reklama

razie

Výpis příspěvků ke štítku „razie“

Razie pokračují: Tálibán intenzivně hledá a trestá bývalé spolupracovníky Západu

20. srpna 2021 05:47

Členové povstaleckého hnutí Tálibán, které nedávno ovládlo Afghánistán, chodí ode dveří ke dveřím, hledají bývalé spolupracovníky zemí NATO a svržené afghánské vlády a vyhrožují jejich rodinným příslušníkům. Podle webu BBC to uvádí zpráva norské organizace, která zpracovává zpravodajské informace pro OSN.

Noční razie: Policisté zadrželi pět lidí, které podezírají z terorismu na Ukrajině

21. dubna 2021 09:16

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu v noci zadrželi pět lidí, které podezírají z teroristických činů kvůli zapojení do bojů na východě Ukrajiny na straně samozvané Doněcké lidové republiky. Nikdo zatím nebyl obviněn. Na webu o tom informoval státní zástupce Martin Bílý z Vrchního státního zastupitelství Praze. Zadržené české občany kriminalisté podle několika zpravodajských webů podezírají, že jezdili bojovat na Ukrajinu na straně proruských separatistů, nebo takové cesty chystali či organizovali.

Španělé odhalili ilegální výrobnu zbraní z 3D tiskárny. Uvnitř byly nacistické symboly

19. dubna 2021 17:20

Několik menších ručních zbraní, repliku útočné pušky, dva tasery, mačetu a řadu drobných součástí pro výrobu zbraní. To vše nalezli španělští policisté při razii v ilegální dílně na výrobu zbraní pomocí 3D tisku. V první odhalené výrobně tohoto typu navíc zadrželi plány na výrobu domácích výbušnin a rasistické texty. Informovala o tom podle agentury Reuters španělská policie.

reklama