CNN Prima News rakety

rakety

Výpis příspěvků ke štítku „rakety“

Rusko přesouvá z Běloruska další zbraně. Expert se obává použití špinavé bomby

19. listopadu 2022 19:51

Rusko tajně přesunulo přes 70 raket protivzdušné obrany z Běloruska na své území, což vyvolalo obavy z další eskalace války na Ukrajině. Informoval o tom britský web The Mirror. Ze strany Moskvy může jít o preventivní opatření založené na obavách z případné odvety Kyjeva za úterní bombardování ukrajinských měst. Experti se rovněž obávají toho, že se Kreml chystá použít takzvanou špinavou bombu.

Rusům hrozí další fraška. Úplný nesmysl, komentuje manévry v Černém moři americký generál

19. listopadu 2022 14:24

Ruská armáda navýšila v Černém moři počet lodí, které mohou sloužit jako nosiče střel s plochou dráhou letu. Podle amerického generála ve výslužbě Jamese „Spidera“ Markse však takový krok nemá logiku. V rozhovoru pro americkou stanici CNN přemýšlel, co může Putinův nevyzpytatelný tah znamenat pro další vývoj války na Ukrajině.

Kocáb k raketě v Polsku: Oddechl jsem si, ale nevěřím Rusům. Pavlova reakce? Správná

17. listopadu 2022 13:09

Prohlášení Rusů nemá žádnou validitu, zdůraznil v pořadu Nový den skladatel Michael Kocáb, který sehrál výraznou roli i v průběhu sametové revoluce. Informacím z Kremlu sice nevěří, oddechl si ale, že raketu, která dopadla na území Polska, zřejmě nevystřelili Rusové. Občanský aktivista a hudebník ocenil zdrženlivý přístup bývalého generála Petra Pavla v době, kdy se na veřejnost šířily první zprávy o původu vystřelené rakety.

Varšava kvůli výbuchu u hranic aktivovala čl. 4 smlouvy NATO. Co to znamená v praxi?

15. listopadu 2022 23:31

Varšava i další západní země se zabývají otázkou, jak zareagovat na explozi, ke které došlo na východě Polska a při které zemřeli dva lidé. Způsobit ji podle některých zdrojů měly ruské rakety. Kreml veškerá nařčení kategoricky popírá. Polský premiér Mateusz Morawiecki svolal mimořádné zasedání vlády. Ve středu se také na základě článku 4 smlouvy Severoatlantické aliance sejdou velvyslanci NATO. Co aktivace článku 4 znamená v praxi?

Na Polsko jsme neútočili, je to provokace, tvrdí Rusové. Varšavu viní z eskalace konfliktu

15. listopadu 2022 21:27

Celý svět s napětím sleduje situaci ve východním Polsku. Objevily se zprávy o dopadu ruských raket na polské území, které měly způsobit smrt dvou lidí. Ruské ministerstvo obrany to kategoricky odmítlo a obvinilo Poláky z údajné provokace za účelem eskalace konfliktu. Polský premiér Mateusz Morawiecki zatím svolal mimořádné zasedání vlády.

Rusové ve velkých problémech. Vzdušné ztráty nedokáží nahradit a musí polevit, míní experti

8. listopadu 2022 09:39

Ruské síly do značné míry vyčerpaly své zásoby vysoce přesných zbraní a velké ztráty utrpělo také letectvo. Nejspíše proto budou mít potíže udržet současné tempo koordinovaných útoků proti ukrajinské kritické infrastruktuře, uvedl ve své pravidelné analýze situace na ukrajinském bojišti americký Institut pro studium války (ISW).

Nová éra obrany Ukrajiny. Západní protivzdušné systémy jsou výraznou posilou, míní analytik

20. října 2022 14:29

Zběsilé bombardování ukrajinských měst z posledních dnů by se Rusku mohlo pořádně vymstít. Ukrajina již obdržela od západních spojenců nové moderní systémy protivzdušné obrany, další kusy jsou na cestě. Podle vojenského analytika Lukáše Visingra by nové zbraně měly pro ukrajinskou vzdušnou obranu znamenat výrazné posílení.

Rusku dochází rakety. Nemůže jimi bombardovat ukrajinská města dlouhodobě, říká expert

19. října 2022 09:52

Rusko v pondělí stejně jako před týdnem masivně bombardovalo Kyjev a další ukrajinská města. Může k takovým úderům docházet pravidelně? Vojenský analytik Lukáš Visingr v rozhovoru pro CNN Prima NEWS upozornil, že se Rusku výrazně tenčí zásoby moderních raket, které by pravidelně na ukrajinská města mohlo posílat. O tom, že Moskvě dochází rakety, může svědčit i masové nasazení sebevražedných bezpilotních letounů íránské výroby z posledních dnů.

Začne Izrael posílat zbraně na Ukrajinu? Ministra pobouřily íránské rakety pro Rusko

16. října 2022 22:09

Izrael se doposud snažil v kontextu války na Ukrajině držet stranou. Rétoricky podporoval Ukrajinu a posílal zemi defenzivní vybavení, udržoval ale i pragmatické vztahy s Ruskem. To se nyní dost možná změní. Izraelský ministr pro záležitosti diaspory Nachman Šaj uvedl, že by měl Jeruzalém začít posílat vojenskou pomoc na Ukrajinu. Podráždilo ho totiž chování Íránu.