reklama
CNN Prima News podvod

podvod

Výpis příspěvků ke štítku „podvod“

Podvodníci úspěšně kradou lidem peníze z účtů. Používají SMS zprávy jako od banky

Klienti českých bank se potýkají s další vlnou útoků internetových podvodníků, kteří během chvíle doslova vyluxují jejich účet. Přišli už i na způsob, jak obejít tzv. zabezpečené platby kartou přes internet. Nové metodě se říká smishing, podvodníci totiž komunikují prostřednictvím SMS zpráv, které chodí ze stejného čísla jako běžné zprávy z vaší banky.

Influencerka podvodem získala peníze pro postižené covidem. Pak si platila první třídu

Jednatřicetiletá Danielle Millerová údajně získala za pomoci využití údajů jiných osob tzv. pandemickou půjčku, a získala tak více než 100 tisíc dolarů (necelých 2,1 milionu korun). Influencerka známá tím, že se na sociálních sítích chlubí svým luxusním životním stylem, pak byla obviněna z toho, že peníze použila na financování svých letů první třídou.

Trumpova firma čelí trestnímu řízení, měla podvádět kvůli daňovým výhodám

Aktualizováno

Generální prokuratura amerického státu New York, která dosud vedla občanskoprávní řízení vůči firmě bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, se nově připojuje k již probíhajícímu trestněprávnímu vyšetřování společnosti The Trump Organization, které vede manhattanský prokurátor Cyrus Vance. Podle médií to ve středu oznámila kancelář generální prokurátorky Letitie Jamesové. Trumpovi právníci nový vývoj zatím nekomentovali.

reklama