CNN Prima News Ředitelství silnic a dálnic

Ředitelství silnic a dálnic

Výpis příspěvků ke štítku „Ředitelství silnic a dálnic“

Nehoda na D1 uzavřela dálnici v obou směrech na několik hodin. Na místě vznikly dlouhé kolony

10. ledna 2023 06:54
Aktualizováno

Nehoda dodávky a kamionu uzavřela v úterý ráno v obou směrech dálnici D1 u Říčan nedaleko Prahy, neprůjezdná byla zhruba čtyři hodiny. Do částí havarovaných aut narazily další vozy, vše se podle policie obešlo bez vážnějších zranění. Záchranná služba podle středočeské mluvčí Moniky Novákové ošetřila jednoho muže s otřesem mozku a převezla ho do vinohradské nemocnice. Na místě se tvořily několikakilometrové kolony a provoz houstl i na objízdných trasách.

Stavba nových dálničních úseků skomírá. Letos jich v Česku přibude dvakrát méně než loni

4. prosince 2022 10:17

Letos bude v Česku otevřeno celkem 21,2 kilometru nových dálnic. Zprovoznit se má i 14,2 kilometru silnic první třídy, uvedla analytická společnost CEEC Research s odkazem na data ministerstva dopravy. Je to přibližně dvakrát méně než loni, kdy stát zprovoznil 46,5 kilometru nových dálnic a zhruba 23 kilometrů silnic první třídy.

Kolaps dopravy v Praze. Cestující v ranní špičce uvěznily dlouhé kolony

22. listopadu 2022 07:46

Kvůli výpadku kamerového systému se v úterý ráno na několik hodin uzavřely Dejvický a Bubenečský tunel na pražském městském okruhu. Omezení zasáhlo do ranní dopravní špičky, v metropoli se tvořily dlouhé kolony. Vyplývá to z internetových stránek pražské Technické správy komunikací (TSK) a dopravního webu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

PŘEHLEDNĚ: Autobahn jako v Německu. Které české dálnice čeká rozšíření na šest pruhů?

30. srpna 2022 07:32

Zatímco v sousedním Německu jsou šestiproudé dálnice naprostým standardem, v Česku jich je jako šafránu. V poslední době se však také v tuzemsku v tomto ohledu pohnuly ledy a brzy by mělo dojít ke zkapacitnění některých důležitých úseků dálniční sítě. Řidiči tedy budou moci za pár let cestovat plynuleji, podobně jako jsou již dlouhé dekády zvyklí například právě v Německu.

Dálnice do Vídně je stále v nedohlednu. Stát netuší, jak překročí nádrž Nové Mlýny

6. srpna 2022 23:08

Spojení s hlavním městem Rakouska je po dlouhé dekády nedostatečné. Dálnice D52 z Brna končí od roku 1996 u jihomoravských Pohořelic a poté musí řidiči po silnici první třídy přejet novomlýnské nádrže a následně se prodrat přes Mikulov. Oproti tomu Rakušané mají dálniční spojení z Vídně hotové takřka až k českým hranicím. Ministerstvo dopravy doposud netuší, kdy bude česká část čtyřproudové komunikace hotová a jakým způsobem budou překonány Nové Mlýny.

Problémy s voláním i daty. Hackeři zaútočili na největšího mobilního operátora v zemi

27. června 2022 08:24

Operátor T-Mobile se v neděli potýkal s rozsáhlými výpadky svých služeb. Zákazníci měli problémy s mobilními daty i voláním, nemohli se dovolat na zákaznickou linku, dostat na web firmy nebo spustit aplikaci. V noci společnost oznámila, že čelila kybernetickému útoku. Obnovila provoz základních služeb, jako je volání či mobilní služby, dál řeší problémy s aplikací Můj T-Mobile a interních systémů.