CNN Prima News protirasistické protesty

protirasistické protesty

Výpis příspěvků ke štítku „protirasistické protesty“

Americká univerzita odstranila „rasistický balvan“ kvůli 100 let starému pojmenování

10. srpna 2021 13:38

Část studentů Wisconsinské univerzity jásá. Jejich škola se totiž zbavila temného stínu ze své minulosti. V pátek nechala odstranit čtyřicetitunový kámen ze svého kampusu. Dvě miliardy let starý balvan byl původně vyzdvižen na počest prezidenta univerzity Thomase Chamberlina. V průběhu let se ale pro balvan ustálil hanlivý rasistický výraz „n***í hlava“.

Nepodpoříš nás, jsi rasista. BLM čelí kritice kvůli šikaně těch, kteří se nepřidají

27. srpna 2020 20:25

Hnutí Black Lives Matter („Na černošských životech záleží“) se dostává pod palbu kritiků. Podle nich už nejde jen o boj za rasovou rovnost a snahu zabránit policejní brutalitě. Někteří aktivisté z hnutí BLM totiž vyvolávají ostré konfrontace s lidmi, kteří se k protestům přidávat nechtějí. Dokazuje to například video z pondělní demonstrace ve Washingtonu, D.C., kde protestující slovně napadli ženu sedící v restauraci na tamní promenádě. Důvodem byl fakt, že nezvedla pěst, což je symbolickým gestem pro vyjádření solidarity s BLM.

Google podpořil podniky vlastněné Afroameričany. Označuje je štítkem Black-owned

1. srpna 2020 14:19

Firma Google podpořila americké černošské obchodníky zasažené následky koronakrize. Podniky či obchody Afroameričanů ve vyhledávači označuje štítkem „Black-owned“. Google se tak rozhodl poté, co se v návaznosti na podporu militantního hnutí Black Lives Matter objevily ve výlohách obchodů a restaurací podobné nápisy upozorňující na to, že je provozují Afroameričané.