reklama

Designérka, které se splnil studentský sen. Navrhla tramvaj a vyrábí vibrátory

Česká designérka Anna Marešová navrhuje erotické pomůcky a tramvaje. Tyto pomůcky ale v sexshopu nekoupíte a její tramvají se také jen tak nesvezete. Přitom se jí v byznysu daří a o její příběh i produkty je stále velký zájem. Vše odstartovaly její školní práce.

reklama

Když si mladá designérka v roce 2011 vybírala téma své diplomové práce, volila mezi návrhem zásuvek a designem sexuálních vylepšováků pro ženy. Její profesor měl však v tomhle ohledu jasno. „Pan profesor, kterému tenkrát bylo 66 let, se culil, podíval se do země a řekl: Anno, ty zásuvky nedělej,“ komentuje Marešová. V tom momentě ještě ale sama netušila, že jí toto téma prakticky nastartuje kariéru.

Školní práce se změnila v byznys a rok po ukončení studia uvedla designérka na trh své první Venušiny kuličky, které později rozšířila o další dva druhy, které se liší ve své váze a přidal se k nim i vibrátor. V září tohoto roku plánuje představit menstruační kalíšek, který je stejně jako její předchozí výrobky z lékařského silikonu.

Vývoj každého produktu je pro ni důležitý, a proto oslovuje odborníky, kteří s ní návrhy konzultují. Ideální velikost Venušiných kuliček konzultovala s gynekoložkou, se kterou je v neustálém kontaktu dodnes. Při vývoji vibrátoru spolupracovala naopak s Alenou Dolečkovou, která se živí jako profesionální testerka erotických pomůcek, na které pak píše odborné recenze.

Anna má i svou kamennou prodejnu, která spíše připomíná ateliér, a tak by ani nikoho nenapadlo, co skrývají šuplíky ve vysokých policích. Tam si můžete zcela diskrétně vybrat svého vlastního kamaráda do nočního stolku i vy. Nebo udělat radost své drahé polovičce například vibrátorem s osobním vzkazem. Jednotlivé pomůcky si však můžete do detailů prohlédnout a dokonce i osahat a když si nevyberete, nevadí. Designérka s vámi ráda poklábosí nad šálkem kávy.

Vášeň pro tramvaje

Není tajemstvím, že Anna Marešová je velkým obdivovatelem tramvají a všech železničních vozidel. Už ve své bakalářské práci se zabývala designem tramvaje typu T3. Další velký projekt na sebe nenechal dlouho čekat. Všiml si jí totiž Dopravní podnik hlavního města Prahy. „Já jsem četl s Annou Marešovou rozhovor o jejích výrobcích. Ale zároveň tam i připomněla, že jako svoji studentskou práci dělala tramvaj. Potom šéfa správy vozidel tramvají pana Milana Slunéčka napadlo, že bychom jí tedy mohli oslovit právě na přestavbu T3 na výletní tramvaj,“ řekl Jan Šurovský, Technický ředitel DPP.

Unikátní výletní tramvaj byla dopravním podnikem představena veřejnosti k výročí 100 let republiky, jako takové poloviční kabrio, které má odkrývací zadní část střechy. Využití tramvaje s názvem T3 Coupé je zejména pro uzavřené skupiny. Lidé si ji mohou pronajmout třeba na rodinnou oslavu a užít si jízdu po celé Praze.

Pocit výjimečnosti dokresluje i fakt, že posádku tvoří pouze pár vybraných zaměstnanců dopravního podniku. Jednou z nich je i Karolína Hubková, která se v roce 2013 stala první ženou od roku 1974, která má oprávnění řídit všechny pojízdné tramvaje včetně těch historických.

K dokonalosti chybělo už jen málo a jak řidiči, tak průvodčí této výletní tramvaje mají na míru ušité uniformy, k jejichž realizaci Anna oslovila renomovaného návrháře Česlava Jaroše, který se nejrůznějším uniformám v minulosti již věnoval.

Designérka do budoucna plánuje rozšířit svůj sortiment intimních pomůcek. A aby toho nebylo málo, zapojila se do nového projektu a zanedlouho představí kolekci šperků.

Poslechněte si příběh Anny Marešové:

Tagy:

Hlavní zprávy

Čeká nás těžká třetí vlna, tvrdí vědec. Popsal pět rizik, které byste neměli podcenit
Slovensko

Čeká nás těžká třetí vlna, tvrdí vědec. Popsal pět rizik, které byste neměli podcenit

Uznávaný slovenský vědec Pavel Čekan, který za svou práci během pandemie získal státní vyznamenání od prezidentky Zuzany Čaputové, tvrdí, že odborná diskuse o výhodách očkování je u cíle. Všechny argumenty ve prospěch očkování proti covidu podle něj již zazněly. Na Facebooku se rozhodl ještě naposledy veřejně vyzvednout smysl vakcinace, a to na velmi jednoduchém příkladu. Uvedl několik faktorů, které v případě nákazy neočkovaných rozhodují o úrovni průběhu onemocnění.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Hamáčkovy pokuty za neobsazené byty? Jen předvolební plácnutí, říká politolog

Plán předsedy ČSSD Jana Hamáčka pokutovat majitele neobsazených bytů je podle politologa Lukáše Valeše jen předvolebním plácnutím do vody. S komentátory Miroslavem Koreckým z MF DNES a Martinem Schmarczem z Info.cz se ale shodli, že bydlení je klasické sociálnědemokratické téma. Problém podle nich je, že ČSSD za posledních osm let ve vládě jen slibovala, od činů ale zůstala daleko.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové

Kde je Bartoš? pokřikoval šéf vlády Andrej Babiš na lídra hnutí STAN Víta Rakušana v debatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. Rakušan je společně s Ivanem Bartošem v čele koalice Pirátů a STAN a v debatách se střídají. Babiš s Rakušanem se dostali do ostrého sporu i kvůli pandemii koronaviru a premiér šéfovi STANu vmetl i to, že prosazoval ocenění molekulární genetičky Soni Pekové.

reklama

Domácí zpravodajství

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.

reklama