Případ zmizelé Maddie McCannové: Policie objevila na zahradě u Hannoveru tajný sklep

Německá policie tvrdí, že našla skrytý sklepní prostor v domě u Hannoveru, kde údajně pobýval muž podezřelý z únosu Madeleine McCannové. Tehdy tříletá britská holčička zmizela v roce 2007 v Portugalsku.

Ve snaze získat důkazy, které by muže usvědčily, policie během prohledávání zahrady použila rypadlo, radar, drony i pátrací psy, uvedl na svých stránkách server https://www.originalfm.com.

Sklepní prostor byl nalezen poté, co policisté vykopali patnáct metrů širokou jámu na zahradě letní chaty poblíž Hannoveru. Komu nemovitost patří, není jasné. „Nikdo z nás ve skutečnosti lidi, kteří tam pobývají, nezná,“ řekl Thomas Dressler, jeden z místních obyvatel.

Má se za to, že podezřelý Christian B., německý tulák, tam pobýval v roce 2007 krátce poté, co Maddie zmizela z prázdninového apartmánu v Portugalsku. Podle jedné z policejních hypotéz podezřelý tehdy odvezl Maddie sebou z Portugalska do Německa.

Prohledávání parcely začalo v úterý

Německá policie začala prohledávat zahradní parcelu v Hannoveru v úterý v souvislosti s vyšetřováním 43letého Němce, který je nyní ve věznici v Kielu v souvislosti s jinými činy, a čelí podezření z únosu a zavraždění tříleté Maddie.

Muž v letech 1995 až 2007 pravidelně pobýval v regionu Algarve, kde Maddie zmizela 3. května 2007 z apartmánu v Praia da Luz, když byli její rodiče na večeři.

Tagy: