CNN Prima News podvod

podvod

Výpis příspěvků ke štítku „podvod“

Producent se ostře navezl do nemocné Bohdalové. Ve výbuchu zlosti zveřejnil i její honorář

26. listopadu 2022 18:22

Ostravský producent Petr Baránek nařkl herečku Jiřinu Bohdalovou z podvodu poté, co zrušila plánovaná představení. Domníval se totiž, že hraje v pražském divadle, a proto médiím rozeslal e-mail, ve kterém si na herečku stěžoval. Bohdalová byla ale tou dobou na kapačkách a po eskalaci kauzy oznámila, že s tímto producentem již nehodlá spolupracovat.

Kryptoměnový kolaps, o kterém se budou točit filmy. Pád burzy FTX se řídil z „bytu vášně“

17. listopadu 2022 06:19

Parta deseti přátel navzájem propletených milostnými vztahy. A luxusní střešní byt na Bahamách. Zní to jako scénář plytké reality show? Ve skutečnosti takhle začal reálný příběh, který skončil bankrotem jedné z největších kryptoměnových burz FTX. Její šéf Sam Bankman-Fried rozehrál kontroverzní finanční tažení, o kterém se budou bezesporu točit filmy.

Před Čínou není úniku. Peking má po celém světě tajné policejní stanice, jsou i v Česku

2. listopadu 2022 08:29

Španělská nevládní organizace Safeguard Defenders zabývající se bezpečností ve světě představila rozsáhlý dokument, podle kterého si Číňané můžou došlápnout na své občany i v zahraničí. Peking totiž má po světě provozovat desítky utajených policejních stanic, přestože v zahraničí nemají žádnou jurisdikci. Policisté sloužící v zahraničí podle dostupných informací například přemlouvají Číňany v zahraničí, aby se vrátili do své domoviny, nebo sbírají zpravodajské informace. Podle zprávy funguje policejní zastoupení Pekingu i v České republice.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Podvodů po telefonu přibývá. Jak se telešmejdům bránit?

29. října 2022 18:30

Telešmejdi přitvrdili. Přibývá totiž stížností na podvodné nabídky zboží po telefonu. A to i přesto, že už čtyři měsíce platí nová pravidla postihující takové jednání. Ukážeme vám, jak se bránit. To i další aktuální informace z domova i zahraničí se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS startují v 18:55.

Příšerná statistika. Češi skáčou podvodníkům na lep, ti dokážou falšovat i telefonní čísla

15. října 2022 15:40

Česká republika trpí pod náporem kybernetických podvodů. Ve srovnání s loňským rokem policie zaznamenala obrovský nárůst kybernetické kriminality a s nervozitou vyhlíží letošní Vánoce, kdy bývají podvodníci velice aktivní. Mnozí z nich dokážou kromě falešných e-mailových výzev od známých institucí napodobit také telefonní čísla a vydávat se za bankéře. „Snaží se zmanipulovat lidi, aby své finanční prostředky převedli jinam,“ varoval Ondřej Kapr z Úřadu kriminální policie a vyšetřování. S blížícími Vánoci očekává, že počet případů ještě výrazně vzroste.

Děčínský čaroděj měl obrat klientky o miliony. Neždímu je, pomáhám, vysvětluje v dopise

2. října 2022 23:01

O případu samozvaného čaroděje z Děčína, který měl podle policie za magické rituály z žen vylákat přes internet stovky tisíc korun, jsme vám v Krimi zprávách už říkali. Policie ho obvinila z podvodu. Do naší redakce v Ústí nad Labem ale přišel dopis a můžeme prozradit, že ho nedonesla sova. Samozvaný čaroděj v něm tvrdí, že není žádný podvodník – magické schopnosti prý zdědil po předcích.

Za váš hlas dám pětistovku. Na severu Čech došlo k několika případům volebního kupčení

24. září 2022 18:26

Policie podezřívá z maření voleb muže, který měl v Mikulášovicích na Děčínsku slíbit nejméně dvěma lidem až 500 korun za konkrétní volbu do zastupitelstva obce. Policie přijala téměř dvě desítky podnětů, které se týkaly průběhu voleb v Ústeckém kraji – ve většině případů šlo o možné kupčení s hlasy, umělé navyšování počtu voličů či výskyt falešného předvolebního letáku. Na severu Čech se v minulosti několikrát komunální volby kvůli podobným případům opakovaly.