CNN Prima News Národní sportovní agentura

Národní sportovní agentura

Výpis příspěvků ke štítku „Národní sportovní agentura“

Úvěrové podvody zlomily vaz Haně Moučkové, šéfce Sokola. Případ vyšetřuje policie

Aktualizováno

Hana Moučková odstoupila z funkce starostky a členky předsednictva České obce sokolské (ČOS). Oznámila to v sobotu na mimořádném jednání výboru obce, které se konalo kvůli odhalení bankovního a úvěrového podvodu v ČOS. Podle policie se ho dopustila bývalá asistentka Moučkové. Výbor bude volit nového starostu 27. dubna, do té doby je vedením Sokola pověřen první místostarosta Martin Chlumský. Ten novinářům řekl, že Sokol pod dočasným vedením vypíše externí audit financí a bude se dál připravovat na letní slet. Připojí se také k dědickému řízení po zaměstnankyni, která si vzala život. Organizaci podle dosavadních zjištění ČOS připravila o 46 milionů korun.

Tenisový svaz má nedostatky v hospodaření, odhalili kontroloři. Vyzvou ho k vrácení dotací

Národní sportovní agentura (NSA) odhalila vážné nedostatky v hospodaření Českého tenisového svazu (ČTS) s prostředky ze státního rozpočtu. Prozatímní vedení svazu pověřila nápravou, s organizací zahájí správní řízení a vyzve ji k navrácení části dotace. NSA o tom v pátek informovala na svém webu. Později uvedla, že tenisový svaz v rozporu s pravidly využil přes 39 milionů korun.

Skandál v Sokole. Podvodnice měla ukrást 40 milionů korun, po odhalení spáchala sebevraždu

Zaměstnankyně České obce sokolské (ČOS) podvedla tělovýchovnou organizaci i banku a neoprávněně získala miliony korun, sdělil tiskový mluvčí Sokola Radek Smekal. Doplnil, že financování běžné činnosti spolku údajný trestný čin neohrozí, stejně tak se záležitost nijak nedotkne příprav letošního všesokolského sletu. Případ vyšetřuje policie. Mluvčí pražských policistů Jan Daněk uvedl, že výše škody je nejméně 40 milionů korun.

Česko, země obézních dětí: Tloustnou a málo sportují. Pomůže daň z cukru, říká expert

Zájem českých dětí o spontánní sportování prudce poklesl. Vede to k obezitě i komunikačním problémům mladé generace. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to tvrdí Zdeněk Ertl, předseda Sdružení sportovních svazů ČR. Podle něj je nutné, aby zasáhl stát. Daň z cukru je prý jen jeden z mnoha nutných kroků. Začít bychom měli tím, že místo olympijských „profíků“ začneme podporovat obyčejné sportovní nadšence.

Národní sportovní agenturu nově povede tříčlenná rada. O změně rozhodli poslanci

Řízení Národní sportovní agentury (NSA), která rozděluje sportovní dotace, se zřejmě změní. Sněmovna ve středu schválila novelu skupiny poslanců z pěti koaličních stran a z opozičního hnutí SPD, podle níž agenturu povede tříčlenná rada v čele s předsedou. Členy bude jmenovat a odvolávat vláda na návrh premiéra. Na činnost bude podle předlohy dohlížet desetičlenná dozorčí komise volená rovným dílem poslanci a senátory. Předloha, která má podle předkladatelů zlepšit činnost agentury, nyní zamíří k posouzení do Senátu.

Jansta: Politici pohrdají sportovci, ti už chtějí demonstrovat. Tragédie, slyšíme jen fráze

Nádrže s optimismem vysychají. Situace v tuzemském sportu podle Miroslava Jansty rozhodně není idylická delší dobu. Během rozhovoru pro CNN Prima NEWS to opakovaně přičítá mizerné politické odvaze. Pravou zkouškou procházejí hokejisté, basketbalisté, házenkáři a další teprve teď. Po pandemii na sportovce a všechny nadšence zaklekává energetická krize. Česká unie sportu (ČUS) udělala průzkum a její už dříve frustrovaný šéf k výsledkům říká: „Nečekal jsem to tak hrozné.“