reklama
CNN Prima News propad

propad

Výpis příspěvků ke štítku „propad“

Bitcoin se prudce propadá, za měsíc ztratil polovinu hodnoty. Výprodej je v plném proudu

19. května 2021 16:14

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se ve středu propadla pod 31 000 dolarů (646 000 Kč) a za poslední den se snížila zhruba o 30 procent. Jde o největší jednodenní propad za více než rok, uvedla agentura Reuters. Výprodej zrychlil v odpoledních hodinách, kdy se prudce snižovala i cena dalších kryptoměn, včetně druhé nejrozšířenější, kterou je ethereum. Bitcoin tak od svého maxima blízko 65 000 USD, kde byl minulý měsíc, ztratil už více než 50 procent hodnoty.

Analytici: Pokles HDP není tragický, problémem bude nezaměstnanost

31. července 2020 15:17

I když česká ekonomika ve druhém čtvrtletí rekordně propadla, nejde s přihlédnutím k očekáváním trhu a vývoji v dalších zemích postižených pandemií o zcela negativní výsledek. Nejhorší má česká ekonomika za sebou a ve třetím čtvrtletí by měla již vykázat mezičtvrtletní růst. Vyplývá to z vyjádření analytiků.

Švejnar: Česká ekonomika letos propadne o 7,5 až 8 procent HDP

24. června 2020 08:21

„Propad české ekonomiky v letošním roce bude vyšší, než se všeobecně odhaduje, a bude činit sedm a půl až osm procent hrubého domácího produktu (HDP),“ očekává Jan Švejnar, šéf Ekonomického poradního týmu při Ústředním krizovém štábu a ředitel IDEA při CERGE-EI. Pokles může být podle něj ještě hlubší v případě, že přijde druhá vlna pandemie koronaviru a omezení ekonomické aktivity. „Pak by propad mohl jít do dvojciferných čísel,“ dodal.

Prodej aut se v Česku za duben propadl o 53 procent na 10 679 vozů

6. května 2020 15:07

Prodej nových osobních aut se v dubnu kvůli opatřením proti koronaviru i celkově nižší poptávce propadl o 53 procent na 10. 79 vozů. Za čtyři měsíce trh klesl o 26,3 procenta na 60.873 prodaných automobilů. Vyplývá to z dnešních údajů Svazu dovozců automobilů. Pokles se dotkl všech segmentů a provedení vozidel s výjimkou osobních aut s elektrickým a hybridním pohonem, jejichž registrace meziročně vzrostly.

reklama