reklama
CNN Prima News rakety

rakety

Výpis příspěvků ke štítku „rakety“

Napětí roste: Lukašenko hrozí ruskými jadernými zbraněmi, Putin varuje NATO kvůli Ukrajině

1. prosince 2021 12:00

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý varoval Severoatlantickou alianci, aby na Ukrajině nepřekročila „červenou čáru“. Tou by podle něj bylo rozmístění určitých útočných raket na ukrajinském území, uvedly ruské agentury. V takovém případě by Rusko „bylo nuceno jednat“, zdůraznil šéf Kremlu. Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko se dnes zmínil o možnosti rozmístit ruské jaderné zbraně na území své země, pokud by se alianční jaderné zbraně ocitly v Polsku.

Podepsáno: Česko koupí nový protiletadlový raketový systém od Izraele

5. října 2021 11:42

Ministerstvo obrany uzavřelo smlouvu na nákup čtyř baterií systému protivzdušné obrany. Do Česka raketové komplety SPYDER na základě mezivládní dohody dodá za 13,7 miliardy korun izraelská státní společnost Rafael. Smlouvu v úterý podepsali náměstek ministra obrany pro akvizice Lubor Koudelka a za izraelskou stranu generální sekretář izraelského ministerstva obrany Amir Eshel.

KLDR ukázala svaly na vojenské přehlídce. Vojáky zdravil i vyhublý Kim Čong-un

9. září 2021 17:57

Severní Korea oslavila noční vojenskou přehlídkou 73. výročí svého vzniku. V Pchjongjangu defilé uniformovaných jednotek sledovalo celé vedení země včetně vůdce Kim Čong-una. Podle agentury Reuters tentokrát byla dramaturgie přehlídky poněkud skromnější a v ulicích se neobjevily mezikontinentální balistické rakety. Rozdílem oproti minulým letům byly i pochodující jednotky civilní ochrany, objevili se také vojáci v oranžových ochranných oblecích s plynovými maskami.

Koaliční rozkol kvůli armádní zakázce? ČSSD kritizuje Metnarův spěch s nákupem raket

7. září 2021 06:55

Ještě než se otevřou volební místnosti, hodlá česká vláda vyrazit na velké armádní nákupy. Na spadnutí je uzavření smlouvy s izraelskou státní společností Rafael o dodávce protivzdušného systému SPYDER. Hodnota zakázky má dosáhnout 15 miliard korun. Proti obchodu se však staví vládní ČSSD, podle níž je obchod sjednaný narychlo a ministerstvo obrany prý dává přednost dražšímu řešení, přestože má výhodnější nabídku. Úřad Lubomíra Metnara (za ANO) však výtky rezolutně odmítá.

PŘEHLEDNĚ: Vrtulníky, útočné letouny i obrněné vozy. Co všechno ukořistil Tálibán?

30. srpna 2021 19:59

Tálibán se může radovat. Po stažení západních sil a obsazení Afghánistánu se dostal nejen ke stovkám tisíc kusů zbraní a obrovskému množství munice, ale také k bojovým vrtulníkům, obrněným vozům, funkčnímu dělostřelectvu či noktovizorům a neprůstřelným vestám. Nyní je radikální hnutí vybaveno lépe než leckterá země. Kolik toho mají jeho bojovníci podle analytiků k dispozici a nakolik dokážou s ukořistěnou výzbrojí pracovat?

Letiště v Kábulu se stalo terčem raketového útoku, střely zničil obranný systém

30. srpna 2021 07:39
Aktualizováno

Na mezinárodní letiště v Kábulu bylo v pondělí místního času vypáleno až pět raket, sdělil CNN americký úředník. Obranný systém C-RAM – určený k ochraně pozemních sil proti raketám, dělostřelectvu a minometům – instalovaný na letišti se s raketami střetl. V současné době nejsou hlášeny žádné oběti, dodal úředník. K vypálení raket došlo poté, co ve neděli americká armáda v Kábulu provedla cílený letecký útok, jehož terčem byli sebevražední atentátníci Islámského státu. Ti podle agentury AP seděli v autě a chtěli se odpálit u letiště.

Rusko zbrojí na Arktidě. Kdo nám zkusí sebrat území, tomu vyrazíme zuby, vzkázal Putin

21. května 2021 20:01

Spojené státy se obávají, že Rusko začíná zbrojit na Arktidě. Důkazem má být neustálé opravování a vybavování tamních vojenských základen. Navíc existují teorie, že v zamrzlé oblasti se mohou nacházet velké zásoby ropy a zemního plynu. Píše to CNN, jejíž redakce měla příležitost se na jeden z nově opravených areálů podívat.

Konflikt nejen v Izraeli: Zas*aní Židé, znásilněte jim dcery, křičeli Palestinci v Londýně

17. května 2021 22:24

Konflikt mezi Izraelem a Palestinou se zostřuje. Izraelské letectvo bombardovalo palestinské Pásmo Gazy. Armáda oznámila, že zničila 15 kilometrů tunelů na severu území. Při útocích zemřelo dalších minimálně 42 lidí. Také hnutí Hamás pokračovalo v ostřelování izraelského území. Konflikt se ale přenáší i mimo Blízký východ. V Londýně příznivci Palestinců vykřikovali protižidovská hesla.

Korupce je nebezpečnější než terorismus Hamásu. Vládne tu anarchie, tvrdí izraelský agent

17. května 2021 15:02

Jeho dětí spí v úkrytu, kdyby se v noci rozezněly varovné sirény. Konflikt mezi Izraelem a Palestinou nadále sílí a vzduchem létá čím dál tím více raket. „Izrael má pravdu, že Hamás střílí na obydlené oblasti, ale policie se chová hloupě,“ řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS Gonen Ben Itzhak, bývalý pracovník tamní bezpečnostní služby Šin bet.

Izrael ještě více zesílil bombardování Gazy, pálí i Hamás. Nejkrvavějším dnem byla neděle

17. května 2021 05:24

Izraelská armáda v noci na dnešek zesílila bombardování palestinského Pásma Gazy, na město Gaza vypálila přes sto raket, informuje o tom agentura AP. Podle ní jsou údery silnější než o den dříve, kdy přitom v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 42 Palestinců. Také hnutí Hamás v noci pokračovalo s ostřelováním izraelského území.

reklama