CNN Prima News podvod

podvod

Výpis příspěvků ke štítku „podvod“

Trump se při budování realitního impéria dopouštěl podvodu. Soud rozhodl o exprezidentovi USA

Bývalý americký prezident Donald Trump se při budování svého realitního impéria léta dopouštěl podvodu, rozhodl v úterý soud v New Yorku. Informovala o tom agentura AP, podle níž soudce vynesl verdikt v občanskoprávní žalobě, kterou podala newyorská generální prokurátorka Letitia Jamesová. Trump a jeho společnost podle soudu podváděli mimo jiné banky či pojišťovny tím, že masivně nadhodnocovali svůj majetek a zveličovali jeho čistou hodnotu v dokumentech používaných při uzavírání obchodů a zajišťování financování.

Zatáhl mě za plentu a přemlouval k půjčce. Seniorka popsala šmejdské praktiky obchodníka

Hrnce, deky, polštáře, různá léčivá světýlka nebo poukazy do lázní. Taková jsou lákadla takzvaných předváděcích akcí. Čím více se lidé pro nákup nadchnou, tím horší pak může být střet s realitou, když zjistí, že si z takové akce odnesli úvěr na tisíce korun, o který ani nestáli. Podobnou zkušenost má i seniorka z Českých Budějovic, která pro CNN Prima NEWS popsala průběh předváděcí akce.

SÚKL varuje před „lékovými šmejdy“. Podívejte se, jakým obchodům a přípravkům se vyhnout

Za nelegální prodej či uchovávání léčivých přípravků uložil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v tomto roce zatím deset pokut za 138 tisíc korun. V dalších 23 případech zahájil přestupková řízení. Loni bylo finančních postihů za celý rok 25, nezákonní prodejci tehdy zaplatili 534 tisíc korun. Množství podvodníků podle ředitelky ústavu Ireny Storové nesouvisí s nedostatkem léků. V článku přinášíme seznam internetových obchodů a přípravků, kterým byste se měli vyhnout.

Ovlivnit utkání kvůli sázkám? Takřka nemožné. Bookmaker popsal, jak podvod odhalí

K pokusům o ovlivnění sportovních zápasů kvůli sázkám dochází velmi výjimečně, uvedl bookmaker Fortuny Tomáš Polinský v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Sázkové kanceláře podle něj disponují interními systémy, které jakýkoli náznak takového jednání prověří. Dokazuje to i nejnovější fotbalový skandál v Česku, kdy právě Fortuna předala informaci o podezřelých sázkách na třetiligový zápas mezi Admirou Praha a „béčkem“ Českých Budějovic.

Vyplácení příspěvku na bydlení láme rekordy a přibývá také zneužití dávek, varují experti

Letos v červnu padl historický rekord v čerpání příspěvku na bydlení, když tuto podporu od státu dostalo okolo 267 tisíc domácností. Důvodem zvyšujícího se trendu jsou podle expertů především vysoké náklady na bydlení, mizející úspory či větší obeznámenost lidí s možností čerpání dávek. Zatímco ministerstvo práce a sociálních věcí se chlubí, že dávky dostává každý, kdo je potřebuje, odborníci s takovým prohlášením nesouhlasí a varují před možným zneužitím.

Útěk nepomohl. Řekové na lodi zadrželi Čecha obžalovaného z miliardových úvěrových podvodů

Řečtí policisté zadrželi na lodi nedaleko ostrova Korfu muže obžalovaného z úvěrových podvodů s miliardovou škodou. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Policejního prezidia ČR David Schön. Případ podle něj souvisí se spořitelním družstvem. Muž bude po vyřízení administrativy předán do Česka, kde bude u soudu pokračovat projednávání jeho případu.