reklama

Radek Štěpánek: Všichni ti, kteří milují tenis, budou hrát za každých podmínek

Současná protipandemická opatření při tenisu mohou podle české tenisové legendy Radka Štěpánka ovlivňovat průběh zápasů. Podmínky jsou ale pro všechny stejné a vyhraje ten, kdo se s nimi nejlépe popasuje, uvedl v pořadu Nový den. Co se týká diskvalifikace Novaka Djokoviče, jeho bývalého svěřence, ačkoliv šlo o evidentně neúmyslný incident, při němž trefil čárovou rozhodčí, byla podle pravidel v pořádku a pravidla by se neměla ohýbat kvůli nikomu, myslí si Štěpánek.

reklama

Slavný český tenista také popsal, že se nyní kromě rodiny a malé dcerky věnuje také pomoci mladým talentům nebo svým dvěma firmám.

Snažím se přispět k tomu, aby tenis v Česku zase rostl

„Věnuju se nějakým obchodním záležitostem. Ve volném čase jsem zpátky na kurtech. Chodím se dívat na mladé kluky na Jonáše Forejtka, na Tomáše Machače. Samozřejmě v rodině máme Tobyho Kodata, vlastně brášku mojí ženy, tak se jim snažím pomoci pár radami, když se na něco zeptají, tak jsem jim k dispozici a rád jim s tím pomůžu,“ nastínil.

Dodal také, že má poradní hlas v Národní sportovní agentuře. „Snažím se svými zkušenostmi přispět k tomu, aby tenis zase v Česku rostl, a proto pomáhám těm klukům, protože v té mužské části trošku pokulháváme.“

Neláká ho výkonná pozice, jakou je třeba kapitán Davis Cupu, prezident Českého tenisového svazu? „V životě nikdy neříkej nikdy. Já si myslím, jestli na to přijde správný čas, tak na to ten čas přijde. Není to něco, po čem jdu a po čem toužím. Ale určitě se ta debata nabízí a uvidíme, v průběhu času, jak bude reálná. A samozřejmě pro mě je spíš důležité předat to, co jsem se v té kariéře naučil.“

Novaka jsem podpořil, vyloučení ale bylo podle pravidel

Přišla řeč také na Novaka Djokoviče a na incident, při němž nedávno neúmyslně míčkem zasáhl čárovou rozhodčí, a byl vyloučen z turnaje. Diskvalifikace však podle Štěpánka byla podle pravidel naprosto správná a „ta by se ohýbat neměla kvůli nikomu“.

„Je to pro něj samozřejmě těžká a složitá situace. My jsme spolu nemluvili. Já jsem mu jenom psal textovku, kde jsem ho podpořil, že mě mrzí, co se stalo, ale že vím, že je šampion a že se z toho dostane,“ zmínil s tím, že všichni viděli, že to bylo neúmyslné.

„Já si myslím, že pro všechny hráče to, že můžou vůbec zpátky po šesti měsících hrát tenis, že by každý za to měl být šťastný jako blecha. Protože pro spoustu hráčů je to živobytí daleko náročnější, když se pohybují v jiných patrech žebříčku než ti nejlepší,“ reagoval Štěpánek na dotaz ohledně hraní tenisu za současných podmínek.

Podmínky stejné, vyhraje, kdo se s nimi nejlépe popasuje

„Myslím, že všichni hráči, kteří mají rádi tenis, milují zápasy, budou hrát rádi za každých podmínek. Takže to, že všichni brečeli, protože se nehraje, a teďka se hraje za nějakých podmínek, které momentální situace vyžaduje, si protiřečí.“

Samozřejmě je podle něj velký rozdíl hrát před dvaceti tisíci lidmi a hrát před prázdným kurtem, což může ovlivňovat průběh zápasů. Paradoxně situace může pomoci třeba těm, na které dvacet tisíc lidí doléhá –⁠ teď se mohou cítit naopak uvolněnější a podat tak i lepší výkon než za standardních podmínek.

„Ta utkání ovlivněná jsou, ale vždycky ty podmínky jsou pro všechny stejné a vyhraje ten, kdo se s nimi nejlépe popasuje,“ dodal na závěr.

Tagy:
Zeman podpořil Babiše: Souhlasí s uznáváním testů na protilátky. Odborníci stále tápou
Miloš Zeman

Zeman podpořil Babiše: Souhlasí s uznáváním testů na protilátky. Odborníci stále tápou

Miloš Zeman souhlasí s premiérem Andrejem Babišem a podporuje návrh, aby se kromě očkování na koronavirus uznávaly i protilátky v krvi. V SMS zprávě to redakci CNN Prima NEWS napsal tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Odborníci ale před touto cestou varují a s doporučením váhají. Není podle nich jasné, jak vysoká hladina protilátek v těle vlastně musí být a zda jsou testy z krve dostatečně průkazné.

Nejsme očkovací otroci. Protestující v Bratislavě se bijí navzájem, zranili bratra Kotleby

Ve slovenském hlavním městě se ve čtvrtek znovu protestuje proti očkovací strategii a testování na koronavirus, pandemickým opatřením, představitelům vlády a prezidentce Zuzaně Čaputové. Dav lidí na několik minut zablokoval hlavní bratislavské silnice. Rozhánět ho museli těžkooděnci. Jeden z policistů se zranil, stejně tak mladá aktivistka. Bratr předsedy krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Mariana Kotleby skončil v nemocnici. Akce se účastní stovky až jednotky tisíc lidí.

Čokoládová, nebo jahodová aneb souboj o zmrzlinu: Babiš nám přebírá PR, smějí se Piráti

„Udělám vše pro to, aby Piráti nezakázali vanilkovou a čokoládovou zmrzlinu,“ napsal premiér Andrej Babiš (ANO) na sociální sítě a navíc lidi na točenou zmrzlinu zve. Piráti se brání, že žádnou zmrzlinu zakazovat nehodlají. Premiér navíc podle nich přebírá jejich PR, protože to byli právě oni, kteří jako první oznámili, že v rámci kampaně budou rozdávat jahodové nanuky. Mohlo by se tak zdát, že zmrzlina je zásadnějším tématem voleb než bydlení nebo důchodová reforma.

reklama

Domácí zpravodajství

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Kurýra si spletl s milencem své ženy. Po zahradě v Praze ho naháněl s mačetou

Majitel domu na Zbraslavi si pracovníka kurýrní služby, který mu dovezl novou pračku, spletl s milencem své ženy. A aniž by si počkal na jakékoliv vysvětlení, chopil se mačety a vystartoval po něm s křikem, že ho zabije. Kurýrovi se naštěstí podařilo utéct a přivolat policii. Hlídka, která na místo dorazila během několika minut, nepříčetnému muži naměřila více než tři promile alkoholu.

reklama