razie

Výpis příspěvků ke štítku „razie“

Rozsáhlá razie u tajné služby na Slovensku. Policie zatkla a obvinila několik osob

Aktualizováno

Slovenská policie podle svého šéfa Štefana Hamrana obvinila pět lidí včetně současných a bývalých příslušníků civilní tajné služby SIS pro podezření z maření vyšetřování korupčních a jiných trestných činů. Podle médií je mezi nimi současný šéf SIS Michal Aláč a jeho předchůdce Vladimír Pčolinský. V další kauze byly obviněné dvě osoby, podle televize Markíza také šéf Národního bezpečnostního úřadu Roman Konečný. Hamran jména obviněných na čtvrteční tiskové konferenci neuvedl. Situací po policejních zásazích se bude v pátek zabývat bezpečnostní rada státu. Postup policie zasáhl do probíhající kampaně před zářijovými předčasnými parlamentními volbami.

Honička s útěkářem i squatující bezdomovci. Liberečtí policisté si posvítili na nádraží

Liberečtí policisté si posvítili na tamní vlakové nádraží. Hledali lidi, kteří jsou v jejich pátracích databázích, a vyháněli bezdomovce z míst, kde nemají co dělat. O dramatické momenty při tom vůbec nebyla nouze. Štáb CNN Prima NEWS zaznamenal honičku přímo v nádražní hale a měl možnost nahlédnout i do vlaku, který se proměnil v zapáchající bezdomovecký squat.

Policisté v Německu rozbili teroristickou síť. Extremisté chtěli obsadit sídlo poslanců

Aktualizováno

Při rozsáhlé razii v jedenácti německých spolkových zemích zatkla ve středu ráno policie 25 lidí patřících k extremistické pravicové skupině, která podle vyšetřovatelů plánovala ozbrojené útoky proti státu. Podle agentury DPA jde o členy radikálního hnutí Říšští občané (Reichsbürger), které popírá legitimitu spolkové republiky a vyzývá ke svržení spolkových institucí. BBC informovala o plánech skupiny zaútočit na budovu Říšského sněmu v Berlíně, kde se scházejí k jednáním poslanci. Odtud chtěli provést ozbrojený převrat. Skupina se podle agentury Reuters snažila o navázání kontaktů s Ruskem. Kreml však popřel, že by s ní měl cokoliv do činění.

Piráti v Brně na poslední chvíli otočili. Kvůli razii na magistrátu do koalice nevstoupí

Piráti nevstoupí do široké koalice v Brně. Rozhodli se na poslední chvíli, ve středu se totiž měla podepisovat koaliční smlouva. Lídr pirátů Marek Lahoda novinářům řekl, že poslední kapkou byla úterní policejní razie v Brně. „Kauz už je příliš mnoho,“ řekl Lahoda s tím, že Piráti nemohou do koalice s klidným svědomím vstoupit. Své rozhodnutí už oznámili ostatním stranám, které stále mají pohodlnou většinu.

Policie po razii v Brně stíhá sedm lidí. Jurečka řekl, co bude dál s Hladíkem

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) ve středu zahájili v souvislosti s úterní razií v Brně trestní stíhání sedmi lidí a dvou právnických osob, a to pro účast na organizované zločinecké skupině, podplácení či legalizaci výnosů z trestné činnosti. Policisté v úterý prohledávali i kancelář lidoveckého politika Petra Hladíka, který se má stát ministrem životního prostředí. Hladík mezi obviněnými není. Podle vicepremiéra a šéfa lidovců Mariana Jurečky není důvodem k odchodu z politiky, pokud někdo podává vysvětlení policii a není předpoklad, že bude obviněn.

Policie rozbila obří drogovou banku. Sídlila v restauraci a ročně vyprala miliardy korun

Španělská policie odhalila zločineckou síť, která byla podle evropské policejní organizace Europol největší evropskou „drogovou bankou“. Sídlo měla v restauraci ve městě u Madridu, kde prala špinavé peníze z mezinárodního obchodu s drogami. Finanční služby poskytovala skupinám obchodujícím s drogami ve dvou desítkách zemí. Razie, při níž bylo zatčeno 32 lidí, včetně šéfa gangu a jeho právničky, se uskutečnila koncem září, Europol a španělská média o ní informovala až v pátek.

Za Trumpa byl ve světě mír a Čína na ústupu. Podívejte se na situaci teď, prohlásil jeho zeť

Zeť minulého šéfa Bílého domu Donalda Trumpa Jared Kushner vystoupil v pátek v rozhovoru pro stanici Sky News. V něm potvrdil, že bývalý kontroverzní státník uvažuje o opětovné kandidatuře v roce 2024. Zároveň se velmi kriticky vyjádřil k médiím a jejich pokrytí amerických událostí posledních let a měsíců. Svého tchána tvrdě obhajoval v kontextu „ukradeného“ volebního vítězství, letošní razie v exprezidentově floridském sídle či v souvislosti s útokem na Kapitol.

CNN: Ďábel je v detailech, obvinit Trumpa bude obtížné. Razie mu může posloužit v kampani

Rozezlený exprezident Donald Trump, překvapený Joe Biden a Spojené státy v očekávání, co bude dál. Amerikou hýbe pondělní razie FBI ve floridském resortu Mar-a-Lago, který patří bývalé hlavě státu. Důvodem má být pokračující vyšetřování možného nekalého nakládání s tajnými dokumenty. Experti se teď zabývají otázkami, zda by mohl být Trump případně obviněn z trestného činu. To by rozhodně zkomplikovalo jeho další prezidentskou kandidaturu. Pokud se to nepodaří, může události v očekávané kampani naopak využít ve svůj prospěch.