Sezona je tragická, stěžuje si Češka, která žije a podniká na Krétě

Řecko ve středu otevřelo všechna mezinárodní letiště i přístavy. Reportérka CNN Prima NEWS Eliška Kolomazníková se vydala na Krétu, kde je více než polovina obyvatel alespoň částečně závislá na cestovním ruchu, a mluvila s Češkou, která na ostrově žije a vydělává si tam jako svatební fotografka. Jak to tam nyní vypadá?

Irina Koronakiová žije na Krétě ve městě Chania, kde fotí svatby. „Letošní sezóna je kvůli koronaviru tragická vzhledem k tomu, že já se spíše soustředím na turistické svatby, které teď turisté hromadně ruší, protože nikdo neriskuje, že by vzal sto svatebčanů na dovolenou,“ vysvětlila CNN Prima NEWS.

Podle reportérky do Řecka už ve středu vyrazilo plné letadlo turistů, mezi kterými byli hlavně Češi. Na letišti v Heraklionu byli cestující rozděleni do dvou skupin na základě QR kódu, který si je každý povinen vygenerovat nejpozději dva dny před vstupem do země. Jedna ze skupin je pak testována na COVID-19.

A jak to na Krétě vypadá? Na pláži jsou slunečníky s lehátky nejméně dva metry od sebe, musíte mít vlastní ručník a po vašem odchodu lehátka ihned dezinfikují.  V hotelech se musí dodržovat rozestupy a na recepcích mají plexisklo. V hotelových restauracích se švédské stoly zachovaly s jediným rozdílem, a to tím, že jídlo hostům nabírá obsluha.

Příběh paní Iriny a také dalších Čechů, kteří na Krétě žijí a podnikají, si můžete v reportáži poslechnout v pátek v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS.

Tagy: