CNN Prima News propad

propad

Výpis příspěvků ke štítku „propad“

Drama na Přerovsku. Propadla se střecha rodinného domu, ze sutin vyprostili zraněného

V Oseku nad Bečvou na Přerovsku se v úterý před polednem propadla střecha rodinného domu a zavalila jednu osobu. Zraněného člověka hasiči již ze sutin vyprostili, skončil v péči letecké záchranné služby. Podle mluvčí záchranné služby Lucie Mikiskové šlo o Poláka, není v ohrožení života. Objekt prohlédnul statik, informovala mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Rubl klesl na rekordní minimum, hlásí Moskva. Akciový trh je už třetí den zavřený

Ruský rubl ve středu při obchodování v Moskvě klesl na rekordní minimum, dolar se tam prodával za 110 rublů. Akciový trh v Moskvě zůstává třetí den za sebou zavřený. Finanční systém je pod tlakem západních sankcí uvalených na Moskvu za její invazi na Ukrajinu. Ruská centrální banka ve středu navíc zakázala zahraničním investorům, kteří drží státní dluhopisy v rublech, vyplatit kupony. Informovala o tom agentura Reuters.

Bitcoin se prudce propadá, za měsíc ztratil polovinu hodnoty. Výprodej je v plném proudu

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se ve středu propadla pod 31 000 dolarů (646 000 Kč) a za poslední den se snížila zhruba o 30 procent. Jde o největší jednodenní propad za více než rok, uvedla agentura Reuters. Výprodej zrychlil v odpoledních hodinách, kdy se prudce snižovala i cena dalších kryptoměn, včetně druhé nejrozšířenější, kterou je ethereum. Bitcoin tak od svého maxima blízko 65 000 USD, kde byl minulý měsíc, ztratil už více než 50 procent hodnoty.