reklama
CNN Prima News Národní sportovní agentura

Národní sportovní agentura

Výpis příspěvků ke štítku „Národní sportovní agentura“

Pochybil olympijský výbor, řekl šéf sportovní agentury. Covid budou šetřit hygienici

Příčiny série covidových případů a vlastních pochybení na olympiádě nesmí vyšetřovat sám Český olympijský výbor pod Jiřím Kejvalem. Podle nového šéfa Národní sportovní agentury Filipa Neussera bude selhání vyšetřovat komise ministerstva zdravotnictví. Neusser o tom informoval na Twitteru poté, co se na tom podle svých slov domluvil s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO).

Sledujte ZÁZNAM: Milan Hnilička o své rezignaci na post šéfa NSA

Milan Hnilička rezignoval na post šéfa Národní sportovní agentury. Důvodem podle něj nejsou kontroly v Národní sportovní agentuře, kde se šetří nedostatky s ohledem na schvalování sportovních dotací. Nyní si chce podle svých slov odpočinout a zda v politice zůstane, se teprve rozhodne. Uvedl to na pondělní tiskové konferenci před novináři.

Sport trestáte, ale party v parku jsou v pořádku? Iniciativa Restart žádá vládu o změnu

Amatérský sport se stále nachází v částečném kómatu. Sportovci už sice ve větším počtu mohou vyběhnout ven, ale na jednom sportovišti jich může být maximálně 12 a je nutné utvořit dvojice s rozestupy. Zástupci sportovních svazů tvořících iniciativu Restart amatérského sportu si stěžují na to, že například na malých dětských hřištích se za zlepšující se epidemiologické situace shromažďuje mnoho osob, zatímco organizované aktivity jsou nelogicky brzděny.

Sportovce čeká kosmetické rozvolnění. Už teď ale ministr projevil vůli, říká Jansta

V České republice se na začátku tohoto týdne znovu spustil amatérský sport zahrnující i mládežnické kategorie profesionálních klubů. Zatím však velmi decentně. Venku se může sportovat maximálně v šesti dvojicích, mezi kterými musí být rozestupy minimálně 10 metrů. Představitelé sportovních organizací s touto formou spokojení nebyli, a tak v sobotu jednali s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem (za ANO). Dohodli se, že od 26. dubna by mělo přijít zmírnění omezení.

Amatérský sport už od pondělí? Vláda ještě může opatření změnit, bojí se sportovci

Mimořádná opatření schválená vládou s platností od pondělí 12. dubna, která jsou zveřejněna na webu ministerstva zdravotnictví, umožňují obnovit amatérský sport. Členové sportovních klubů, které mají formu spolku, by mohli ve skupinách po deseti trénovat v některých případech i uvnitř. Vyplývá to z právního výkladu České unie sportu (ČUS), který potvrdila i Národní sportovní agentura. Její představitelé ale zároveň mají informace, že se opatření ještě mohou změnit.

reklama