reklama
CNN Prima News Ředitelství silnic a dálnic

Ředitelství silnic a dálnic

Výpis příspěvků ke štítku „Ředitelství silnic a dálnic“

Smutná česká bilance: Silnice máme horší než v Africe, navíc kupa byrokracie

Výstavba silnic a dálnic je v tuzemsku zdlouhavá, Čechům zkrátka nejde. A všímá si toho i svět. V globálním žebříčku zemí, kde se hodnotí údržba stávajících a výstavba nových silnic, se Česko neustále propadá a nyní zaujímá až 76. místo po boku afrických zemí, o jejichž existenci možná mnozí nikdy neslyšeli. Ministerstvo dopravy a silničáři slibují obrat k lepšímu. Sami řidiči jsou ale spíše skeptičtí.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference vlády: Proplatí pojišťovna v září testy na covid všem?

V pondělí se ve 14 hodin sešla vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Na programu má kromě projednání zavedení mistrovské zkoušky či ročních zpráv i téma covidové. Kabinet by měl řešit i proplácení testů na covid v září. Před týdnem schválil, že nárok na proplácení testů ze zdravotního pojištění budou mít lidé do 18 let. Zvedne se hranice? Sledujte tiskovou konferenci vlády od 15:30 v tomto článku i ve vysílání CNN Prima NEWS.

Z Prahy do Ostravy po D1? Ještě dlouho ne. Dostavba posledního úseku se opět zpožďuje

Nejstarší česká dálnice čeká dlouhé dekády na své dokončení. Přestože zbývá dostavět pouhých 10 kilometrů D1 kolem Přerova, řidiči se z Prahy do Ostravy po celé její délce jen tak nesvezou. Krajský úřad Olomouckého kraje totiž rozhodl, že stavební povolení pro některé malé objekty související s touto stavbou nemůže řešit přerovský magistrát, ale on sám. A to znamená další zdržení.

Boj o dálnici D3 pokračuje. Snaha ODS o urychlení výstavby je pod palbou kritiky

Nekonečné kolony u Benešova při cestě z Prahy do Českých Budějovic by se mohly stát minulostí. Stále jasněji se hovoří o realizaci šedesátikilometrového úseku dálnice D3 přes Posázaví, který značně usnadní propojení hlavního města s jižními Čechami i Rakouskem. Nejnověji se v přípravě angažují představitelé ODS Martin Kupka a Martin Kuba, kteří chtějí výstavbu urychlit. Kritici předkládané trasy úseku však ODS kritizují, že tlačí na státní správu.

Dokončení dálnice D3 se opět odkládá. Majitelé vyvlastněných pozemků podali žalobu

Krajský úřad na začátku února rozhodl o vyvlastnění pozemků motocentra, které jsou potřeba pro dostavbu dálnice D3 u Tábora. Jenže jejich majitelé poté podali žalobu se žádostí o odkladný účinek a Krajský soud v Českých Budějovicích jim vyhověl. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) počká na správní lhůtu 60 dní, potom je připravené pokračovat v přípravách, řekl v úterý mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Po hromadné nehodě byla uzavřena část dálnice D1 u Lipníka, srazilo se tam 15 aut

Aktualizováno

Zhruba 15 aut havarovalo v úterý při několika nehodách před 13:30 na dálnici D1 mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi na Přerovsku. Podle mluvčí záchranné služby se zranilo osm lidí, sedm bylo převezeno do nemocnice, z toho jeden transportován letecky, řekla mluvčí krajské záchranné služby Lucie Urbanová. Doprava na dálnici ve směru na Ostravu byla krátce po 19:00 plně obnovena, řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Řidiči zřejmě doplatili na namrzlou vozovku. V okolí se podle hasičů staly další nehody.

Havlíček otevře rekordní počet kilometrů dálnic. Poděkovat může vysmívanému Ťokovi

Ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) čeká úspěšný rok. Zatímco jeho předchůdci byli pravidelně pod palbou kritiky za směšné počty nově otevřených úseků dálnic, současný šéf resortu přestřihne ve volebním roce pásky hned u 46 kilometrů. To je více, než dokázal jeden z jeho předchůdců Dan Ťok za déle než čtyři roky ve funkci. Havlíček za to však může poděkovat především právě Ťokovi, který otevírané úseky začal stavět.

reklama