razie

Výpis příspěvků ke štítku „razie“

Policisté v Německu rozbili teroristickou síť. Extremisté chtěli obsadit sídlo poslanců

7. prosince 2022 09:26
Aktualizováno

Při rozsáhlé razii v jedenácti německých spolkových zemích zatkla ve středu ráno policie 25 lidí patřících k extremistické pravicové skupině, která podle vyšetřovatelů plánovala ozbrojené útoky proti státu. Podle agentury DPA jde o členy radikálního hnutí Říšští občané (Reichsbürger), které popírá legitimitu spolkové republiky a vyzývá ke svržení spolkových institucí. BBC informovala o plánech skupiny zaútočit na budovu Říšského sněmu v Berlíně, kde se scházejí k jednáním poslanci. Odtud chtěli provést ozbrojený převrat. Skupina se podle agentury Reuters snažila o navázání kontaktů s Ruskem. Kreml však popřel, že by s ní měl cokoliv do činění.

Piráti v Brně na poslední chvíli otočili. Kvůli razii na magistrátu do koalice nevstoupí

19. října 2022 12:32

Piráti nevstoupí do široké koalice v Brně. Rozhodli se na poslední chvíli, ve středu se totiž měla podepisovat koaliční smlouva. Lídr pirátů Marek Lahoda novinářům řekl, že poslední kapkou byla úterní policejní razie v Brně. „Kauz už je příliš mnoho,“ řekl Lahoda s tím, že Piráti nemohou do koalice s klidným svědomím vstoupit. Své rozhodnutí už oznámili ostatním stranám, které stále mají pohodlnou většinu.

Policie po razii v Brně stíhá sedm lidí. Jurečka řekl, co bude dál s Hladíkem

19. října 2022 11:08

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) ve středu zahájili v souvislosti s úterní razií v Brně trestní stíhání sedmi lidí a dvou právnických osob, a to pro účast na organizované zločinecké skupině, podplácení či legalizaci výnosů z trestné činnosti. Policisté v úterý prohledávali i kancelář lidoveckého politika Petra Hladíka, který se má stát ministrem životního prostředí. Hladík mezi obviněnými není. Podle vicepremiéra a šéfa lidovců Mariana Jurečky není důvodem k odchodu z politiky, pokud někdo podává vysvětlení policii a není předpoklad, že bude obviněn.

Policie rozbila obří drogovou banku. Sídlila v restauraci a ročně vyprala miliardy korun

14. října 2022 21:46

Španělská policie odhalila zločineckou síť, která byla podle evropské policejní organizace Europol největší evropskou „drogovou bankou“. Sídlo měla v restauraci ve městě u Madridu, kde prala špinavé peníze z mezinárodního obchodu s drogami. Finanční služby poskytovala skupinám obchodujícím s drogami ve dvou desítkách zemí. Razie, při níž bylo zatčeno 32 lidí, včetně šéfa gangu a jeho právničky, se uskutečnila koncem září, Europol a španělská média o ní informovala až v pátek.

Za Trumpa byl ve světě mír a Čína na ústupu. Podívejte se na situaci teď, prohlásil jeho zeť

3. září 2022 11:53

Zeť minulého šéfa Bílého domu Donalda Trumpa Jared Kushner vystoupil v pátek v rozhovoru pro stanici Sky News. V něm potvrdil, že bývalý kontroverzní státník uvažuje o opětovné kandidatuře v roce 2024. Zároveň se velmi kriticky vyjádřil k médiím a jejich pokrytí amerických událostí posledních let a měsíců. Svého tchána tvrdě obhajoval v kontextu „ukradeného“ volebního vítězství, letošní razie v exprezidentově floridském sídle či v souvislosti s útokem na Kapitol.

CNN: Ďábel je v detailech, obvinit Trumpa bude obtížné. Razie mu může posloužit v kampani

9. srpna 2022 10:49

Rozezlený exprezident Donald Trump, překvapený Joe Biden a Spojené státy v očekávání, co bude dál. Amerikou hýbe pondělní razie FBI ve floridském resortu Mar-a-Lago, který patří bývalé hlavě státu. Důvodem má být pokračující vyšetřování možného nekalého nakládání s tajnými dokumenty. Experti se teď zabývají otázkami, zda by mohl být Trump případně obviněn z trestného činu. To by rozhodně zkomplikovalo jeho další prezidentskou kandidaturu. Pokud se to nepodaří, může události v očekávané kampani naopak využít ve svůj prospěch.

Bartoš: Obviněný v kauze Hlubuček radil Dostálové. Nehorázná lež, říká exministryně za ANO

20. června 2022 13:02

Jeden z obviněných v kauze Hlubuček radil exministryni pro místní rozvoj Kláře Dostálové (za ANO), když tento resort vedla. Uvedl to její nástupce Ivan Bartoš (Piráti). Podle něj má jít o Luďka Šteffela, dosud vedoucího Jednotky informačních technologií v pražském dopravním podniku. Podle pirátského ministra pracoval pro resort za Dostálové v letech 2019–20 a měl si přijít celkem na milion korun. Zároveň však měl být jediným pracovníkem na projektech za zhruba 1,6 miliardy korun. Dostálová Bartošova slova odmítá a říká, že se Piráti pouze snaží odvést pozornost od problémů hnutí STAN.

První obviněný v Hlubučkově kauze je ve vazbě. Žalobce ji chce ještě pro další dva

17. června 2022 08:30
Aktualizováno

Soud v pátek poslal do vazby prvního z obviněných v kauze korupce v pražském dopravním podniku. Novinářům to řekl dozorující státní zástupce Adam Borgula, který obviněného nejmenoval. Vazbu žádá ještě pro další dva stíhané lidi. Jedním z nich je bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN), což potvrdil jeho advokát Lukáš Trojan. Podle žalobce hrozí, že by obvinění mohli uprchnout, nebo působit na dosud nevyslechnuté svědky či spoluobviněné.

STAN je organizovaný zločin, tepe opozice Starosty. Podle Fialy hnutí ve vládě zůstane

15. června 2022 20:23

Politická scéna se otřásá v základech. Rozbuškou se stala policejní razie na pražském magistrátu a v dopravním podniku. Obviněno bylo celkem jedenáct lidí, mezi nimi i náměstek primátora Petr Hlubuček z hnutí STAN, který je členem dozorčí rady dopravního podniku. Politici volají po vyvození odpovědnosti nebo dokonce konci hnutí STAN ve vládě.