reklama

Radek Štěpánek: Všichni ti, kteří milují tenis, budou hrát za každých podmínek

Současná protipandemická opatření při tenisu mohou podle české tenisové legendy Radka Štěpánka ovlivňovat průběh zápasů. Podmínky jsou ale pro všechny stejné a vyhraje ten, kdo se s nimi nejlépe popasuje, uvedl v pořadu Nový den. Co se týká diskvalifikace Novaka Djokoviče, jeho bývalého svěřence, ačkoliv šlo o evidentně neúmyslný incident, při němž trefil čárovou rozhodčí, byla podle pravidel v pořádku a pravidla by se neměla ohýbat kvůli nikomu, myslí si Štěpánek.

reklama

Slavný český tenista také popsal, že se nyní kromě rodiny a malé dcerky věnuje také pomoci mladým talentům nebo svým dvěma firmám.

Snažím se přispět k tomu, aby tenis v Česku zase rostl

„Věnuju se nějakým obchodním záležitostem. Ve volném čase jsem zpátky na kurtech. Chodím se dívat na mladé kluky na Jonáše Forejtka, na Tomáše Machače. Samozřejmě v rodině máme Tobyho Kodata, vlastně brášku mojí ženy, tak se jim snažím pomoci pár radami, když se na něco zeptají, tak jsem jim k dispozici a rád jim s tím pomůžu,“ nastínil.

Dodal také, že má poradní hlas v Národní sportovní agentuře. „Snažím se svými zkušenostmi přispět k tomu, aby tenis zase v Česku rostl, a proto pomáhám těm klukům, protože v té mužské části trošku pokulháváme.“

Neláká ho výkonná pozice, jakou je třeba kapitán Davis Cupu, prezident Českého tenisového svazu? „V životě nikdy neříkej nikdy. Já si myslím, jestli na to přijde správný čas, tak na to ten čas přijde. Není to něco, po čem jdu a po čem toužím. Ale určitě se ta debata nabízí a uvidíme, v průběhu času, jak bude reálná. A samozřejmě pro mě je spíš důležité předat to, co jsem se v té kariéře naučil.“

Novaka jsem podpořil, vyloučení ale bylo podle pravidel

Přišla řeč také na Novaka Djokoviče a na incident, při němž nedávno neúmyslně míčkem zasáhl čárovou rozhodčí, a byl vyloučen z turnaje. Diskvalifikace však podle Štěpánka byla podle pravidel naprosto správná a „ta by se ohýbat neměla kvůli nikomu“.

„Je to pro něj samozřejmě těžká a složitá situace. My jsme spolu nemluvili. Já jsem mu jenom psal textovku, kde jsem ho podpořil, že mě mrzí, co se stalo, ale že vím, že je šampion a že se z toho dostane,“ zmínil s tím, že všichni viděli, že to bylo neúmyslné.

„Já si myslím, že pro všechny hráče to, že můžou vůbec zpátky po šesti měsících hrát tenis, že by každý za to měl být šťastný jako blecha. Protože pro spoustu hráčů je to živobytí daleko náročnější, když se pohybují v jiných patrech žebříčku než ti nejlepší,“ reagoval Štěpánek na dotaz ohledně hraní tenisu za současných podmínek.

Podmínky stejné, vyhraje, kdo se s nimi nejlépe popasuje

„Myslím, že všichni hráči, kteří mají rádi tenis, milují zápasy, budou hrát rádi za každých podmínek. Takže to, že všichni brečeli, protože se nehraje, a teďka se hraje za nějakých podmínek, které momentální situace vyžaduje, si protiřečí.“

Samozřejmě je podle něj velký rozdíl hrát před dvaceti tisíci lidmi a hrát před prázdným kurtem, což může ovlivňovat průběh zápasů. Paradoxně situace může pomoci třeba těm, na které dvacet tisíc lidí doléhá –⁠ teď se mohou cítit naopak uvolněnější a podat tak i lepší výkon než za standardních podmínek.

„Ta utkání ovlivněná jsou, ale vždycky ty podmínky jsou pro všechny stejné a vyhraje ten, kdo se s nimi nejlépe popasuje,“ dodal na závěr.

Tagy:

Hlavní zprávy

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?
MS ve fotbale

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama