Rapper Pluto z VyVolených má problémy se zákonem. Brazilská policie žádá o jeho vydání

Bývalý účastník reality show VyVolení rapper Pluto, vlastním jménem Daniel António João, má problémy se zákonem. Brazilská policie požádala prostřednictvím Interpolu o jeho vydání. Napsala o tom redakce Seznam Zprávy s tím, že informaci potvrdil policejní mluvčí Ondřej Moravčík. Redakce CNN Prima NEWS zkoušela rappera telefonicky kontaktovat, ale bezúspěšně. Jeho telefon je nedostupný.

„Kontaktovali jsme ho před několika dny. Nyní je na svobodě, běží extradiční řízení. O jeho případném vydání musí rozhodnout justice,“ řekl policejní mluvčí Moravčík redakci Seznam Zprávy. Podle informací policie má být brněnský rapper s anglosaskými kořeny Pluto spolu s Davidem Soukupem hlavní postavou zločineckého gangu, který se inspiroval americkým filmem Vlk z Wall Street.

„Šéfy skupiny jsou David Soukup a rapper Daniel João Pluto. Víme, že hlavní mateřská kancelář sídlí v Brně, v AZ Tower,“ popsala redakci brazilská policie.

Podle vyšetřovatelů měla zločinecká skupina obvolávat z kanceláře v Lisabonu občany Brazílie a lákat je na údajně výhodné investice. Peníze si nechávali posílat na účty a následně „investory“ informovali, že kvůli poklesu trhu o svou investici přišli. Ve skutečnosti ale peníze rovnou zpronevěřili, informují Seznam Zprávy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Překvapivý posun ve vyšetřování shořelého Mynářova srubu. Uvnitř se našla nelegální zbraň

Podle agentury Reuters skupinu založil David Soukup, Čech žijící v Lisabonu. Druhým vedoucím zločineckého gangu měl být právě rapper Pluto. Redakce CNN Prima NEWS se pokusila brněnského rodáka oslovit, zatím však neúspěšně.

Žil v Lisabonu, ale utekl do Česka

Davida Soukupa policisté zadrželi v Německu, kde čeká na vydání do Brazílie. „Daniel João utekl do Rakouska a následně do České republiky. Interpol vůči němu vydal varování červeného, tedy nejvyššího stupně. Už jsme poslali žádost o vydání, ale protože Daniel má české občanství, je možné, že ho české úřady nevydají do brazilského vězení,“ popsali policisté z brazilské Civil Police of Distrito Federal.

Sám João koncem loňského roku poskytl rozhovor redakci Prima Ženy, ve kterém přiznal, že se potýkal s velkými finančními problémy. „Bohužel jsem nasekal nějaké dluhy. Ale hrabu se z toho ven. Teď žiju v Lisabonu, dělám pro Amway a také finanční marketing na burze,“ popisoval v rozhovoru.

Tagy: