CNN Prima News pyrotechnik

pyrotechnik

Výpis příspěvků ke štítku „pyrotechnik“

„Atentátník“ hrozil na Smíchově bombou, skončil na psychiatrii. Svědci popsali jeho řádění

Pomatený muž vyhrožující v neděli večer na Smíchově výbuchem plynové bomby byl dle svědků vyzpovídaných redakcí CNN Prima NEWS takříkajíc mimo už několik hodin před zadržením policisty. Zdrogovaný agresor měl rozbíjet věci a máchat kolem sebe nožem. Šestapadesátiletý jedinec je nyní podezřelý ze šíření poplašné zprávy. Hrozí mu až dvouletý trest za mřížemi.

Zdrogovaný muž hrozil na Smíchově výbuchem. Lezl po čtyřech a máchal nožem, uvedli svědci

Muž na pražském Smíchově hrozil výbušninou. Na dopravní značku připevnil plynovou lahev a vyhrožoval, že ji nechá explodovat. Policisté ho zadrželi a oblast uzavřeli, propanbutanovou nádobu zajistil pyrotechnik. Test na drogy u muže podle informací CNN Prima NEWS odhalil přítomnost pervitinu v krvi. Podle svědků měl muž na místě „řádit“ ještě před výhrůžkou exploze, údajně pod vlivem návykové látky lezl po čtyřech a ohrožoval své okolí nožem.

Štáb CNN na místě, kde neustále hrozí smrt. Rusové jsou zvířata, říká ukrajinský pyrotechnik

Ruské zbraně na Ukrajině stále zabíjejí i v osvobozených oblastech. Důvodem jsou miny a nevybuchlé rakety, které tam zanechali ruští okupanti. O odstraňování výbušnin se starají týmy ženijního vojska ukrajinské armády a pyrotechnici. Těm se i přes velké riziko daří tato místa vyčistit od nebezpečné munice. S ukrajinskými vojáky natáčel štáb stanice CNN.

Polsko přiznalo tajnou misi na Ukrajině. Naši lidé zachránili stovky životů, chválí šéf úřadu

Polská média informovala, že Varšava před časem vyslala na Ukrajinu téměř stovku specializovaných policistů na misi v utajení trvající celých pět měsíců. Jejich úkolem nebylo zapojovat se do bojů s Ruskem, ale zachraňovali lidské životy v oblastech, které Kyjev získal zpět pod svou kontrolu. Poláci měli na starost odminování území.

Odminování Ukrajiny potrvá sto let, říkají čeští experti. Čím je děsí „tajuplná“ ruská mina?

Ukrajina je od ruských okupantů pokryta bezpočtem min, vyčistit ji od nastražených výbušnin potrvá klidně i celé století. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to tvrdí plukovník Tibor Palasiewicz a major Ota Rolenec z Univerzity obrany v Brně. Elitní čeští ženisté popisují, co moderní inteligentní miny dokáží. A že na jejich vyhledávání se používají i včely.

V Brně našli stokilový granát z druhé světové války. Policie evakuovala přes 100 lidí

Aktualizováno

Policie ve středu dopoledne dočasně evakuovala v Brně-Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu zhruba stokilogramového granátu z druhé světové války. Ještě před polednem nevybuchlý granát pyrotechnici zajistili a lidé se mohli vracet domů. Mluvčí policie Bohumil Malášek řekl, že granát byl nalezen při výkopových pracích na dvoře jednoho rodinného domu. Policie zveřejnila také krátké video z místa.