CNN Prima News tramvaje

tramvaje

Výpis příspěvků ke štítku „tramvaje“

V pražské MHD bude na cestující mluvit Vočko ze Simpsonů. Změna přišla po 30 letech

Názvy zastávek a další informace bude v pražských autobusech a tramvajích nově hlásit herec a dabér Jan Vondráček, který po 26 letech vystřídá Dagmar Hazdrovou. V anketě o tom rozhodlo více než 200 tisíc cestujících. Změnu Pražané zaznamenají už letos na podzim. Herec proslul mimo jiné jako hlas Vočka ze seriálu Simpsonovi, propůjčil svůj hlas také Bradleymu Cooperovi nebo Chrisovi O’Dowdovi

Masivní výpadek elektřiny v Praze: Nejezdily tramvaje, mimo provoz byly i semafory

Aktualizováno

Masivní výpadek elektrického proudu v Praze, který způsobila technická závada v rozvodně na Chodově, ve čtvrtek dopoledne ochromil život především v centru a na pravém břehu metropole. Zhruba dvě hodiny v některých lokalitách nejezdily tramvaje, na několik minut se zastavilo metro na lince C i doprava ve Zlíchovském tunelu a v tunelu Mrázovka, které jsou součástí městského okruhu. Na jihovýchodě města nefungovaly semafory. Hasiči vyprošťovali lidi, kteří uvízli ve výtazích, nefungovaly některé weby ani bankomaty. Dodávky proudu se podařilo obnovit po necelé hodině.

Vodíkový autobus nebo metro bez řidičů. Jaké novinky přijdou v pražské dopravě?

Za týden začne výstavba trasy D pražského metra. Do Prahy se také ve velkém vrátí trolejbusy nebo přibydou nové tramvajové trati. Konkrétní obrysy také získal projekt obnovení provozu tramvají na Václavském náměstí. „Jedna samostatná trať spojí Vodičkovu ulici s Muzeem, druhá Václavské náměstí s Vinohradskou ulicí,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy Petr Witowski.

Vánoční cesta: Vánoční duch zavítal i do Prahy. Město zkrášluje tradiční výzdoba i tramvaje

Duch Vánoc se nese také pražskou metropolí. Ulice města zkrášluje tisíce vánočních ozdob a světýlek, sváteční náladu dokreslují speciálně nazdobené tramvaje, které se prohánějí Prahou. A přestože byly letošní vánoční trhy kvůli pandemii koronaviru a vládním protikoronavirovým opatřením zrušeny, naleznete v této metropoli místa, která nařízení obešla.