Po Strakonicku běhal půltunový býk. Pátrání policie bylo neúspěšné, sám se vrátil ke stádu

Výběr redakce

Policisté ukončili pátrání po zhruba půltunovém býkovi, který ve čtvrtek utekl z ohrady chovatele v obci Škvořetice na Strakonicku. Zvíře, které uteklo do blízkého lesa, se vrátilo zpět ke stádu, informoval policejní mluvčí Miroslav Šupík.
Uprchlé zvíře se nepodařilo objevit, pátrali po něm policisté i pomocí dronů. V okolí lesa umisťovali cedule, které varovaly před býkem, a policie nabádala lidi, pokud by ho objevili, aby volali na linku 158 a k zvířeti se nepřibližovali.
ČTĚTE TAKÉ: Medvěd se potuluje v okolí obydlené oblasti na Valašsku. Dávejte v lese pozor, varují úřady
„Býk může na první pohled působit klidně, ale kvůli stresu nebo náhlému podnětu se může stát velmi nebezpečným,“ upozornila dříve policejní mluvčí Jaromíra Nováková.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Na Šumavě odchytili vlčici bez čipu. Zda jde o uprchlé zvíře, určí test DNA