reklama
CNN Prima News rakety

rakety

Výpis příspěvků ke štítku „rakety“

Konflikt nejen v Izraeli: Zas*aní Židé, znásilněte jim dcery, křičeli Palestinci v Londýně

Konflikt mezi Izraelem a Palestinou se zostřuje. Izraelské letectvo bombardovalo palestinské Pásmo Gazy. Armáda oznámila, že zničila 15 kilometrů tunelů na severu území. Při útocích zemřelo dalších minimálně 42 lidí. Také hnutí Hamás pokračovalo v ostřelování izraelského území. Konflikt se ale přenáší i mimo Blízký východ. V Londýně příznivci Palestinců vykřikovali protižidovská hesla.

Korupce je nebezpečnější než terorismus Hamásu. Vládne tu anarchie, tvrdí izraelský agent

Jeho dětí spí v úkrytu, kdyby se v noci rozezněly varovné sirény. Konflikt mezi Izraelem a Palestinou nadále sílí a vzduchem létá čím dál tím více raket. „Izrael má pravdu, že Hamás střílí na obydlené oblasti, ale policie se chová hloupě,“ řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS Gonen Ben Itzhak, bývalý pracovník tamní bezpečnostní služby Šin bet.

Tel Aviv zažil nejsilnější útok. Generální tajemník OSN je zděšen konfliktem v Gaze

Generální tajemník OSN António Guterres je zděšen eskalací konfliktu v Gaze. Vyjadřuje také hluboké znepokojení nad zničením výškové budovy v Gaze, kde sídlila média a nacházely se v ní byty, při izraelském leteckém náletu. Izraelská armáda následně uvedla, že zaútočila na dům, v němž žije Jahjá Sinvár, šéf hnutí Hamás v Pásmu Gazy. Podle armády se Sinvár zřejmě skrývá.

Izraelci zaútočili na podzemní město Hamásu. Z Gazy přesto stále srší stovky raket

Aktualizováno

Izraelské letouny a pozemní vojsko v noci na dnešek podnikly doposud nejsilnější útoky proti palestinskému radikálnímu hnutí Hamás v Pásmu Gazy. Pozemní invazi do palestinské enklávy však Izrael nezahájil. Jedním z hlavních cílů poslední série útoků byl systém tunelů v pobřežní oblasti využívaný Hamásem. Také dnešní noc létaly rakety z Pásma Gazy na izraelské území a v izraelských městech pokračovaly střety mezi Araby a Židy. Izrael vojenskou operaci nazvanou Obránci zdí vede už pátý den a násilí eskalovalo nejvíce od roku 2014.

reklama