reklama

Recidivista bez řidičáku ujížděl před policií. Zastavil ho až náraz do náspu

Znojemští policisté pronásledovali ve středu krátce po poledni nepoučitelného 36letého šoféra. Ten začal dopravní hlídce ujíždět poté, co rozsvítila modrý maják. Řidič policistům ujížděl vysokou rychlostí, která místy dosahovala až 140 kilometrů za hodinu. Drama nakonec ukončil až příliš rychlý průjezd kruhovým objezdem, při němž dostal smyk a narazil do vyvýšeného náspu.

reklama

Ani poté ale muž nedostal rozum. Po nehodě z auta rychle vyskočil a snažil se před blížící se policejní hlídkou utéct. V poli se také pokusil ukrýt pouzdro s podezřelou krystalickou látkou. Policisté ho nakonec zpacifikovali.

Muž, který nikdy nevlastnil řidičský průkaz, se na místě odmítl podrobit testu na drogy. Policisté navíc zjistili, že má pětiletý zákaz řízení motorových vozidel, a to až do roku 2022. V případě odsouzení mu tak hrozí dvouletý pobyt za mřížemi.

K tématu

Další hlavní zprávy

Evropská unie

Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení

Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení

České vztahy s Ruskem jsou na bodě mrazu, nebylo by ale správné úplně přestat komunikovat. Před začátkem čtvrtečního summitu Evropské unie to prohlásil český premiér Andrej Babiš, podle něhož tuzemsko zváží podporu návrhu na uspořádání vrcholného jednání unijních lídrů s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Na programu summitu bude také diskuse o podpoře práv komunity LGBT. Důvodem je široce kritizovaný maďarský zákon, který zakazuje na školách osvětu o sexuálních menšinách. K výzvě Maďarsku se český premiér nevyjádřil a prohlásil, že si chce nechat novou normu vysvětlit od maďarského předsedy vlády Viktora Orbána. Sám to prý nedokáže posoudit.

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po pěti letech zpět ztracené zlato
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Právník: Soud rozhodl, že ministr zdravotnictví se nemůže stát římským diktátorem
Obchod v Olomouci zakazuje vstup očkovaným proti covidu. Úřady prošetřují diskriminaci
Další články
reklama
reklama