reklama

Sezona je tragická, stěžuje si Češka, která žije a podniká na Krétě

Řecko ve středu otevřelo všechna mezinárodní letiště i přístavy. Reportérka CNN Prima NEWS Eliška Kolomazníková se vydala na Krétu, kde je více než polovina obyvatel alespoň částečně závislá na cestovním ruchu, a mluvila s Češkou, která na ostrově žije a vydělává si tam jako svatební fotografka. Jak to tam nyní vypadá?

reklama

Irina Koronakiová žije na Krétě ve městě Chania, kde fotí svatby. „Letošní sezóna je kvůli koronaviru tragická vzhledem k tomu, že já se spíše soustředím na turistické svatby, které teď turisté hromadně ruší, protože nikdo neriskuje, že by vzal sto svatebčanů na dovolenou,“ vysvětlila CNN Prima NEWS.

Podle reportérky do Řecka už ve středu vyrazilo plné letadlo turistů, mezi kterými byli hlavně Češi. Na letišti v Heraklionu byli cestující rozděleni do dvou skupin na základě QR kódu, který si je každý povinen vygenerovat nejpozději dva dny před vstupem do země. Jedna ze skupin je pak testována na COVID-19.

A jak to na Krétě vypadá? Na pláži jsou slunečníky s lehátky nejméně dva metry od sebe, musíte mít vlastní ručník a po vašem odchodu lehátka ihned dezinfikují.  V hotelech se musí dodržovat rozestupy a na recepcích mají plexisklo. V hotelových restauracích se švédské stoly zachovaly s jediným rozdílem, a to tím, že jídlo hostům nabírá obsluha.

Příběh paní Iriny a také dalších Čechů, kteří na Krétě žijí a podnikají, si můžete v reportáži poslechnout v pátek v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS.

Tagy:

Hlavní zprávy

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula
Koronavirus

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář
360°

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář

Ceny energií se drží na rekordních částkách. Podle novináře týdeníku Hrot Pavla Párala však Češi nemají čekat zlevňování, ba naopak. „Na strach z toho, že Čechy zdražování zasáhne, je pozdě. Bát se měli před třemi lety, kdy se řešily emisní limity a uhlíková neutralita. Tehdy byly překročeny hranice. Nyní jede samospád a každý týden budeme překvapeni něčím jiným,“ podotkl v pořadu 360°.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama