reklama

Drogy, alkohol a rasismus za smrtí Diany. Princ Harry opět šokoval u Oprah

Princ Harry v další otevřené zpovědi s Oprah Winfreyovou odhalil, že se mu rodina snažila zabránit v odchodu z Velké Británie. A to i přesto, že věděla, že má Meghan sebevražedné myšlenky. Situace kolem jeho manželky mu prý připomínala matčiny poslední dny a historie se dle něj opakovala. Princ také popsal, jak žal po smrti Diany přebíjel alkoholem nebo drogami a že mu pomohla terapie, informoval web Daily Mail.

reklama

Když se před svým odloučením od královské rodiny snažil žádat svou rodinu o pomoc pro Meghan, která tvrdila, že chtěla spáchat sebevraždu, setkal se dle svých slov s absolutním nezájmem. „Myslel jsem, že moje rodina pomůže, ale každý dotaz, žádost, varování, cokoliv se setkalo s naprostým mlčením, naprostým přehlížením,“ uvedl Harry v novém pořadu The Me You Can't See (v překladu: Mé já, které nevidíš).

Jako s princeznou Dianou, historie se opakovala

„Strávili jsme čtyři roky snahou, aby to fungovalo. Udělali jsme všechno, co jsme vůbec mohli, abychom (v královské rodině) zůstali a dál plnili své role a dělali svou práci. Ale Meghan s tím zápasila,“ přiznal Harry a dodal, že to, jak se Meghan cítila, mu připomínalo poslední dny jeho matky princezny Diany.

K tématu

„Historie se opakovala,“ sdělil princ Oprah Winfreyové. „Moje matka byla dohnána k smrti, zatímco byla ve vztahu s někým, kdo nebyl bílý. A podívejte se, co se stalo,“ doplnil.

Vévoda ze Sussexu v rozhovoru také prozradil, že se nedokázal vypořádat se zármutkem ze smrti své matky. Popsal bezmoc, kterou cítil, když ji nemohl ochránit, svou závislost na drogách a alkoholu, které měly zmírnit bolest, pocit úzkosti a uvěznění v královském paláci a také to, jak mu terapie pomohla „prolomit cyklus“.

„Terapie mě připravila, abych dokázal snést cokoliv. Rozhodnout se přijmout pomoc není známkou slabosti. V dnešním světě je to více než kdy jindy známka síly,“ dodal.

Směřovala k ukončení života, život jako v zoo

Když prý konečně dospěl k rozhodnutí opustit královskou rodinu, stále mu někdo tvrdil, že to udělat nemůže. „A já si jen říkal: ‚Dobrá, jak špatné to musí být, než mi to dovolíte?‘ Vždyť ona (Meghan) chtěla spáchat sebevraždu. K tomuhle by to nemělo dospívat,“ prohlásil Harry. Jediné, čeho lituje, je prý to, že se za Meghan nepostavil dřív.

V dřívějším rozhovoru pro Daxe Sheparda princ o svém životě v královské rodině prohlásil, že se cítil jako v zoo nebo filmu Truman Show, v němž hlavní hrdina, kterého hraje Jim Carrey, žije v televizní reality show, aniž by to věděl.

Vévoda ze Sussexu je spolu s Oprah Winfreyovou výkonným producentem pořadu The Me You Can't See, který má premiéru v pátek 21. května na Apple TV+. Harry a Winfreyová by v pořadu měli diskutovat o duševním zdraví s řadou slavných i méně známých osobností, jako jsou zpěvačka Lady Gaga, herečka Glenn Closeová, olympijská boxerka Virginia „Ginny“ Fuchsová, restauratér Rashad Armstead nebo syrský uprchlík Fawzi.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny sice umožňuje očkovaným cestovat do některých zemí nebo využívat jinak omezené služeb, přesto by ji lidé neměli z medicínského hlediska příliš přeceňovat. Lékaři zdůrazňují, že je člověk plně chráněn teprve až 14 dnů po podání druhé dávky. Apelují proto na ministerstvo zdravotnictví, aby se čekání mezi vpichy znovu zkrátilo na 21 dnů. 42 dnů prý mělo smysl pouze při nedostatku vakcín.

Velký den milovníků levné módy. Primark v Česku otvírá svou první prodejnu
Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?
Velký návrat pilota, který málem uhořel, do F1 se nekoná. Rozlučku zhatila opatření
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
Někdo si nepřál, aby stížnosti na Feriho doputovaly až k vedení fakulty, uvedl děkan
Další články
reklama
reklama