reklama
CNN Prima News tramvaje

tramvaje

Výpis příspěvků ke štítku „tramvaje“

V restauracích spořádaně s rozestupy. V pražské MHD je pak cestou domů hlava na hlavě

5. prosince 2020 06:14

Vláda ke 3. prosinci rozvolnila některá protikoronavirová opatření. Zajásat tak mohly restaurace a hospody, které od začátku října musely být uzavřeny. Hosté však musí v maximálně z poloviny naplněném zařízení dodržovat minimální rozestupy a hygienická opatření. Veškeré snahy o minimalizaci kontaktu však přicházejí vniveč při cestě domů z restaurace. V noci ze čtvrtka na pátek byly noční spoje pražské hromadné dopravy cestujícími přetížené, podobná situace následovala i o den později. Pražané proto požadují, aby se frekvence spojů opět navýšila.

Pražská tramvajová absurdita: Na novou trať na Pankrác tramvaje jen tak nevyjedou

1. prosince 2020 11:47

Vedení Prahy v minulém týdnu s velkou slávou představilo prodloužení tramvajové tratě ke stanici metra Pankrác. Cestující si však budou muset na svezení po nově nainstalovaných kolejích počkat. Přestože ROPID počítal s brzkým zavedením tramvajové linky 19, proti se postavila městská část Praha 4, které vadí, že by zavedení nové linky zároveň znamenalo konec autobusové linky 193.

Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí

27. října 2020 23:13

Denní provoz pražské integrované dopravy (PID) bude od 2. listopadu ukončen už ve 22:00 hodin. Důvodem je zákaz vycházení po deváté večer, který nařídila vláda v souvislosti s bojem proti šíření nemoci COVID-19 od středy 28. října. V MHD platí povinnost nosit roušky ve vozech i na zastávkách, uzavřeny jsou první dveře vozů nebo zrušen prodej jízdenek u řidičů.

reklama