejděsivější pro ni byla její jasnost myšlení. Nebyla pod vlivem prášků nebo alkoholu. Byla naprosto střízlivá a při smyslech. Přesto ji v nočním klidu tyto myšlenky probudily,“ pokračoval princ s tím, že nevěděl, jak se s jejími slovy vypořádat. „Trochu se stydím za to, jak jsem se s nimi vypořádal. Kvůli systému, ve kterém jsme se nacházeli, odpovědnosti a povinnostem, které jsme měli, jsme se rychle pomazlili a museli jsme se převléknout, abychom naskočili do konvoje s policejním doprovodem a odjeli do Royal Albert Hall na charitativní akci,“ sdělil Harry.

Změna způsobu života

„Pak ještě vystoupit před hradbu kamer a předstírat, že je všechno v pořádku. Nebyla možnost říct: ‚Víte co? Dneska večer tam nepůjdeme,‘ protože si jen představte ty historky, které by z toho vyplynuly,“ dodal.

Harry si po této noci uvědomil, že nemohou pokračovat v dosavadním způsobu života. „Zatímco jsme s manželkou seděli na židlích a drželi se za ruce, tak v okamžiku, kdy zhasla světla, Meghan začala plakat. Je mi jí líto, ale zároveň jsem na sebe pořádně naštvaný, že jsme se do této situace dostali,“ řekl princ Winfreyové.

„Styděl jsem se, že se to takhle zvrtlo. Styděl jsem se jít za svou rodinou. Abych byl upřímný, tak jako spousta jiných lidí v mém věku, vím, že od rodiny nedostanu to, co potřebuji. Pak jsem měl syna, kterému bych se daleko raději více věnoval, než abych pokaždé, když se mu podívám do očí, přemýšlel, jestli moje žena nedopadne jako moje matka a já se o něj nebudu muset starat sám,“ přiznal Harry.

Když prý konečně dospěl k rozhodnutí opustit královskou rodinu, stále mu někdo tvrdil, že to udělat nemůže. „A já si jen říkal: ‚Dobrá, jak špatné to musí být, než mi to dovolíte?‘ Vždyť ona (Meghan) chtěla spáchat sebevraždu. K tomuhle by to nemělo dospívat,“ prohlásil Harry.

Princ hovořil o tom, že nedokázal zpracovat zármutek ze smrti své matky. Vévoda ze Sussexu přiznal, že poslední čtyři roky chodí na terapii, která mu pomohla „vymanit se z tohoto kruhu“. „Terapie mě zocelila tak, abych byl schopen zvládnout cokoli. Věděl jsem, že pokud se nebudu věnovat terapii a nezměním se, ztratím ženu, se kterou bych mohl strávit zbytek života,“ sdělil Harry.

Alkohol, drogy a terapie

Princ také vysvětlil, že se snažil matku vytěsnit ze své mysli. „Nechci na ni myslet, protože když na ni budu myslet, vyvolá to ve mně skutečnost, že ji nemohu přivést zpět, a to mě jen rozesmutní. Jaký smysl má myslet na něco smutného, jaký smysl má myslet na někoho, koho jsi ztratil a kdo už nikdy se ti nevrátí? A tak jsem se prostě rozhodl, že o tom nebudu mluvit,“ uvedl vévoda ze Sussexu.

Jak Harry prozradil, trauma řešil alkoholem a drogami. Když se mu blížila třicítka, uvědomil si, že se před minulostí schovávat nemůže. Jeho rodina prý nedokázala pochopit jeho postoj a potřebu vyrovnat se se smutkem. „Členové rodiny říkali, že stačí hrát hru a život bude jednodušší. Ale já mám v sobě sakra hodně ze své mámy. Cítím se, jako bych byl mimo systém, ale pořád v něm trčím. Jediný způsob, jak se osvobodit a vymanit se z toho, je říct pravdu,“ míní Harry.

Z pozornosti, které se jemu a jeho ženě dostává, se mu „vaří krev“. „Sledují nás. Fotografují nás, pronásledují, obtěžují. Z cvakání fotoaparátů a blesků kamer se mi vaří krev. Rozčiluje mě to a připomíná mi to, co se stalo mé matce a co jsem zažil jako dítě. Nejde jen o tradiční média, ale i sociální sítě. Cítil jsem se naprosto bezmocný,“ dodal

Harry je spolu s Winfreyovou výkonným producentem pořadu The Me You Can't See. V pořadu by měli diskutovat o duševním zdraví s řadou slavných i méně známých osobností, jako jsou zpěvačka Lady Gaga, herečka Glenn Closeová, olympijská boxerka Virginia „Ginny“ Fuchsová, restauratér Rashad Armstead nebo syrský uprchlík Fawzi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou
Ekonomika

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou

Důchodový systém je ve špatném stavu a je potřeba to urychleně napravit, myslí si valná většina Čechů napříč ideologickým spektrem. Dvě třetiny dospělých si na důchod spoří. V souvislosti s penzijní reformou by lidé nejčastěji souhlasili s výraznější změnou daní, u dalších možných řešení už se ale neshodnou a dochází ke generačnímu střetu, ukázal exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS.

Sebevražda policistky na misi kvůli šikaně? Nespáchala ji ve službě, uzavírá případ policie
Domácí

Sebevražda policistky na misi kvůli šikaně? Nespáchala ji ve službě, uzavírá případ policie

K sebevraždě české policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra v poslední den mise ve Varšavě na Frontexu, nedošlo během služby. Tvrdí to česká policie s tím, že vše, co k případu mohla říct, už uvedla a dál není co řešit. Stejně hovoří i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a případ, ke kterému došlo před rokem, je tak podle něj vyřešen. A to i přesto, že podle rodiny byla hlavním důvodem ke skoku z okna šikana na pracovišti.

Berlín vyvlastní byty, zmínil Pirát. Držte si výpisy z katastru, rýpla si Schillerová
Bydlení

Berlín vyvlastní byty, zmínil Pirát. Držte si výpisy z katastru, rýpla si Schillerová

Poprask na sociálních sítích způsobil pirátský poslanec František Kopřiva, když si rýpl do konzervativních příznivců Západu. Připomněl, že Berlíňané v referendu rozhodli o vyvlastnění čtvrt milionu bytů od místních developerů. Kopřiva sklidil kritiku a jeho tweet využila i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Pirátský poslanec začal svůj tweet vzápětí vysvětlovat.

Mynář opět pod drobnohledem. Kvůli dotacím na sportovní ubytovnu ho vyšetřuje NSA

Hradního kancléře Vratislava Mynáře vyšetřuje Národní sportovní agentura (NSA). Důvodem je dotace ve výši 26 milionů korun, kterou před více než deseti lety získalo Mynářovo občanské sdružení Chřibák na výstavbu sportovní ubytovny. Podnět podala nevládní organizace Transparency International, jež zároveň kritizuje zbytečné průtahy, informoval web iRozhlas.cz.

V pokoji si vylepil 11 tisíc fotek Zemana. Říkají mi, že patřím do Bohnic, přiznává Kočiš

Prezident Miloš Zeman slaví 77. narozeniny a od svého největšího fanouška Pavla Kočiše dostane opět vlastnoručně zavařené okurky. Kočiš v Novém dni na CNN Prima NEWS však neprozradil, kolik jich hlavě státu daruje. Kočiš je známý tím, že má pokoj vytapetovaný fotografiemi Miloše Zemana, ne vždy ale obdivoval současného prezidenta. Dříve jeho srdce tíhlo k bývalé hlavě státu Václavu Klausovi.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Příjemných teplot si užijeme ještě pár dní. Státní svátek však doprovodí déšť i bouřky

Počasí na státní svátek svatého Václava bude na většině území České republiky oblačné až polojasné, teploty opět přesáhnou 20 °C. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Řidiči by si měli dát pozor na ojedinělé ranní mlhy, na východě českého území pak meteorologové očekávají přeháňky. V dalších dnech se lehce ochladí, stále se ale můžeme těšit na teploty kolem 20 °C.

reklama

Domácí zpravodajství

Klíčový povolební hráč. Prezident Miloš Zeman slaví své 77. narozeniny

Prezident republiky Miloš Zeman v úterý slaví své 77. narozeniny. Dvakrát zvolená hlava státu vykonává svou funkci od roku 2013, třebaže v posledních letech nešetřil řadou kontroverzních výroků. V uplynulých dnech se dostal do mediálního prostoru také kvůli své hospitalizaci v Ústřední vojenské nemocnici, kde mu bylo diagnostikováno vyčerpání a dehydratace. Odtamtud byl propuštěn minulou středu a tento týden stihl podepsat několik zákonů.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama