CNN Prima News první máj

první máj

Výpis příspěvků ke štítku „první máj“

Kde jsou repráky? divil se osamocený muž. Místo demonstrace Chceme mír! viděl prázdnou pláň

Pondělní demonstrace s názvem Chceme mír! na Letné – pořádaná uskupením Česká suverenita – skončila totálním fiaskem. Na „protest“ kromě novinářů a turistů téměř nikdo nedorazil. Akce se podle oznámení na pražském magistrátu měla konat v devět hodin ráno. Vedení strany nicméně tvrdí, že sešlost na Letné zrušilo již před měsícem. Nicméně se zdá, že tuto zprávu hrstce příchozích demonstrantů netlumočilo dostatečně jasně. Během oslav Prvního máje se odehrálo hned několik bizarních incidentů.

OBRAZEM: Komunisti i anarchisti na májových průvodech. Protivládní akce skončily debaklem

Na Svátek práce se tradičně konala řada průvodů a demonstrací po celém Česku. Iniciativa Zachraňme náš stát zorganizovala „mírový pochod“, který zamířil z náměstí Republiky na pražský Vítkov. Protestu se zúčastnily asi dvě stovky lidí. Svoji akci uspořádali i komunisté, a to na Střeleckém ostrově, kam zároveň dorazilo i několik odpůrců KSČM či anarchistů. Ranní sešlost Chceme mír! na Letné – pořádaná uskupením Jany Volfové Česká suverenita – skončila totálním fiaskem. Centrem Prahy prošel i recesistický průvod zahajující jedenáctý ročník Studentského Majálesu.

Superkráva i Kreml na kolech. Hrdiny průvodů byly za komunismu bizarní alegorické vozy

Prvomájové oslavy byly za komunistických časů nerozlučně spjaty s organizovanými monstrózními průvody pracujících, jimiž demonstrovali svoji oddanost vládnoucímu režimu. Zejména v raných letech bolševické diktatury se tak zhusta dělo i za účasti nápaditě ztvárněných alegorických vozů. Připravili jsme galerii některých zvláště zdařilých kreací.

Prahou na Prvního máje procházely průvody. Nechyběly ani akce na podporu Ukrajiny

Politici i občané si při několika akcích v Praze připomenuli 1. máj, svátek práce i lásky. Na Střeleckém ostrově se dopoledne při této příležitosti sešli komunisté, své pikniky tam uspořádali i anarchisté a mladí příznivci ČSSD a Strany zelených. Studenti slavili v majálesovém průvodu, který prošel centrem Prahy. Nechyběla ale ani akce připomínající dění na Ukrajině, která čelí ruské invazi. Spolek Pražský Majdan za tímto účelem otevřel na Staroměstském náměstí osvětový stánek.

Poklidné i násilné. Evropou na 1. máje zmítaly demonstrace, v Turecku se zatýkalo

Tisíce lidí se v neděli po celém světě účastnily tradičních prvomájových demonstrací, mnohdy s podporou odborových organizací. Lidé nejčastěji vyjadřovali nespokojenost s klesající kupní silou a rostoucí inflací nebo kritizovali nedostatečnou podporu státu v sociální oblasti. V mnoha francouzských městech se manifestovalo už dopoledne, největší průvod ale odstartoval o půl třetí odpoledne v Paříži. Několik pochodů se konalo v Řecku, v Turecku policie zatkla desítky demonstrantů. V Itálii je protest spojený s koncertem pod širým nebem.

Tisíce polibků a rozzářených úsměvů – to byl První máj na DERMACOL LOVE DAY

Na Prvního máje se v pražské Grébovce konal třetí ročník DERMACOL LOVE DAY – toho nejzamilovanějšího dne roku se spoustou aktivit v duchu lásky, krásy a zábavy pro celou rodinu. Letos přilákal rekordních 13 000 návštěvníků. Zejména ženy si mohly dopřát odpočinek a rozmazlování během pracovního týdne a vzít s sebou i své drahé polovičky a ty nejmenší. Nechyběly známé tváře televize Prima, vystoupení skupiny Mandrage ani velkolepé přání k osmým narozeninám

Pražské prvomájové demonstrace proti islámu, klimatické změně, nízkým platům sester i potratům

Na Prvního máje se ve všech možných koutech hlavního města objevila tradičně různorodá shromáždění. Oproti Brnu tentokrát poklidnější. Podívali jsme se na Střelecký ostrov za politickou stranou Česká suverenita, majálesový pochod studentů, zdravotní sestry domácí péče volající po vyšších platech a protest proti potratům před magistrátem.

Jak mít dlouhodobě funkční vztah? Věnujte se jeden druhému a omezte sociální sítě, doporučuje vztahová koučka

Dnes je 1. máj – čas lásky a polibků. Přestože je tento den symbolem zamilovanosti, na vztahu bychom měli pracovat celý život. Protože když o něj nebudeme pečovat, začne pomalu umírat. Dlouhodobé vztahy nás mohou vést ke kritice, vyhledávání temných stránek na tom druhém. Přitom stačí málo a vše může být jinak. Dlouhodobé partnerské soužití není jednoduché, ale pokud to funguje, život je mnohem krásnější (a nejen v máji). Jak lásku posílit a vztah oživit?

DERMACOL LOVE DAY potěší i milovníky dobrého jídla a pití

Už tuto středu se bude konat DERMACOL LOVE DAY - den plný lásky, krásy a zábavy. Ženy se budou moci nechat rozmazlovat v Prima LOVE a Dermacol Beauty zóně, děti se vyřádit v HARIBO dětské zóně a pánové si najdou to své v Men zóně. Pro všechny bude ale připraveno spoustu dobrého jídla a pití hned v několika stáncích ve FOOD zóně, kde si smlsne každý. Dobrou chuť!