reklama

Případ zmizelé Maddie McCannové: Policie objevila na zahradě u Hannoveru tajný sklep

Německá policie tvrdí, že našla skrytý sklepní prostor v domě u Hannoveru, kde údajně pobýval muž podezřelý z únosu Madeleine McCannové. Tehdy tříletá britská holčička zmizela v roce 2007 v Portugalsku.

reklama

Ve snaze získat důkazy, které by muže usvědčily, policie během prohledávání zahrady použila rypadlo, radar, drony i pátrací psy, uvedl na svých stránkách server https://www.originalfm.com.

K tématu

Sklepní prostor byl nalezen poté, co policisté vykopali patnáct metrů širokou jámu na zahradě letní chaty poblíž Hannoveru. Komu nemovitost patří, není jasné. „Nikdo z nás ve skutečnosti lidi, kteří tam pobývají, nezná,“ řekl Thomas Dressler, jeden z místních obyvatel.

Má se za to, že podezřelý Christian B., německý tulák, tam pobýval v roce 2007 krátce poté, co Maddie zmizela z prázdninového apartmánu v Portugalsku. Podle jedné z policejních hypotéz podezřelý tehdy odvezl Maddie sebou z Portugalska do Německa.

Prohledávání parcely začalo v úterý

Německá policie začala prohledávat zahradní parcelu v Hannoveru v úterý v souvislosti s vyšetřováním 43letého Němce, který je nyní ve věznici v Kielu v souvislosti s jinými činy, a čelí podezření z únosu a zavraždění tříleté Maddie.

Muž v letech 1995 až 2007 pravidelně pobýval v regionu Algarve, kde Maddie zmizela 3. května 2007 z apartmánu v Praia da Luz, když byli její rodiče na večeři.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama