Záběry z letu hrůzy: Letadlo se propadlo o stovky metrů, lidé naráželi do stropu

Let, na který jen tak nezapomenou, zažili cestující z texaského Austinu do německého Frankfurtu. Sedm z nich skončilo v nemocnici poté, co se zranili při nečekaných turbulencích. Na palubě byla i manželka hollywoodského herce Matthewa McConaugheyho.

Šílené, šokující a bez varování. Tak popisují pasažéři turbulence, které zažili při cestě z texaského Austinu do německého Frankfurtu. Tam ale nedoletěli. Letadlo muselo nouzově přistát nedaleko Washingtonu.

ČTĚTE TAKÉ: Zážitek jako z katastrofického filmu. Letadlo po 16 hodinách přistálo v místě startu

„Airbus 330 nacházející 15 mil východně od Memphisu ohlásil silnou turbulenci,“ hlásila operátorka Řízení letového provozu.

Cestující zažili dva náhlé propady během 20 vteřin, v jednom případě o stovky metrů. Ve stejnou chvíli přitom začal na palubě personál rozdávat občerstvení. „Právě roznášeli jídlo – stevard mi zrovna nalil víno, položil ho na tác a najednou z ničeho nic vyletěl až ke stropu letadla,“ popsala cestující Janet Diluová.

V letadle bylo 12 členů posádky a 172 cestujících – včetně manželky herce Matthewa McConaugheyho Camily Alvesové. Brazilská modelka a návrhářka poté sdílela vyjádření a videa z letu na Instagramu.

„Myslela jsem, že se zřítíme, a tak jsem se držela sedadla před sebou jako o život,“ uvedla další pasažérka Cynthia Spradlinová.

„Starší pán, který seděl v řadě před námi, nebyl připoutaný, takže vyletěl nahoru, narazil do stropu, sletěl dolů, narazil obličejem do sedadla a vzápětí vyletěl zpátky nahoru a pak zase dolů a narazil do sedadla,“ doplnila Diluová.

Úřady teď budou vyšetřovat, zda mohli být cestující varováni včas. Podle statistik ale bývá zaskočena náhlými turbulencemi v téměř 30 procentech případů i samotná posádka.

Tagy: