reklama
CNN Prima News testování

testování

Výpis příspěvků ke štítku „testování“

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

30. listopadu 2021 20:28

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

Z našich dětí vyrostou úplní dementi, zlobí se Krainová. Ve školách by zrušila karanténu

30. listopadu 2021 13:46

Modelka Simona Krainová se ostře opřela do aktuální situace ve školách. Vadí jí neustálá on-line výuka dětí a jejich posílání do karantény. I přes nepříznivou pandemickou situaci by žáky ve školách nechala. „Opravdu si myslíte, že je třeba dělat taková opatření, aby z našich dětí vyrostly úplní dementi?“ ptala se v příspěvku na Instagramu.

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

29. listopadu 2021 16:23

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

27. listopadu 2021 22:58

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Chystáme se na nejhorší scénář. Testoval bych i očkované, říká šéf zlínské nemocnice

26. listopadu 2021 14:51

Počty nakažených v Česku rekordně rostou a přibývá i lidí v nemocnicích. Například Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně už se připravuje na nejhorší možný scénář nynější covidové vlny. CNN Prima NEWS to sdělil ředitel nemocnice Michal Filip. Dodal, že zdravotníci si sahají na dno a je na nich znát velká únava. Navrhuje, aby se v současné krizové situaci testovali i očkovaní lidé.

Jmenování premiéra není pasování na rytíře, glosuje Dostál. Zeman se s Fialou setkat nemusí

26. listopadu 2021 14:22

Právník Ondřej Dostál (Piráti) považuje plánované nedělní setkání prezidenta Miloše Zemana s předsedou ODS Petrem Fialou za zbytečné. „Myslím, že osobní kontakt nutný není. I vzhledem k tomu, co teď nařizujeme ostatním občanům," řekl ve vysílání CNN Prima NEWS. I přesto, že se Zeman ve čtvrtek vrátil do ÚVN kvůli pozitivnímu výsledku testu na covid, už v sobotu by ho měli z nemocnice propustit. V neděli pak hlava státu hodlá jmenovat Fialu premiérem.

Děti podaly stížnost kvůli testování na koronavirus. Ústavní soud jim vyhověl

26. listopadu 2021 10:49

Nejvyšší správní soud (NSS) chyboval, když odmítl návrh podaný jménem tří dětí, které se musely v dubnu ve školách testovat, ačkoliv měly protilátky na nemoc COVID-19. Stížnosti dětí v pátek vyhověl Ústavní soud (ÚS). Chyba spočívala v tom, že se NSS nezabýval námitkami věcně. Svou pravomoc při přezkoumávání mimořádného opatření vyložil příliš úzce, ačkoliv jiné, podobné návrhy směřující proti koronavirovým opatřením řešil detailně.

PŘEHLEDNĚ: Jak se odborníci staví ke covidové strategii budoucí vlády?

25. listopadu 2021 06:45

Budoucí vláda Petra Fialy (ODS) ve středu představila, jak se chystá bojovat proti pandemii koronaviru. Stavět chce na důslednějším, ale nepovinném očkování, a také na osobní zodpovědnosti. Vrátit by se mělo uznávání PCR testů a pětikoalice slibuje také možnost uznávání protilátek. Redakce CNN Prima NEWS oslovila několik odborníků, aby plánované kroky zhodnotili.

reklama