reklama

Radek Štěpánek: Všichni ti, kteří milují tenis, budou hrát za každých podmínek

Současná protipandemická opatření při tenisu mohou podle české tenisové legendy Radka Štěpánka ovlivňovat průběh zápasů. Podmínky jsou ale pro všechny stejné a vyhraje ten, kdo se s nimi nejlépe popasuje, uvedl v pořadu Nový den. Co se týká diskvalifikace Novaka Djokoviče, jeho bývalého svěřence, ačkoliv šlo o evidentně neúmyslný incident, při němž trefil čárovou rozhodčí, byla podle pravidel v pořádku a pravidla by se neměla ohýbat kvůli nikomu, myslí si Štěpánek.

reklama

Slavný český tenista také popsal, že se nyní kromě rodiny a malé dcerky věnuje také pomoci mladým talentům nebo svým dvěma firmám.

Snažím se přispět k tomu, aby tenis v Česku zase rostl

„Věnuju se nějakým obchodním záležitostem. Ve volném čase jsem zpátky na kurtech. Chodím se dívat na mladé kluky na Jonáše Forejtka, na Tomáše Machače. Samozřejmě v rodině máme Tobyho Kodata, vlastně brášku mojí ženy, tak se jim snažím pomoci pár radami, když se na něco zeptají, tak jsem jim k dispozici a rád jim s tím pomůžu,“ nastínil.

K tématu

Dodal také, že má poradní hlas v Národní sportovní agentuře. „Snažím se svými zkušenostmi přispět k tomu, aby tenis zase v Česku rostl, a proto pomáhám těm klukům, protože v té mužské části trošku pokulháváme.“

Neláká ho výkonná pozice, jakou je třeba kapitán Davis Cupu, prezident Českého tenisového svazu? „V životě nikdy neříkej nikdy. Já si myslím, jestli na to přijde správný čas, tak na to ten čas přijde. Není to něco, po čem jdu a po čem toužím. Ale určitě se ta debata nabízí a uvidíme, v průběhu času, jak bude reálná. A samozřejmě pro mě je spíš důležité předat to, co jsem se v té kariéře naučil.“

Novaka jsem podpořil, vyloučení ale bylo podle pravidel

Přišla řeč také na Novaka Djokoviče a na incident, při němž nedávno neúmyslně míčkem zasáhl čárovou rozhodčí, a byl vyloučen z turnaje. Diskvalifikace však podle Štěpánka byla podle pravidel naprosto správná a „ta by se ohýbat neměla kvůli nikomu“.

„Je to pro něj samozřejmě těžká a složitá situace. My jsme spolu nemluvili. Já jsem mu jenom psal textovku, kde jsem ho podpořil, že mě mrzí, co se stalo, ale že vím, že je šampion a že se z toho dostane,“ zmínil s tím, že všichni viděli, že to bylo neúmyslné.

„Já si myslím, že pro všechny hráče to, že můžou vůbec zpátky po šesti měsících hrát tenis, že by každý za to měl být šťastný jako blecha. Protože pro spoustu hráčů je to živobytí daleko náročnější, když se pohybují v jiných patrech žebříčku než ti nejlepší,“ reagoval Štěpánek na dotaz ohledně hraní tenisu za současných podmínek.

Podmínky stejné, vyhraje, kdo se s nimi nejlépe popasuje

„Myslím, že všichni hráči, kteří mají rádi tenis, milují zápasy, budou hrát rádi za každých podmínek. Takže to, že všichni brečeli, protože se nehraje, a teďka se hraje za nějakých podmínek, které momentální situace vyžaduje, si protiřečí.“

Samozřejmě je podle něj velký rozdíl hrát před dvaceti tisíci lidmi a hrát před prázdným kurtem, což může ovlivňovat průběh zápasů. Paradoxně situace může pomoci třeba těm, na které dvacet tisíc lidí doléhá –⁠ teď se mohou cítit naopak uvolněnější a podat tak i lepší výkon než za standardních podmínek.

„Ta utkání ovlivněná jsou, ale vždycky ty podmínky jsou pro všechny stejné a vyhraje ten, kdo se s nimi nejlépe popasuje,“ dodal na závěr.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Od čtvrteční šesté hodiny ranní se Češi musí řídit ještě přísnějšími opatřeními, která výrazně omezují pohyb lidí a povolují chodit pouze do práce, na nákup či k lékaři. Zavřené budou také maloobchody a služby. Výjimku mají pouze prodejny základního sortimentu. Nařízení platí do 3. listopadu včetně. Co všechno se mění? Čtěte v následujícím přehledu.

reklama
Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Někteří lékaři už ani nepotřebují normální oblečení, říká o situaci v USA Konvalina
Babiš s Hamáčkem: Přibyde 15 tisíc nakažených, JIP čeká skokový nárůst pacientů
reklama
reklama
Žádný lockdown v Česku není, trvají si na svém Prymula s Babišem

Vláda

Domácí zpravodajství

Díky přednáškám jsem plul z Austrálie do Evropy zadarmo, vzpomínal cestovatel Stingl
Nikdo nevěří, že je to pouze na dva týdny, říká Prouza o nových opatřeních
Další články
reklama
reklama