CNN Prima News projekty

projekty

Výpis příspěvků ke štítku „projekty“

Odstartoval 22. ročník největší komunikační soutěže v Česku. Registrujte se na Zlatý středník

PR Klub zahájil 22. ročník komunikační soutěže Zlatý středník, která si udržuje přední postavení v počtu přihlášek na tuzemském trhu. Účastníci komunikačních projektů a firemních médií mohou i letos soutěžit v 20 hlavních a 9 oborových kategoriích. Pro Slovensko se zároveň soutěž otevírá již popáté. Novinkou soutěže je zdůraznění efektivity projektů a nový soutěžní systém. Přihlašovatelé mají možnost do 7. února využít zvýhodněné „early birds“ registrace. Slavnostní vyhlášení top komunikátorů Česka a Slovenska se uskuteční v září. A ti nejlepší opět postoupí do celosvětové soutěže World Public Relations and Communication Awards, která v září navazuje.

Kdo financuje nezávislou žurnalistiku? Nadační fond rozděluje miliony, dárce ale tají

Nadační fond nezávislé žurnalistiky rozdělil v loňském roce na různé mediální projekty přes sedm milionů korun. V tom letošním se částka blíží osmi milionům. Největší grant získala společnost FORUM 24, jejímž majitelem je známý novinář Pavel Šafr. Odkud Nadační fond získává peníze a jak je rozděluje, se však nedozvíme. „Je to zbytečné oslabení autority této instituce a její práce,“ myslí si politolog Jan Kubáček.

Pizingerová vzpomínala, jak se jí změnil život. O peníze prosí sponzory každý den

Nadační fond Kapka naděje letos slaví 20 let od svého založení. V neděli 20. prosince, kdy se koná slavnostní galavečer, tak zakladatelka Vendula Pizingerová připravila několik unikátních změn. Diváci se mohou těšit na zajímavé duety známých zpěváků či speciálně natočený příběh pěti špičkovými dokumentaristy. Pizingerová se v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS také svěřila, jak koronavirus ovlivnil chod fondu a jak nyní vzpomíná na jeho začátky. „Když jsem vešla na oddělení motolské hematologie a zapadly za mnou ty těžké dveře, tak se mi změnil život. A i když to nemělo dobrý konec, tak jsem mohla začít pomáhat.“

Zlepšete dětem bez rodiny nebo s handicapem Vánoce díky originálním projektům

Není snad nikdo, kdo by se na dárky pod stromečkem těšil tak moc jako děti. A co teprve ty z dětských domovů. Pro ně slova o vánočním čase stráveném s rodinou neplatí, a tak jim i jediný dárek pod stromečkem dokáže vykouzlit úsměv na rtech. Na české scéně existuje hned několik programů, které se snaží zajistit dárky pro děti z dětských domovů, do sociálně slabších rodin, azylových domů či pro děti se zdravotním handicapem.

Evropská komise zmrazila Česku dotace pro podnikání

Evropská komise pozastavila Česku dotace za 114 miliard korun. A to pro operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, který spadá pod ministerstvo průmyslu a obchodu. Komise k tomuto razantnímu kroku sáhla po zjištění, že v dotovaných projektech je až 14% chybovost.