reklama
CNN Prima News projekty

projekty

Výpis příspěvků ke štítku „projekty“

Kdo financuje nezávislou žurnalistiku? Nadační fond rozděluje miliony, dárce ale tají

22. září 2021 06:31

Nadační fond nezávislé žurnalistiky rozdělil v loňském roce na různé mediální projekty přes sedm milionů korun. V tom letošním se částka blíží osmi milionům. Největší grant získala společnost FORUM 24, jejímž majitelem je známý novinář Pavel Šafr. Odkud Nadační fond získává peníze a jak je rozděluje, se však nedozvíme. „Je to zbytečné oslabení autority této instituce a její práce,“ myslí si politolog Jan Kubáček.

Pizingerová vzpomínala, jak se jí změnil život. O peníze prosí sponzory každý den

18. prosince 2020 12:40

Nadační fond Kapka naděje letos slaví 20 let od svého založení. V neděli 20. prosince, kdy se koná slavnostní galavečer, tak zakladatelka Vendula Pizingerová připravila několik unikátních změn. Diváci se mohou těšit na zajímavé duety známých zpěváků či speciálně natočený příběh pěti špičkovými dokumentaristy. Pizingerová se v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS také svěřila, jak koronavirus ovlivnil chod fondu a jak nyní vzpomíná na jeho začátky. „Když jsem vešla na oddělení motolské hematologie a zapadly za mnou ty těžké dveře, tak se mi změnil život. A i když to nemělo dobrý konec, tak jsem mohla začít pomáhat.“

Zlepšete dětem bez rodiny nebo s handicapem Vánoce díky originálním projektům

2. prosince 2020 08:09

Není snad nikdo, kdo by se na dárky pod stromečkem těšil tak moc jako děti. A co teprve ty z dětských domovů. Pro ně slova o vánočním čase stráveném s rodinou neplatí, a tak jim i jediný dárek pod stromečkem dokáže vykouzlit úsměv na rtech. Na české scéně existuje hned několik programů, které se snaží zajistit dárky pro děti z dětských domovů, do sociálně slabších rodin, azylových domů či pro děti se zdravotním handicapem.

Jak bude Praha vypadat za 20 let? Přibude bydlení, nová linka metra i filharmonie

24. září 2020 15:15

V následujících dvaceti letech čekají českou metropoli výrazné změny. Přibude bydlení, velká náměstí získají novou podobu a centrum s jihem města propojí nová linka metra D. Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR) ve svém centru CAMP a na Mariánském náměstí od této středy představuje, jak Praha bude v budoucnu vypadat.

reklama