CNN Prima News Národní sportovní agentura

Národní sportovní agentura

Výpis příspěvků ke štítku „Národní sportovní agentura“

Jansta: Politici pohrdají sportovci, ti už chtějí demonstrovat. Tragédie, slyšíme jen fráze

2. října 2022 06:28

Nádrže s optimismem vysychají. Situace v tuzemském sportu podle Miroslava Jansty rozhodně není idylická delší dobu. Během rozhovoru pro CNN Prima NEWS to opakovaně přičítá mizerné politické odvaze. Pravou zkouškou procházejí hokejisté, basketbalisté, házenkáři a další teprve teď. Po pandemii na sportovce a všechny nadšence zaklekává energetická krize. Česká unie sportu (ČUS) udělala průzkum a její už dříve frustrovaný šéf k výsledkům říká: „Nečekal jsem to tak hrozné.“

Nová éra Ledového srdce Kladna začala. Další triumfy i hokejové legendy čekají

17. září 2022 13:43

Říká se mu ledové srdce Kladna. Je místem, kde lidé prožívají radost z hokejových triumfů, zklamání z proher i pocit hrdosti, že právě tady vyrostla další sportovní hvězda. Kladenský zimní stadion patří k nejvýznamnějším symbolům města. Jeho součástí je už déle než sedmdesát let a aktuálně zažívá další změny, které ho mají posunout do nové éry.

Podivný brífink ministra školství. Svolal ho Balaš, mluvil ale hlavně Gazdík

20. července 2022 16:29

Ministr školství Vladimír Balaš (STAN) svolal na středu tiskovou konferenci kvůli novele zákona o podpoře sportu a změnám fungování Národní sportovní agentury (NSA). Více než on ale mluvil jeho předchůdce Petr Gazdík (STAN), který na konci června z funkce odstoupil kvůli kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem. Ten je obviněn v pražské korupční kauze Dozimetr.

Svět se bouří proti transgender sportovkyním. Vůči ženám to není fér, dokládají analýzy

12. května 2022 06:27

Ožehavé téma, které láká k vyjádření i celebrity působící mimo sport. Vždy, když se objeví případ transgender osoby – zejména biologického muže poměřujícího síly se ženami – je z toho velké haló. „Pokud nemá dojít ke vzbouření sportovkyň a nedejbože bojkotu závodů z jejich strany, musí se pravidla upravit tak, aby měly všechny rovné podmínky,“ řekl pro CNN Prima NEWS šéf Národní sportovní agentury Filip Neusser.

Finále Ligy mistrů i závod formule 1. Sport se distancuje od Ruska, Neusser chce tresty

25. února 2022 10:51
Aktualizováno

Finále fotbalové Ligy mistrů se místo v Petrohradu odehraje 28. května v Paříži. UEFA změnou pořadatele zareagovala na ruskou invazi na Ukrajinu. Formule 1 následně zrušila ze stejného důvodu zářijový závod v Soči. Předseda české Národní sportovní agentury Filip Neusser vyzval k vyloučení ruských sportovců z evropských a světových šampionátů.

Nedostatek financí i málo hodin tělesné výchovy. Jaké jsou příčiny sportovní krize?

19. února 2022 12:19

Vláda Andreje Babiše měla před třemi lety velké plány. Například investovat dvacet miliard korun do sportu a další stovky miliard do infrastruktury. Ze slibů nakonec splnila jediný — založila Národní sportovní agenturu. Současná vláda Petra Fialy u sportu počítá s navýšením rozpočtu. Jenomže nejdřív musí skončit finanční a covidová krize.

Odměna za zlato z Pekingu vystačí Ledecké na dva měsíce závodění. Koho si v týmu hýčká?

10. února 2022 06:50

Za olympijské zlato dostane Ester Ledecká 2,4 milionu korun, odměny jsou dopředu dané. Za fenomenální třetí zlato může samozřejmě vděčit především sama sobě, ale bez asistence rozsáhlého týmu by se na absolutní vrchol stoupalo jen těžko. Na službách „svých“ mužů tak nijak nešetří. Měsíční náklady na chod týmu se rovnají zhruba polovině odměny za snowboardový triumf v olympijském Pekingu.

KOMENTÁŘ: Olympiáda v Pekingu je zločin. Ale sportovci nejsou spolupachatelé

3. února 2022 06:36

Když olympionici z různých států v posledních dnech dosedli na ranvej v čínské metropoli, pravděpodobně z reproduktorů nad svými sedačkami slyšeli: „Právě jsme přistáli v Pekingu, venkovní teplota je pět stupňů, je tolik a tolik hodin…“ Kdyby se stevardka či stevard odvázali, mohli říct: „Přistáli jsme v zemi, kde se porušují lidská práva, Ujgurové trpí v koncentračních táborech a nepohodlní lidé mizí. Jménem společnosti Olympic Games Air nás mrzí, že vrchol vaší kariéry přišel právě v Číně.“

Odměny pro české medailisty v Pekingu odtajněny. Hokejisté mohou dostat až 16 milionů

28. ledna 2022 18:38

Čeští sportovci získají v případě úspěchu na zimních olympijských hrách v Pekingu 2,4 milionu korun za zlato, 1,8 milionu za stříbro a 1,2 milionu za bronz. Navrhla to Národní sportovní agentura (NSA), která může částky definitivně potvrdit až po schválení letošního státního rozpočtu. Odměny by měly být stejné jako na letních olympijských hrách v Tokiu i poslední zimní olympiádě v Pchjončchangu. Hokejové týmy si mohou za případné senzační zlato přijít na 16,02 milionu korun.

Nechtěná olympiáda. Do Pekingu se politikům nechce, proč se hry konají v Číně?

7. ledna 2022 09:01

Zimní olympijské hry v čínském Pekingu začnou již za měsíc, část států se je ale rozhodla bojkotovat. Kvůli porušování lidských práv v zemi do Číny pojedou za některé země pouze sportovci bez politické reprezentace. K bojkotujícím zemím by se mohlo připojit i Česko. Proč vůbec Mezinárodní olympijský výbor (MOV) vybral kritizovanou Čínu jako pořádající zemi?

Úspěšná olympiáda s hořkou dohrou? Čeští reprezentanti řeší daňový chaos v odměnách

8. prosince 2021 20:10

I přes roční odklad si mnozí čeští reprezentanti splnili své sny a z letošních olympijských her v Tokiu se vrátili s cenným kovem. Za úspěšnou reprezentaci země si navíc měli vysloužit finančně velmi příznivé odměny, jenže právě s nimi je nyní problém. Slíbená částka sedí, to samé se však nedá říci o odvodech a rozdělení. Na kolik peněz si olympionici z Tokia skutečně přijdou?