
Munice v domě
Policejní pyrotechnici v neděli večer zasahovali ve středočeských Holubicích. Při vyklízení starého domu totiž noví nájemníci našli několik kusů nebezpečné munice. Střelivo tam nejspíš nechal původní majitel. Granáty a rozbušky byly pečlivě zabalené v novinách a schované ve skříni.
Staré domy s bohatou historií často ukrývají zajímavé poklady. Přesvědčil se o tom i mladý pár, který si pronajal dům v Holubicích nedaleko Turska. Během úklidu kůlny narazil na nečekané věci. „Vyndal jsem tašku, že si prohlédnu, co v ní je, a vyndal jsem noviny, ve kterých byly zabalené granáty,“ popsal pro CNN Prima NEWS nájemce Jaroslav Matura.
ČTĚTE TAKÉ: Středočeské Zdice smutní. Zemřel dlouholetý starosta. Radnice na pohřeb vypraví autobus
Noví nájemníci postupovali správně, o nálezu ihned informovali záchranné složky. Policisté okamžitě uzavřeli okolí a evakuovali přilehlou školu, kde v tu chvíli probíhala lekce cvičení. „Původní majitel byl starý pán, byl to asi otec majitelky. Nikdo nejspíš nevěděl, že to v domě vůbec je,“ doplnila pro CNN Prima NEWS nájemnice Zuzana Vejvodová.
Dva pyrotechnici uvnitř domu pracovali desítky minut a potvrdili, že nejde o žádné makety, ale o skutečné střelivo. „Uvedli, že se jedná o demoliční náložku, zapalovače, ruční granáty a malorážkové střelivo,“ uvedla pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Středočeského kraje Michaela Richterová.
Pyrotechnici dům prohledali, munici bezpečně zajistili a odvezli k likvidaci. „Pyrotechnik nakonec rozhodl, že nalezená munice bude umístěna na nejbližší vhodné pole, které až do ranních hodin střežili policisté a v pondělí v dopoledních hodinách byla munice bezpečně zlikvidována,“ doplnila Richterová.
Podle pyrotechniků je jakákoliv nalezená munice nebezpečná. Kdyby ji v domě například našly děti, mohlo se stát velké neštěstí. V takových případech je velká opatrnost vždy na místě.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Šla si koupit brambory a někdo ji střelil do hlavy. Neznámý agresor děsí slovenské sídliště