CNN Prima News přistání na Měsíci

přistání na Měsíci

Výpis příspěvků ke štítku „přistání na Měsíci“

První krok NASA k návratu na Měsíc. Kosmický drobeček otestuje půdu pro vesmírnou stanici

Letos v prosinci to bude už 50 let, co se naposledy lidská noha dotkla povrchu Měsíce. V budoucnu má být trávení času na přirozené družici Země daleko běžnější záležitostí. Prvním krokem k návratu na satelit je vyslání kosmické lodě Capstone do vesmíru. Z Nového Zélandu by měla odstartovat nejpozději 22. června. Už tak je mise oproti původnímu plánu opožděna.

Elon Musk na Měsíci. NASA si pro příští let vybrala lunární modul SpaceX

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) si pro svou příští misi na Měsíc, která by se mohla uskutečnit už v roce 2024, vybral k výrobě lunárního přistávacího modulu společnost SpaceX podnikatele a vizionáře Elona Muska. Uvedl to ve svém pátečním sdělení a rozhodnutí zdůvodnil mimo jiné finančními hledisky. Měsíční mise chce podnikat pravidelně, citovala ho agentura Reuters.

NASA po desetiletích zpřístupní některé vzorky z misí Apollo 11. Je jich přitom přes 300 kilogramů

Za zamčenými dveřmi Johnsonova vesmírného centra v americkém Houstonu je schován poklad, který zatím vidělo jen málo lidí a dotklo se ho ještě méně. Doposud nepřístupná laboratoř ukrývá stovky kil měsíčního materiálu shromážděného astronauty z misí Apollo před padesáti lety. Poprvé za několik desetiletí se NASA chystá některé z doposud nedotčených vzorků zpřístupnit a postoupit je geologům, aby je prozkoumali technologiemi 21. století. Informovala o tom agentur

Do dražby půjde manuál z přistání posádky Apollo 11 na Měsíci. Obsahuje kresby a zápisky Armstronga a Aldrina. Jaká je jeho odhadovaná cena?

Do červencové dražby půjde detailní manuál přistání na Měsíci z roku 1969, který používali američtí astronauti Neil Armstrong a Buzz Aldrin během svého prvního přelomového přistání. Návod by se podle specialistů z newyorkské aukční síně Christie’s mohl vydražit až za devět milionů dolarů (asi 205 milionů korun), uvedla agentura Reuters.