reklama

Sezona je tragická, stěžuje si Češka, která žije a podniká na Krétě

Řecko ve středu otevřelo všechna mezinárodní letiště i přístavy. Reportérka CNN Prima NEWS Eliška Kolomazníková se vydala na Krétu, kde je více než polovina obyvatel alespoň částečně závislá na cestovním ruchu, a mluvila s Češkou, která na ostrově žije a vydělává si tam jako svatební fotografka. Jak to tam nyní vypadá?

reklama

Irina Koronakiová žije na Krétě ve městě Chania, kde fotí svatby. „Letošní sezóna je kvůli koronaviru tragická vzhledem k tomu, že já se spíše soustředím na turistické svatby, které teď turisté hromadně ruší, protože nikdo neriskuje, že by vzal sto svatebčanů na dovolenou,“ vysvětlila CNN Prima NEWS.

K tématu

Podle reportérky do Řecka už ve středu vyrazilo plné letadlo turistů, mezi kterými byli hlavně Češi. Na letišti v Heraklionu byli cestující rozděleni do dvou skupin na základě QR kódu, který si je každý povinen vygenerovat nejpozději dva dny před vstupem do země. Jedna ze skupin je pak testována na COVID-19.

A jak to na Krétě vypadá? Na pláži jsou slunečníky s lehátky nejméně dva metry od sebe, musíte mít vlastní ručník a po vašem odchodu lehátka ihned dezinfikují.  V hotelech se musí dodržovat rozestupy a na recepcích mají plexisklo. V hotelových restauracích se švédské stoly zachovaly s jediným rozdílem, a to tím, že jídlo hostům nabírá obsluha.

Příběh paní Iriny a také dalších Čechů, kteří na Krétě žijí a podnikají, si můžete v reportáži poslechnout v pátek v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS.

K tématu

Tagy: letiště testování Řecko letní dovolená cestování dovolená Prima cestovatel Kréta Chania

Další hlavní zprávy

Auto

Bestie na kolech: Podívejte se na detaily Cadillacu, kterým bude jezdit Joe Biden

Bestie na kolech: Podívejte se na detaily Cadillacu, kterým bude jezdit Joe Biden

Bezpečnost amerického prezidenta má naprostou prioritu. Pokusů o atentát bylo mnoho a čtyřem jedincům se dokonce podařilo prezidenty usmrtit. I proto připomíná vůz, ve kterém hlava USA cestuje, pojízdnou pevnost a trefně se mu přezdívá „The Beast“, což se dá přeložit jako zvíře nebo i bestie. Čím vším je prezidentský Cadillac vybaven a co najdete uvnitř? Máme pro vás detailní představení.

Koronavirus

Totální kolaps v Brazílii. Pacienti s covidem se dělí o kyslík, který není k dostání

Totální kolaps v Brazílii. Pacienti s covidem se dělí o kyslík, který není k dostání

Do města Manaus, které je metropolí brazilského státu Amazonas, dorazil konvoj nákladních vozů s kyslíkem z Venezuely, informovala agentura Reuters. Ve dvoumilionovém městě kolabuje zdravotnický systém kvůli nárůstu počtu nákaz koronavirem. Lékaři z přetížených nemocnic popisují, že pacienti musejí sdílet kyslíkové nádoby a někteří se udusili, když kyslík došel.

Brutální provětrání peněženek, komentuje Prouza povinné kvóty na české potraviny
Lidé se vyhýbají karanténě. Dejte jim jednorázový peněžní příspěvek, radí státu vědci
Vystoupí ABBA na italském festivalu? Šlo by o návrat skoro po 40 letech
reklama
reklama
Sledovali jsme ON-LINE: Biden se stal 46. prezidentem USA. Už zasedl v Bílém domě

USA

Domácí zpravodajství

Roušku, která se sama sterilizuje, pomohla vyvinout česká laborantka Lucie Filipová
Zabarikádoval se v bytě a držel rukojmí. Chtěl mluvit s reportérem CNN Prima NEWS
Respirátory místo roušek? Nemáme je pro všechny, varuje Prymula před Babišovým nápadem
KOMENTÁŘ: Česko na talíři. Když národní socialisté diktují, čím smíme plnit žaludky
Čeští experti po kauze v Norsku varují: Vedlejší účinky vakcíny mohou vést až k úmrtí
Další články
reklama
reklama