půda

Výpis příspěvků ke štítku „půda“

Padáme na hubu, křičeli stávkující zemědělci. Nechci vést souboj hlasivek, opáčil Výborný

Křik, pískot i nadávky si vyslechl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) před budovou resortu, když odpovídal na dotazy rozhněvaných farmářů. Ti se i s těžkou technikou sjeli v pondělí do Prahy, aby vyjádřili nesouhlas se stavem zemědělství. Mezi výkřiky zazněly výčitky i zvolání, že farmáři „padají na hubu“. Lidovecký šéf reagoval na hluk slovy, že nehodlá vést souboj hlasivek. Atmosféra na místě byla napjatá.

Jak investovat do nemovitostí, když na dům nemáte? Zkuste zemědělskou půdu

O investicích se dnes mluví takřka všude. Jak ale najít takovou, která je stabilní a umí bezpečně zhodnotit finance vynaložené na její pořízení? Ekonomové se shodují na starém dobrém řešení - koupi nemovitosti. A to nejen domů a bytů či stavebních parcel, ale třeba i zemědělské půdy. Kdo chce vědět více, neměl by si nechat ujít další díl pořadu Co na to Vaše peněženka.

Cyklon Gabrielle na Novém Zélandu způsobil rozsáhlé záplavy. Nejméně čtyři lidé zemřeli

Aktualizováno

Po úderu cyklonu Gabrielle na Novém Zélandu, který způsobil rozsáhlé záplavy a sesuvy půdy, zemřeli nejméně čtyři lidé. Informovala o tom ve středu agentura AFP. Cyklon zasáhl v pondělí a v úterý Severní ostrov. V nejhůře postižené oblasti Hawke's Bay bylo nuceno se evakuovat skoro 10 tisíc lidí, majitele mnoha zaplavených domů musely zachraňovat helikoptéry.

Podkova starší než Žižka či dřevěné floky. Stodola krásných krámů ukrývá řadu kuriozit

Pamatujete si ten pocit nadšení a vzrušení, když jste jako malí našli u babičky a dědy na půdě dávno zapomenuté poklady? Stejný zážitek si můžete zopakovat ve Vepříkově na Vysočině, kde stojí Stodola krásných krámů. V ní najdeme třeba předchůdkyni dnešních praček nebo lžičku pro leváky. Ostatně, proč by měly věci nutně končit na smetišti jen proto, že jsou staré?

Hledáte výhodnou investici, jejíž hodnotu nesrazí inflace? Kupte si pole

Možnost pořídit si nemovitost je v současnosti pro většinu Čechů nedosažitelná. A zřejmě to tak nějakou dobu ještě zůstane, shodují se finanční experti. Do čeho tedy investovat, když máte našetřené peníze, které ovšem na koupi domu či bytu nestačí? Možností mohou být pole. Ano, čtete dobře. Stará dobrá pole, jinými slovy zemědělská půda. Podle finančních expertů se jedná o majetek, který nabývá na hodnotě, jeho pořízení přitom nestojí příliš.