reklama
CNN Prima News Ředitelství silnic a dálnic

Ředitelství silnic a dálnic

Výpis příspěvků ke štítku „Ředitelství silnic a dálnic“

Video z nehody na D5: Auta se jen klouzala. Nejlepší bylo vyskákat, popsal řidič

20. ledna 2022 15:44
Aktualizováno

Redakci CNN Prima NEWS se podařilo získat video z nehody 36 osobních a nákladních automobilů na dálnici D5 u Žebráku. Je na něm vidět, jak řidiči nemohli kvůli čerstvému sněhu na silnici kontrolovat své vozy a začali do sebe postupně najíždět. Šest lidí se zranilo, někteří z nich museli být transportováni vrtulníkem do Prahy. Provoz v obou pruzích byl obnoven až po 22. hodině.

D35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad Bečvou stála téměř 28 hodin. Už je opět průjezdná

1. listopadu 2021 17:39
Aktualizováno

Na dálnici D35 u Velkého Týnce na Olomoucku byl v úterý téměř po 28 hodinách obnoven provoz v obou směrech, který tam byl zastaven v pondělí odpoledne kvůli nahnutému stožáru s elektrickým vedením. Do stožáru u D35 v pondělí narazil traktorem muž, který pracoval na poli, nárazem při tom poškodil i další sloup elektrického vedení. Dráty vedou nad dálnicí a poškozené stožáry bylo nutné bezpečně zajistit.

Dvojí komplikace na D1. Po hromadné nehodě u Mirošovic kamion prorazil betonová svodidla

6. října 2021 13:46

Provoz na dálnici D1 na 18. kilometru u Mirošovic směrem na Prahu před polednem zkomplikovala řetězová nehoda šesti aut. Potíže jsou hlášeny i na 21. kilometru, kde narazil kamion do betonových svodidel. Provoz na obou místech dálnice je takřka zastavený, řidiči mohou projíždět jediným jízdním pruhem. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl řidiče vyzývá, aby se tomuto úseku vyhnuli.

Babiš k opravené D1: Její životnost je 30 let, v minulosti měla špatnou image

2. října 2021 10:29

Opravená dálnice D1 má životnost 30 let, záruku desetiletou, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Šéf Ředitelství silnic a dálnic ČR Radek Mátl na sobotním oficiálním otevření posledního zrekonstruovaného úseku mezi Velkým Beranovem a Měřínem uvedl, že všechny opravné úseky by měly být zkolaudovány v příštím roce. Podle Babiše se D1 stala symbolem nehod i výluk a měla špatnou „image“.

Smutná česká bilance: Silnice máme horší než v Africe, navíc kupa byrokracie

6. září 2021 06:35

Výstavba silnic a dálnic je v tuzemsku zdlouhavá, Čechům zkrátka nejde. A všímá si toho i svět. V globálním žebříčku zemí, kde se hodnotí údržba stávajících a výstavba nových silnic, se Česko neustále propadá a nyní zaujímá až 76. místo po boku afrických zemí, o jejichž existenci možná mnozí nikdy neslyšeli. Ministerstvo dopravy a silničáři slibují obrat k lepšímu. Sami řidiči jsou ale spíše skeptičtí.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference vlády: Proplatí pojišťovna v září testy na covid všem?

23. srpna 2021 14:58

V pondělí se ve 14 hodin sešla vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Na programu má kromě projednání zavedení mistrovské zkoušky či ročních zpráv i téma covidové. Kabinet by měl řešit i proplácení testů na covid v září. Před týdnem schválil, že nárok na proplácení testů ze zdravotního pojištění budou mít lidé do 18 let. Zvedne se hranice? Sledujte tiskovou konferenci vlády od 15:30 v tomto článku i ve vysílání CNN Prima NEWS.

reklama