reklama
CNN Prima News pyrotechnik

pyrotechnik

Výpis příspěvků ke štítku „pyrotechnik“

Hasiči likvidují varnu drog v Kyjově. Desítky lidí z okolí opět musely opustit své domovy

Policie v Kyjově na Hodonínsku ve čtvrtek znovu evakuovala lidi z přilehlého okolí dvou objektů na Komenského třídě. Důvodem je manipulace s nebezpečnými chemikáliemi, které našla v objektech po bývalé varně ve středu specializovaná firma. Odstranit je musí hasiči. Opatření by mělo skončit po 14:00. Policie a hasiči o tom informovali na svém Twitteru. V domech zůstalo po varně drog asi deset tun chemikálií. Odborná firma je odstraňuje od pondělí, s nově nalezenými chemikáliemi ale bezpečně manipulovat nedokáže.

Stanice metra Muzeum byla téměř hodinu uzavřena kvůli odloženému batohu

Aktualizováno

Stanice metra Muzeum v Praze byla ve středu před polednem pro cestující na linkách A i C téměř hodinu uzavřena. Policisté obdrželi informaci o odloženém batohu v podchodu u metra a zjišťovali, zda v něm není nástražný výbušný systém. Na místo vyslali pyrotechnika se psem, výbušninu batoh neobsahoval, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Na dálnici D1 se našla nevybuchlá trhavina. Zneškodnil ji pyrotechnik

Aktualizováno

V modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Velkým Beranovem a Měřínem našli ve čtvrtek dělníci při výkopových pracích výbušninu. Nález byl na 128. kilometru ve směru na Prahu. Jednalo se o trhavinu z dob výstavby dálnice, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Policejní pyrotechnik ji zneškodnil před 15:30. Provoz na dálnici kvůli tomu policisté nemuseli zastavovat.

reklama