CNN Prima News Ředitelství silnic a dálnic

Ředitelství silnic a dálnic

Výpis příspěvků ke štítku „Ředitelství silnic a dálnic“

PŘEHLEDNĚ: Dálnice na Moravu či Pražský okruh. Rozestavět se má rekordní počet kilometrů

Stavební boom na českých silnicích bude pokračovat také v letošním roce. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se chystá výrazně posunout dostavbu klíčové dálnice D35, která má v budoucnosti ulehčit přetížené D1. Po letech odkládání by mělo znovu dojít k prodloužení Pražského okruhu či k dokončení části spojky mezi Prahou a Karlovými Vary. Podívejte se, které úseky dálnic se v letošním roce zahájí.

Babiš označil Rakušany za magory. Jeho urážlivá slova už rozebírají sousední média

Rakouské občany označil ve Sněmovně za magory. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš svá slova zdůvodnil faktem, že v rakouské vládě mají zastoupení Zelení. Expremiér se před projednáváním návrhu na zavedení korespondenční volby věnoval výstavbě dálnic. V případě D3 obvinil rakouskou stranu, že se na stavbu na svém území vykašlala. Později na sociální síti X upřesnil, že neměl na mysli všechny občany Rakouska, nýbrž pouze tamní „aktivisty“ ze strany Zelených.

Hadr ucpal v Ústí protipovodňovou vanu za stovky milionů. Valící se voda zaplavila silnici

Velké dopravní komplikace čekaly ve čtvrtek ráno na řidiče v Ústí nad Labem. Řeka Labe se tam vylila na silnici do protipovodňové vany, a policisté tak museli uzavřít hlavní tah vedoucí z Lovosic přes Ústí do Děčína. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přijalo za incident zodpovědnost, jeden z jeho zaměstnanců prý zanedbal údržbu vany za 700 milionů korun. Podle zasahujícího potápěče ji zřejmě ucpal hadr.

Dálnici otevřeli před čtyřmi lety, teď ji budou bourat. Jihočeskou D3 čeká několik let omezení

Část hotové jihočeské dálnice D3 Ševětín–Borek čekají stavební úpravy. Provoz tam bude v budoucnu možná i několik let omezený, řekl v pondělí mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Příčinou je plánovaná stavba Chotýčanského tunelu, jenž bude součástí IV. železničního koridoru. Na svém severním konci by měl tunel křižovat dálnici D3. Bude nutné část hotové dálnice zbourat, informoval server Zdopravy.cz a potvrdil to mluvčí Správy železnic (SŽ) Dušan Gavenda. Tunel povede pod dálnicí.

Zásah v Olomouci: Mezi zadrženými jsou náměstek Zácha i podnikatelé, jde o veřejné zakázky

Kvůli údajnému ovlivňování dopravních zakázek v Olomouckém kraji je zadržen krajský náměstek Michal Zácha (ODS), další člen regionální rady ODS Robert Knobloch a také podnikatelé stavební firmy. ČTK tuto informaci zjistila od advokátů a členů ODS. Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahovali v pondělí na olomouckém krajském úřadě, na přerovské radnici, ale i na Správě silnic Olomouckého kraje. Dokumenty si vyžádali také od krajské organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Už žádné „závody kamionů“ na D1. Na částech dálnice bude od listopadu zákaz předjíždění

Zdržující vzájemné předjíždění kamionů jedoucích podobnou rychlostí bude brzy minulostí, tedy alespoň zčásti. Ředitelství silnic a dálnic na několika úsecích dálnice D1 tuto mnohými nenáviděnou praktiku některých šoférů zakáže. Při porušení zákazu je budou rovněž čekat tvrdé postihy, včetně hrozby sebrání řidičského průkazu. Podívejte se, kde bude nové nařízení platit.

Okruhy nebudou stačit, ukazuje studie. Musíme se na dopravu dívat jako celek, varují politici

Pokud nezačnou pražští plánovači brát dopravu ve městě jako celek a budou nadále řešit pouze jednotlivé projekty, které nenavazují na další, nastane v příštích letech ve městě problém, jemuž nezabrání ani dokončení okruhů. Shodují se na tom pražští politici s ohledem na novou studii vypracovanou pro Ředitelství silnic a dálnic. Analýza varuje, že se i přes dokončení okruhů doprava v některých místech v centru zintenzivní, například na magistrále.