reklama

Poslední rozloučení s Petrem Kellnerem: Sbohem mu u rodinné vily dali jen jeho nejbližší

Rodina a nejbližší přátelé se o víkendu naposledy rozloučili s miliardářem Petrem Kellnerem, který zemřel při nehodě vrtulníku na Aljašce. Pohřeb se podle informací webu Blesk.cz konal u rodinné vily v pražských Dejvicích. Rakev, kterou pokrývaly květiny a mech, vyprovodil průvod do zahrady.

reklama

„O víkendu jsme se definitivně rozloučili s PK… Děkuji všem, kteří mu v uplynulých dnech věnovali pozitivní vzpomínku,“ napsal na Twitteru ředitel PPF pro vztahy s veřejným sektorem Vladimír Mlynář.

Poslední rozloučení s nejbohatším Čechem proběhlo podle informací webu Blesk.cz u Kellnerova sídla v Dejvicích. Rodina vyprovodila dřevěnou rakev s tělem zesnulého do zahrady, pokrývaly ji květiny, mech, větvičky se šiškami a kůra. Během pohřbu spočinula na katafalku mezi vzrostlými stromy.

Kellnera při rozloučení připomínaly také dvě fotografie na stojanech, na kterých je podnikatel zachycen s úsměvem na tváři. Pod nimi byly umístěny smuteční věnce, kytice a svíčky. Na poslední cestu zemřelého podnikatele vyprovodily tóny písně od Boba Dylana Knocking on Heaven's Door (Klepání na nebeskou bránu).

Spolu s Kellnerem zahynuli další čtyři lidé

Soukromý Boeing 737NG skupiny PPF, kterou Kellner vlastnil, měl jeho ostatky přepravit do Čech už v pátek v brzkých ranních hodinách. Letadlo mělo dále pokračovat do francouzského Lyonu, kam dopravilo ostatky Benjamina Larochaixe, který se v osudný den ve vrtulníku také nacházel.

Šestapadesátiletý Kellner tragicky zahynul při havárii vrtulníku 27. března na Aljašce. Spolu s ním zemřeli další čtyři lidé – již zmíněný Benjamin Larochaix, Gregory Harms, Sean McManamy a pilot Zachary Russel. Jediný, kdo nehodu přežil, byl snowboardista a fotograf David Horváth.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zavřené hospody i kina. Co by platilo, kdyby se vláda řídila covidovými balíčky z jara?
Koronavirus

Zavřené hospody i kina. Co by platilo, kdyby se vláda řídila covidovými balíčky z jara?

Čísla nakažených covidem dramaticky letí vzhůru. Incidence vzrostla na hodnotu 154. Pokud by platily balíčky, kterými se vláda řídila na jaře, Česko by se při takových hodnotách blížilo k uzavření restaurací a hospod, ale také kultury či bazénů. Ministerstvo zdravotnictví se ale incidencí už neřídí, důležitější je prý počet hospitalizovaných v nemocnicích. I těch však přibývá.

Baldwin ignoroval zásadní pravidlo, má jasno bezpečnostní expert. Vypadá to pro něj špatně
USA

Baldwin ignoroval zásadní pravidlo, má jasno bezpečnostní expert. Vypadá to pro něj špatně

Herec Alec Baldwin, který při natáčení filmu Rust nešťastnou náhodou zabil hlavní kameramanku, by nikdy neměl mířit na jiného člověka, i kdyby se domníval, že je to bezpečné. Řekli to hollywoodští odborníci na bezpečnost deníku The New York Post. Podle právních expertů bude Baldwin nyní pravděpodobně čelit řadě právních problémů, včetně možného obvinění z trestného činu.

Výkonný mobil na hry a videa či „rtěnka“ se sluchátky. Vyzkoušeli jsme novinky od Huawei

Čínský technologický gigant Huawei po krátké pauze ukázal svou nejnovější řadu mobilních telefonů. Model Nova 9, který se naplno představil na vídeňské akci, cílí dle slov výrobce především na mladší zákazníky, kteří tráví čas focením a natáčením videí. Tomu odpovídají i nové funkce, svižný operační systém i výkon. Mimo to byla na tiskovém brífinku představena také bezdrátová sluchátka v designu rtěnky či nové prémiové chytré hodinky. Redakce CNN Prima NEWS měla možnost si tato zařízení vyzkoušet v praxi.

Postoj mladých Čechů vůči Romům se zlepšil. Raději ale žijí s Vietnamci či Židy

Postoj mladých Čechů vůči Romům se oproti minulosti zlepšil, přesto k nim ale nepřistupují stejně jako k Čechům. Vyplývá to z letošního výzkumu, který pro kampaň HateFree Culture zpracovala agentura Median. Respondenti také méně věří mýtům o menšinách, jsou odmítavější vůči rasistickému humoru a pozitivně hodnotí vietnamskou komunitu. K porovnání sloužil obdobný výzkum z roku 2014.

Foldyna: Senát si počíná jako Hitler. Jednání o zbavení Zemana pravomocí zablokujeme

Čeští senátoři se chovají jako Adolf Hitler, vrátili jsme se do doby před 50 lety, prohlásil v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Reagoval na rozhodnutí Senátu a šéfů sněmovních stran hlasovat o odebrání pravomocí prezidentovi Miloši Zemanovi kvůli jeho zdravotnímu stavu. Foldyna také varoval před ústavním pučem. Ostatní hosté pořadu s ním ale ostře nesouhlasili.

KOMENTÁŘ: Piráti by neměli vstupovat do vlády. Budou tam zbyteční a doplatí na to

Účast Pirátů v pětikoaliční vládě se na první pohled zdá jasná. Byli to oni, respektive jejich šéf Ivan Bartoš, kdo nesli hlavní tíhu předvolebního boje s Andrejem Babišem. A bylo by paradoxní, kdyby právě s ním a s Tomiem Okamurou zamířili do opozice. Jenže tak jednoduché to není. Už proto, že koalice jako celek sice nad Babišem zvítězila, avšak za cenu velkých ztrát – mezi Piráty.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Masarykův candát, Novotného tlačenka a Zemanův ovar aneb Z dějin prezidentské kuchyně

Na Pražském hradě se v posledních 103 letech servírovalo ledasco, strůjce pádu komunismu v Evropě Michail S. Gorbačov třeba dostal kuřecí plátek s ananasem. Nyní Hrad osiřel a odpadá i recepce ke státnímu svátku 28. října. Okuste proto speciality prezidentské kuchyně alespoň prostřednictvím Archivu Kanceláře prezidenta republiky. Co třeba na Hradě obědval syrský či zambijský prezident?

reklama