CNN Prima News testování

testování

Výpis příspěvků ke štítku „testování“

Počet nakažených covidem opět stoupá. Za den přibylo přes 2800 nových případů

17. srpna 2022 08:09

V Česku přibylo v úterý 2 803 potvrzených případů covidu. Poprvé za několik týdnů tak epidemie v mezitýdenním srovnání zrychlila o několik stovek případů. Zvýšilo se také incidenční číslo, které od druhé poloviny července až dosud pravidelně klesalo. Počet hospitalizovaných se od konce minulého týdne pohybuje okolo tisícovky. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Covid stagnuje. V neděli přibylo 277 případů, v nemocnicích zůstává přes 800 pacientů

15. srpna 2022 07:33

V neděli přibylo v Česku 277 potvrzených případů koronaviru, stejně jako před týdnem. Méně se ale testovalo, pozitivita tak byla u všech třech typů testů vyšší. V nemocnicích stále zůstává více než 800 hospitalizovaných. Za posledních sedm dní připadá na 100 tisíc obyvatel 117 nakažených, takzvané incidenční číslo se proti sobotě nezměnilo. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Covid na ústupu? Počty potvrzených případů klesají, v nemocnicích je 1 200 lidí

3. srpna 2022 07:41

V úterý v Česku opět zpomalil nárůst počtu nově potvrzených případů nákaz koronavirem. Přibylo jich 3 079, tedy o desetinu méně než před týdnem. Stejnou měrou ale klesal i počet testů na koronavirus. Podíl pozitivně testovaných na počtech testů se tak oproti předchozímu úterku výrazně nezměnil. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Zhruba stejné jako před týdnem bylo k úterku i množství lidí hospitalizovaných s nemocí COVID-19, a to přes 1 200. V uplynulém týdnu stoupl naopak v mezitýdenním srovnání skoro o dvě pětiny počet úmrtí lidí s covidem. Za posledních sedm dní bylo zemřelých 85.

Počet nakažených covidem dál klesá. V nemocnicích ale leží více než 1100 lidí

2. srpna 2022 07:25

V pondělí v Česku přibylo 3 441 potvrzených případů covidu, zhruba o 300 méně než před týdnem. Pátým dnem tak trvá mezitýdenní pokles. Od víkendu ale přibylo lidí, kteří jsou s nákazou hospitalizovaní, je jich 1 145. V těžkém stavu je 37 z nich. Na 100 tisíc obyvatel připadá v posledních sedmi dnech 151 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Prymula: Nová vlna covidu je tady, nakažených může být mnohem více. Vrátil by opatření

29. července 2022 13:24

Koronavirus v tuzemsku znovu nabírá na síle. Za úterý přibylo téměř 3 500 nakažených a v nemocnici je s nemocí COVID-19 přes 1 000 lidí. V obou případech jde o nejvyšší počty od dubna. Epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula CNN Prima NEWS řekl, že je nepochybné, že se v Česku rozjíždí nová vlna covidu. Osobně by už nyní přistoupil k návratu některých opatření, třeba k nošení respirátorů na určitých místech.

Nakažených přibývá. Laboratoře odhalily téměř tisíc případů covidu, stav 28 lidí je vážný

24. července 2022 11:44

V Česku v sobotu testy odhalily 953 nových případů koronaviru, v mezitýdenním srovnání zhruba o 400 víc. Vedle toho hygienici zaznamenali 316 lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Počet hospitalizovaných s potvrzenou nákazou oproti minulé sobotě stoupl na 706. Před týdnem vyžadovalo nemocniční péči téměř pět stovek pacientů, v porovnání s pátkem jejich počet ale o stovku klesl. Ve vážném stavu je 28 nakažených. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Distanční výuku kvůli covidu vyloučit nelze, přiznal Balaš. Plošné testování však odmítl

22. července 2022 12:44

Kvůli koronavirové situaci v Česku se již nyní někteří rodiče obávají, jak bude situace vypadat v září, až se děti vrátí do škol. Ministr školství Vladimír Balaš (STAN) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vzkázal, že plošné testování rozhodně nebude nařizovat. „Distanční výuku však nemůžeme vyloučit,“ podotkl. Jak by chtěl řešit úspory energií ve školách?

Covidová pandemie opět sílí. V Česku přibylo nejvíce případů nákazy od dubna

16. července 2022 07:35

V pátek přibylo v Česku 2 295 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je největší denní nárůst od 20. dubna. V nemocnicích bylo k pátku 455 lidí s nemocí COVID-19, nejvíce od 6. května. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Oproti předchozímu týdnu byl páteční nárůst počtu nakažených vyšší o čtvrtinu. Množství hospitalizovaných vzrostlo proti předchozímu pátku dokonce téměř o polovinu.

Putin znovu hrozí Satanem. Nejobávanější zbraň světa může zasáhnout až USA

15. července 2022 17:28

Rusko znovu hrozí svou balistickou raketou Sarmat, známou také pod přezdívkou Satan II. Podle generálního ředitele ruské kosmické agentury Roskosmos a blízkého spolupracovníka Vladimira Putina Dmitrije Rogozina provede Moskva nové testy a také plánuje obávanou zbraň zařadit do sériové výroby, uvedl web Daily Mail. Raketa Sarmat je podle Kremlu schopna dopravit několik jaderných hlavic až na kontinentální území USA.

Hrozí návrat lockdownového pekla? Netestovaným zabíjeli psy, tvrdí Češi ze Šanghaje

15. července 2022 07:47

Úmorná vedra, miliony lidí ve frontách na koronavirový test a obavy z návratu lockdownu. To vše prožívá Šanghaj, která bojuje se šířením subvarianty omikronu. Ačkoliv úřady obyvatele čínského velkoměsta uklidňují, že se neschyluje k žádnému omezení pohybu, mnozí lidé jsou po zkušenostech z jarního lockdownu na pochybách. Výjimkou nejsou ani Češi, kteří tam žijí. Redakci CNN Prima NEWS popsali současnou náladu v metropoli, své zkušenosti s represivními čínskými úřady i obavy z dalších opatření.