reklama

Drogy, alkohol a rasismus za smrtí Diany. Princ Harry opět šokoval u Oprah

Princ Harry v další otevřené zpovědi s Oprah Winfreyovou odhalil, že se mu rodina snažila zabránit v odchodu z Velké Británie. A to i přesto, že věděla, že má Meghan sebevražedné myšlenky. Situace kolem jeho manželky mu prý připomínala matčiny poslední dny a historie se dle něj opakovala. Princ také popsal, jak žal po smrti Diany přebíjel alkoholem nebo drogami a že mu pomohla terapie, informoval web Daily Mail.

reklama

Když se před svým odloučením od královské rodiny snažil žádat svou rodinu o pomoc pro Meghan, která tvrdila, že chtěla spáchat sebevraždu, setkal se dle svých slov s absolutním nezájmem. „Myslel jsem, že moje rodina pomůže, ale každý dotaz, žádost, varování, cokoliv se setkalo s naprostým mlčením, naprostým přehlížením,“ uvedl Harry v novém pořadu The Me You Can't See (v překladu: Mé já, které nevidíš).

Jako s princeznou Dianou, historie se opakovala

„Strávili jsme čtyři roky snahou, aby to fungovalo. Udělali jsme všechno, co jsme vůbec mohli, abychom (v královské rodině) zůstali a dál plnili své role a dělali svou práci. Ale Meghan s tím zápasila,“ přiznal Harry a dodal, že to, jak se Meghan cítila, mu připomínalo poslední dny jeho matky princezny Diany.

„Historie se opakovala,“ sdělil princ Oprah Winfreyové. „Moje matka byla dohnána k smrti, zatímco byla ve vztahu s někým, kdo nebyl bílý. A podívejte se, co se stalo,“ doplnil.

Vévoda ze Sussexu v rozhovoru také prozradil, že se nedokázal vypořádat se zármutkem ze smrti své matky. Popsal bezmoc, kterou cítil, když ji nemohl ochránit, svou závislost na drogách a alkoholu, které měly zmírnit bolest, pocit úzkosti a uvěznění v královském paláci a také to, jak mu terapie pomohla „prolomit cyklus“.

„Terapie mě připravila, abych dokázal snést cokoliv. Rozhodnout se přijmout pomoc není známkou slabosti. V dnešním světě je to více než kdy jindy známka síly,“ dodal.

Směřovala k ukončení života, život jako v zoo

Když prý konečně dospěl k rozhodnutí opustit královskou rodinu, stále mu někdo tvrdil, že to udělat nemůže. „A já si jen říkal: ‚Dobrá, jak špatné to musí být, než mi to dovolíte?‘ Vždyť ona (Meghan) chtěla spáchat sebevraždu. K tomuhle by to nemělo dospívat,“ prohlásil Harry. Jediné, čeho lituje, je prý to, že se za Meghan nepostavil dřív.

V dřívějším rozhovoru pro Daxe Sheparda princ o svém životě v královské rodině prohlásil, že se cítil jako v zoo nebo filmu Truman Show, v němž hlavní hrdina, kterého hraje Jim Carrey, žije v televizní reality show, aniž by to věděl.

Vévoda ze Sussexu je spolu s Oprah Winfreyovou výkonným producentem pořadu The Me You Can't See, který má premiéru v pátek 21. května na Apple TV+. Harry a Winfreyová by v pořadu měli diskutovat o duševním zdraví s řadou slavných i méně známých osobností, jako jsou zpěvačka Lady Gaga, herečka Glenn Closeová, olympijská boxerka Virginia „Ginny“ Fuchsová, restauratér Rashad Armstead nebo syrský uprchlík Fawzi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Silné otřesy a mrak dýmu. Na Kanárech se probudila sopka a chrlí lávu, lidé prchají
Zahraničí

Silné otřesy a mrak dýmu. Na Kanárech se probudila sopka a chrlí lávu, lidé prchají

Na Kanárských ostrovech začala erupce sopky Cumbre Vieja. Podle televize RTVE ze sopky na ostrově La Palma stoupá sloup bílého a černého dýmu. Sopka chrlí také popel a lávu. Úřady nařídily evakuaci několik stovek lidí, již žijí v blízkosti vulkánu či mají problémy s pohybem. Podle odborníku není možné určit, jak dlouho bude erupce pokračovat. Na Kanarské ostrovy v neděli přijede španělský premiér Pedro Sánchez, který odložil cestu na Valné shromáždění OSN v New Yorku.

Klaus byl znovu v nemocnici. Po kontrole navštívil prezidenta Zemana
Václav Klaus

Klaus byl znovu v nemocnici. Po kontrole navštívil prezidenta Zemana

Bývalý prezident Václav Klaus v neděli navštívil Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN). Jeho mluvčí Petr Macinka uvedl, že tam Klaus zamířil na předem domluvenou kontrolu a při té příležitosti šel pozdravit současnou hlavu státu Miloše Zemana. Ten v nemocnici zůstává od úterý, podle Hradu kvůli dehydrataci a lehkému vyčerpání.

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Táhnete nás z EU pod vliv Ruska, máte rusofilní řeči, vmetl Wagenknecht Ševčíkovi

Ke střetu došlo i ve druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové. V ekonomické debatě mezi senátorem Lukášem Wagenknechtem (Piráti) a Miroslavem Ševčíkem (Trikolora) vmetl pirátský zákonodárce svému oponentovi, že má rusofilní řeči. Podle Wagenknechta by Ševčík nejradši vyňal Česko z Evropské unie, čímž by zemi dostal pod vliv Ruska. Ekonom a kandidát Trikolory reagoval slovy, že takové výroky jsou směšné a pod ruský vliv Česko prý táhne Německo.

Dojemný snímek Schumacherů. Vzdal bych se všeho, abych si s tátou popovídal, řekl Mick

Očekávaný dokument o Michaelu Schumacherovi už je několik dní k dispozici na streamovací platformě Netflix. Jednou z hlavních postav, která ve filmu vypráví o legendě formule 1, je její syn Mick – nyní sám pilot v královně motorsportu. Mluví o tom, jak je pro něj těžké nemoct si s otcem popovídat o svém zaměstnání. Zároveň v souvislosti s filmem publikoval na Instagramu dojemnou fotografii z dětství.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama