CNN Prima News Novak Djokovič

Novak Djokovič

Výpis příspěvků ke štítku „Novak Djokovič“

Král je svržen. Alcaraz ve finále mužské dvouhry porazil Djokoviče a slaví triumf

Španělský tenista Carlos Alcaraz zdolal ve finále Wimbledonu za čtyři hodiny a 46 minut obhájce titulu Srba Novaka Djokoviče 1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4 a ukončil po pěti letech jeho panování na turnaji. Dvacetiletý rodák z El Palmaru znemožnil soupeři šanci získat 24. grandslamový titul, kterým by Djokovič posunul vlastní rekord, a ukončil na travnatých dvorcích v All England Clubu jeho sérii 34 výher. Alcaraz získal po loňském US Open druhý titul na turnajích „velké čtyřky“ a setrvá před Djokovičem v čele světového žebříčku.

OBRAZEM: Wimbledonu se poprvé účastnila princezna Charlotte. Finále sledovali i známí herci

V neděli se konal v londýnském All England Clubu poslední den letošního Wimbledonu. Finále mužské dvouhry mezi Novakem Djokovičem a Carlosem Alcarazem sledovala řada známých tváří. Opět nechyběla princezna z Walesu Kate, ke které se připojil i princ William. Královští manželé pak s sebou vzali i dvě nejstarší děti – prince George a princeznu Charlotte, která byla na Wimbledonu vůbec poprvé.

Pála: Djokovič na kurtu ukázal, jak mu Austrálie ublížila. Federera ale nemůže překonat

Co tě nezabije, to tě posílí, praví pořekadlo. Novak Djokovič loňskou návštěvu Melbourne přežil. Nicméně rozhodně si ji neužil, když čelil nenávisti, nervoval se, nakonec byl potupně vyhoštěn. Toto trauma ale tenisovou hvězdu ze Srbska pro letošní ročník Australian Open namotivovalo, dotlačilo ji k tomu, aby na kurtech odevzdala ještě něco navíc než obvykle a došla si pro svoji trofej. To pro CNN Prima NEWS potvrzuje i bývalý daviscupový kapitán František Pála.

Djokovič opět na pranýři, tentokrát kvůli svému otci. Čím vším už svérázný tenista pobouřil?

Novak Djokovič je bezpochyby neobyčejný. Především skrze tenisové činy, z nichž vyčnívá zejména superschopnost vrátit na druhou stranu kurtu prakticky každý míček. Ale k tomu, aby byl milován všemi, mu brání jiné záležitosti. Občasné neuhlídání vlastních emocí, chování během covidové pandemie a čerstvě pózování jeho otce s fanoušky Vladimira Putina.

Ať žije Rusko, křičel otec Djokoviče. Ikonu v Austrálii hnali za vítězstvím fanoušci Putina

Často ve veřejném prostoru padá věta: „Politika do sportu nepatří.“ Australian Open je ovšem důkazem, že se na obrovské sportovní události může objevit vyložená propaganda. Když Novak Djokovič ve středečním čtvrtfinále demoloval Andreje Rubljova, v aréně se nacházeli fanoušci třímající ruský válečný symbol Z či vlajku s podobiznou Vladimira Putina. Ke skupince příznivců agresora se hlásil i Djokovičův otec Srdjan.

České mládí, polská královna Iga a Djokovičova honba za katarzí. Začalo Australian Open

Aktualizováno

Austrálie od pondělí nabízí bohaté tenisové menu, které má i mnoho českých ingrediencí. Právo hrát hlavní soutěž grandslamu v Melbourne získalo hned 14 tuzemských zástupců, byť expert Vladislav Šavrda pro CNN Prima NEWS připouští, že v posledních letech byly vhodnější chvíle na konstatování: „Teď by jeden z nejcennějších turnajů mohl někdo z nich vyhrát.“ Leitmotivem události u „protinožců“ je pak pokračování příběhu Novaka Djokoviče.