reklama
CNN Prima News Novak Djokovič

Novak Djokovič

Výpis příspěvků ke štítku „Novak Djokovič“

Legendární atletka se zastala Bilesové: Málokdo chápe vztah mezi myslí a tělem

„Jen velmi málo lidí chápe vztah mezi tělem a myslí vrcholového sportovce,“ říká legendární britská atletka Paula Radcliffová. Zastala se tak americké hvězdy sportovní gymnastiky Simone Bilesové, která na olympiádě v Tokiu odstoupila ze závodů kvůli ochraně svého duševního zdraví. Sama Radcliffová několikrát zažila, jaké to je, když v pozici největší favoritky zklame. A to nejen sebe, ale hlavně natěšené fanoušky.

Vrcholy olympiády v Tokiu 2021: Dream Team, Bilesová, Djokovič i Boltovi nástupci

O úspěchu na letní olympiádě v Tokiu 2021 sní sportovci z celého světa, slávu si však pod pěti kruhy vybojují jen někteří. Kdo z nich se postará o největší vrcholy her, které byly kvůli pandemii o rok odloženy? Redakce CNN Prima NEWS vybrala z programu LOH největší předpokládané šlágry. Patří mezi ně jak tažení amerického basketbalového Dream Teamu, tak třeba snaha gymnastky Simone Bilesové o dorovnání ženského olympijského rekordu devíti zlatých medailí.

Matteo Berrettini si poprvé na grandslamu zahraje finále. Čeká ho Novak Djokovič

Aktualizováno

Poté, co čtvrtek rozhodl o složení ženského finále tenisového Wimbledonu, je jasno také o mužích, kteří si v Londýně zahrají o trofej. Ital Matteo Berrettini přehrál v souboji překvapivých jmen polského hráče Huberta Hurkacze 6:3, 6:0, 6:7 a 6:4. Ve svém premiérovém finálovém klání na grandslamu se rodák z Říma utká s nasazenou jedničkou Novakem Djokovičem ze Srbska, který útočí na třetí triumf v řadě.

Přetěžká mise Tsitsipase. Babička zemřela, slyšel pět minut před životním zápasem

Těžko si představit takovou situaci. Poprvé v kariéře se dostanete do finále na grandslamu. Čeká vás velká bitva o královský trůn antukového Roland Garros proti světové jedničce Novaku Djokovičovi. A pak se pět minut před začátkem očekávaného klání dozvíte, že zemřela vaše babička. Nezáviděníhodnou zkušenost má za sebou řecký tenista Stefanos Tsitsipas.

Djokovič obdaroval fanouška raketou, ten šílel radostí. Malý kluk legendu koučoval

Bylo jasné, komu pařížské publikum v nedělní finálové řeži na Roland Garros spíše přeje úspěch. Většina přítomných fanoušků nechtěla vidět, jak tenista Novak Djokovič získá 19. grandslamový titul v kariéře, přáli si být u premiérového triumfu Řeka Stefanose Tsitsipase na jedné ze čtyř největších akcí. Našli se ale samozřejmě tací, kteří vytrvale podporovali Srba. A jeden zástupce tohoto tábora se po zápase dočkal cenného suvenýru.

reklama