CNN Prima News rakety

rakety

Výpis příspěvků ke štítku „rakety“

Riskujete jadernou válku, hrozí Putin Západu kvůli vojákům na Ukrajině. Zmínil obávaného Satana

Ruská armáda obdržela první balistické rakety Sarmat, známé také pod přezdívkou Satan II. Tvrdí to alespoň ruský prezident Vladimir Putin. Během svého projevu rovněž uvedl, že ruské jaderné síly jsou ve stavu plné připravenosti. Šéf Kremlu také varoval před vysláním západních vojáků na Ukrajinu. Raketa Sarmat je podle Moskvy schopna dopravit několik jaderných hlavic až na kontinentální území USA.

Ukrajině hrozí ztráta klíčové zbraně. Bez ní se ocitneme zpět na začátku, běduje velitel

Nebe nad Ukrajinou se brzy ocitne v ohrožení. Spojené státy nejspíše nebudou schopny dodávat další rakety pro systémy protivzdušné obrany Patriot, které mají ukrajinští obránci k dispozici. Zástupci Bílého domu i Pentagonu již informovali Kyjev, píše deník The New York Times. Pro Ukrajinu to bude znamenat ztrátu klíčové zbraně a zesílené vzdušné útoky ze strany Ruska.

Ruská města pod palbou českých „upírů“? Ukrajinci zřejmě sáhli po speciálních raketách

Opravdu ostřelovali Ukrajinci ruský Belgorod raketomety české výroby RM-70 „Vampire“? Prokremelští propagandisté jsou o tom přesvědčeni a mluví o „českých zbraních zla“, zatímco ukrajinští obránci úspěšný úder nekomentovali. Experti ale zpochybňují, že by „upíři“ dosáhli až do příhraničního ruského města. Třebaže papírově mají zmíněné raketomety dosah jen 20 kilometrů, za použití správné munice mohou zasáhnout i dvakrát vzdálenější cíle. Rakety s tzv. prodlouženým dosahem se vyrábí v Česku i na Slovensku.

Záběry, z jejichž sledování mrazí. Záznamy ruských raketových úderů na ukrajinská města

Rusko kromě vojenských cílů na Ukrajině dennodenně bombarduje také civilní oblasti. Ukrajinci prostřednictvím bezpečnostních kamer či mobilních telefonů natočili za uplynulý rok a tři čtvrtě nespočet videí, která zachycují dopady ruských raket na civilní stavby, náměstí či dopravní infrastrukturu. CNN Prima NEWS vybrala několik méně známých záběrů, z jejichž sledování mrazí.

Mikulecký: Ukrajinci by měli dostat svolení k útokům na ruském území. Pravidla války dodrží

Ukrajinské armádě je nutné dodat útočné zbraňové systémy, nikoliv jen na obranu proti raketám, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS analytik Milan Mikulecký s tím, že defenzivní munice je zpravidla dražší než ruské střely. Dodal, že je rovněž potřeba zbavit obránce umělé červené čáry, která jim brání v útocích na ruské území. Expert také konstatoval, že boje v zimních měsících mohou připomínat zákopovou strategii první světové války.

Záběry totální demolice. Izrael ukázal, jak se vypořádává s nepřáteli v Gaze i Libanonu

Izraelské vojenské letectvo (IAF) zveřejnilo další záběry, na nichž jsou vidět raketové údery na nepřátelské jednotky v Pásmu Gazy či na území jižního Libanonu. Mezi jednotlivé cíle patří i civilní budovy, v nichž obzvlášť teroristické palestinské hnutí Hamás často ukrývá své jednotky či munici, nebo z nich přímo odpaluje rakety na izraelské území. Bližší okolnosti izraelských operací včetně počtů palestinských obětí je nemožné nezávisle ověřit.