Procházka rozzuřil hvězdného Poláka. Nedodržel jsi samurajský kodex, vyčítá mu

Jako první Čech vyhrál titul v UFC a hned o měsíc později ukázal na soupeře, proti kterému chce zápasit při obhajobě. Jiří Procházka si vybral stejného muže, jemuž v červnu sebral mistrovský pás – Glovera Teixeiru. Tím rozzlobil bývalého šampiona polotěžké divize Jana Blachowicze. Polský MMA fighter měl totiž za to, že český bojovník preferuje souboj s ním.

„Jirko, pojďme to uskutečnit. Bitva o Evropu. Největší zápas v historii kontinentu,“ pověsil Blachowicz nadšeně na Twitter jen pár minut poté, co Procházka překvapivě porazil Brazilce Glovera Teixeiru škrcením necelou půl minutu před koncem dramatického zápasu v Singapuru. Jako první Čech si došel pro pás šampiona.

Blachowicz se zase předloni stal premiérovým mužským fighterem z Polska, jenž se proměnil ve vlastníka mistrovského opasku a jednou ho i obhájil. I proto se nabízel velkolepý evropský souboj. Procházka vypadal, že je mu nakloněný. „Jan je pro mě největší výzva. To byla tvá slova. Respektuji tě, šampione, ale nedodržel si samurajský kodex,“ napsal rodák z Těšína na začátku týdne.

Procházka totiž vyslyšel přání neevropských fanoušků, kteří žasli na výkonem nakonec poraženého 42letého Teixeiry. I sám veterán vzkázal, že si odvetu zaslouží. Český zápasník gentlemansky vyhověl s tím, že chce být při pokračování daleko dominantnější a nehodlá se pohybovat nad propastí. „Můj výkon v prvním souboji byl špatný. Nyní vám chci ukázat, proč jsem šampion. Jasně a nezpochybnitelně. Myslím si, že Glover si odvetu zaslouží. Tady je moje nabídka,“ říkal ve videu Procházka.

Možná si to znovu rozmyslí, rýpnul si Polák

Tím 39letého Blachowicze naštval. Měl za to, že s Procházkou uzavřel neoficiální dohodu a nový vládce polotěžké váhy ji nedodržel. Proto ta slova o porušení samurajského kodexu, který český bijec vzývá.

V kritice pokračoval i ve chvíli, kdy se objevil v podcastu The MMA Hour. „Nejsem odborník, ale když začnete číst o samurajské kultuře a podobných věcech, tak podle mých znalostí si myslím, že tím porušujete pravidla. Tím, že věří ve svůj samurajský způsob žití, tak porušil svůj kodex,“ uvedl Blachowicz.

„Je to něco jako politika. Řekne všechno, aby se mohl ochránit. Cítil jsem z něj, že se mnou chtěl bojovat. Tím videem (výzvou pro Teixeiru, pozn. red.) jsem byl překvapený, protože to nikdo nečekal. Ale co mám teď dělat? Čekám na oficiální rozhodnutí a uvidíme, co bude. Možná si to znovu rozmyslí,“ rýpl si fighter, který naposledy do klece vlezl 14. května, kdy porazil Aleksandara Rakiče.

I když organizace UFC zatím druhý zápas Procházka vs. Teixeira nepotvrdila, velmi pravděpodobně k němu dojde. Ale ne dříve než v listopadu. A Blachowicz si zatím bude muset počkat.

Tagy:
MMA UFC Jiří Procházka sport Glover Teixeira polotěžká váha Jan Blachowicz