CNN Prima News Novak Djokovič

Novak Djokovič

Výpis příspěvků ke štítku „Novak Djokovič“

Novák: Nebýt Nadala a Djokoviče, skončil Roger už dřív. Získal si mě, jsem „federerovec“

23. září 2022 15:33

Všichni příznivci tenisu by měli v pátek večer naladit Laver Cup. Loučí se pan Hráč, elegán, vítěz 20 grandslamových titulů, Roger Federer. „Určitě se dívat nebudu,“ sděluje s úsměvem pro CNN Prima NEWS bývalá světová pětka Jiří Novák. Není to tak, že by švýcarskou legendu neměl rád. Naopak ho uchvátila ze všech velikánů nejvíce. Sympaťáka si zkrátka už užil dost, má na něj ty nejlepší možné vzpomínky.

Federerův „last dance“. Manželku už na kurtu nebavil, konec ovlivnila i smrt královny

23. září 2022 06:39

Tento moment už pěknou dobu visel ve vzduchu. Roger Federer v létě oslavil 41. narozeniny, soutěžní zápas hrál naposledy loni ve Wimbledonu. A teď je to tady. Tenisový velikán a nesporná legenda tohoto sportu odehraje v pátek večer závěrečné utkání kariéry. Rozloučení to bude stylové, i když body do žebříčku už žádné nepřipíše.

Djokovič do USA nesmí. Tisíce neočkovaných migrantů Bidenovi nevadí, diví se republikáni

2. září 2022 21:57

Nevpuštění tenisty Novaka Djokoviče na turnaj US Open popudilo řadu republikánů. Podle nich se jedná o dvojí metr, když neočkovaný sportovec má od prezidenta Bidena stopku, zatímco do země proudí tisíce ilegálních migrantů z Mexika. Mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierrová odmítla, že by migranti „jen tak překračovali hranici“. Výrok Jean-Pierrové ale naštval americkou pohraniční stráž. V rozhovoru pro Fox News její příslušníci prohlásili, že je mluvčí buď „úplně blbá“ nebo „nepokrytě lže“.

Vypadá, jako kdyby si dala 700 drinků, prohlásil Kyrgios. Připitá fanynka ho teď žaluje

23. srpna 2022 16:48

Emoce a tenista Nick Kyrgios k sobě zkrátka patří asi jako siamská dvojčata. Australan ví, že svojí bouřlivou povahou se připravuje o mnoho a mnoho potenciálních fanoušků, ale nemůže se jí zbavit. Nijak sám sebe nekrotil ani v červenci při finále Wimbledonu. Navezl se do jedné fanynky, která podle něj „vypila 700 drinků“. Nelichotivý popis ženu urazil natolik, že se rozhodla proti hráči podniknout právní kroky.

Federer udělal nádherné gesto. Dojal mladíka, když mu tajně splnil jeho dětský sen

11. srpna 2022 08:22

I když ho v počtu grandslamových titulů trumfli Novak Djokovič i Rafael Nadal, pro mnohé fanoušky stále bude Roger Federer tenista označovaný jako G.O.A.T. Ne koza, jak si lze čtyři písmena z angličtiny přeložit, nýbrž „greatest of all time“ – nejlepší všech dob. Díky nenapodobitelné eleganci na kurtu nebo pořádné porci gentlemanství. O druhé vlastnosti může vyprávět mladík Izyan Ahmad, který si říká Zizou.

Měl v hlavě sebevraždu, teď Kyrgios zazářil. Přesto mu McEnroe radí oživit Freuda

15. července 2022 23:57

Jedni Nicka Kyrgiose milují, druzí nesnáší. Zlatý střed spíš neexistuje. Australský tenista má pověst bouřliváka, se kterým to žádný umpirový rozhodčí nemá lehké. Prudkou povahu ukázal i na Wimbledonu, tentokrát k ní přidal ale ještě pořádnou porci umu a poprvé v kariéře si zahrál grandslamové finále. Navzdory porážce to je pro něj obrovský úspěch. Před třemi lety přitom uvažoval nejen nad koncem kariéry, hlavou se mu honily i sebevražedné myšlenky.

Novak není ikona antivaxerů, zlobila se Djokovičova žena. Vysvětlila jeho důvody

15. července 2022 11:27

Minulou neděli Novak Djokovič dosáhl na 21. grandslam v kariéře. Normálně by pro něj zanedlouho přišla šance přidat velkou trofej číslo 22, jenže na US Open – pokud se nic nezmění – srbský tenista hrát nemůže. Stále není očkovaný proti onemocnění COVID-19, což mu coby cizinci brání v cestě do Spojených států. V očích mnoha lidí se stal antivaxerskou ikonou. To však jeho manželka Jelena odmítá akceptovat.

Rusko tu ani příští rok nechceme. Wimbledon zvažuje navzdory velkému pobouření další zákaz

14. července 2022 06:59

Ironií osudu se stalo, že letošní Wimbledon, ze kterého byli kvůli válce na Ukrajině vyškrtnuti ruští hráči, vyhrála tenistka narozená v Moskvě Jelena Rybakinová. Pokud by chtěl nejslavnější turnaj v příštím roce opanovat mezi muži například Daniil Medveděv – světová jednička – bude se muset zřejmě také poohlížet po změně občanství. Pořadatelé travnatého grandslamu totiž zvažují, že zákaz aplikují i v sezoně 2022.