reklama
CNN Prima News pyrotechnik

pyrotechnik

Výpis příspěvků ke štítku „pyrotechnik“

V Brně našli stokilový granát z druhé světové války. Policie evakuovala přes 100 lidí

19. ledna 2022 11:09
Aktualizováno

Policie ve středu dopoledne dočasně evakuovala v Brně-Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu zhruba stokilogramového granátu z druhé světové války. Ještě před polednem nevybuchlý granát pyrotechnici zajistili a lidé se mohli vracet domů. Mluvčí policie Bohumil Malášek řekl, že granát byl nalezen při výkopových pracích na dvoře jednoho rodinného domu. Policie zveřejnila také krátké video z místa.

Hasiči likvidují varnu drog v Kyjově. Desítky lidí z okolí opět musely opustit své domovy

24. června 2021 10:26

Policie v Kyjově na Hodonínsku ve čtvrtek znovu evakuovala lidi z přilehlého okolí dvou objektů na Komenského třídě. Důvodem je manipulace s nebezpečnými chemikáliemi, které našla v objektech po bývalé varně ve středu specializovaná firma. Odstranit je musí hasiči. Opatření by mělo skončit po 14:00. Policie a hasiči o tom informovali na svém Twitteru. V domech zůstalo po varně drog asi deset tun chemikálií. Odborná firma je odstraňuje od pondělí, s nově nalezenými chemikáliemi ale bezpečně manipulovat nedokáže.

Stanice metra Muzeum byla téměř hodinu uzavřena kvůli odloženému batohu

9. června 2021 11:26
Aktualizováno

Stanice metra Muzeum v Praze byla ve středu před polednem pro cestující na linkách A i C téměř hodinu uzavřena. Policisté obdrželi informaci o odloženém batohu v podchodu u metra a zjišťovali, zda v něm není nástražný výbušný systém. Na místo vyslali pyrotechnika se psem, výbušninu batoh neobsahoval, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Pancéřových pěstí nalezených na Žatecku byly desítky. Na místě si předtím hrály děti

1. června 2021 07:24

Nebezpečný nález učinil pár v lesíku na Žatecku. Při hledání detektorem kovu totiž nenašel mince nebo podkovu, ale pancéřové pěsti. O případu informovala CNN Prima NEWS už v pátek, v pondělí policie potvrdila, že pancéřových pěstí byly desítky a na místě byla i další munice. Na místě nálezu si přitom často hrají děti.

Na dálnici D1 se našla nevybuchlá trhavina. Zneškodnil ji pyrotechnik

29. dubna 2021 13:07
Aktualizováno

V modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Velkým Beranovem a Měřínem našli ve čtvrtek dělníci při výkopových pracích výbušninu. Nález byl na 128. kilometru ve směru na Prahu. Jednalo se o trhavinu z dob výstavby dálnice, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Policejní pyrotechnik ji zneškodnil před 15:30. Provoz na dálnici kvůli tomu policisté nemuseli zastavovat.

Policie uzavřela část pražského centra. Ve Vltavě se našla ostrá munice

5. dubna 2021 15:27
Aktualizováno

Policie v pondělí odpoledne zhruba na hodinu a půl uzavřela Masarykovo nábřeží v centru Prahy a některé přilehlé ulice. Důvodem byl nález ostré munice ve Vltavě poblíž Žofína. Přivolaný pyrotechnik munici odvezl ke zneškodnění a krátce před 16:00 byla doprava na nábřeží obnovena, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Policie vyklidila centrum Manchesteru kvůli podezřelému zavazadlu v autobuse

5. září 2020 16:41

Po první hodině odpolední britského času cestující v Manchesteru objevili v jednom z autobusů „podezřelý balíček“. Policie okamžitě lidi z dopravního prostředku evakuovala a uzavřela okolní ulice poblíž zastávky Piccadilly Gardens. Na místě byli pyrotechnici, záchranné složky i vrtulník. Obavy, že je v zavazadle bomba, se naštěstí nenaplnily.

reklama