reklama

Revoluční aplikace umožní nastartovat či zaparkovat auto mobilem

Od příštího roku bude několik velkých automobilek vyrábět vozy, které půjdou nastartovat či odemknout skrze aplikaci. K dispozici by mělo být dokonce dokonalé zaparkování auta nebo možnost nechat si zásilku uschovat do kufru od doručovací služby.

reklama

Výhodou aplikace by mělo být, že kromě klíčů nebude nutné hledat ani telefon, ten by měl auto odemknout sám, jakmile se řidič přiblíží na dostatečnou vzdálenost, a to díky digitálnímu klíči založenému na bezdrátovém přenosu.

Unikátní kód k odemykání je možné sdílet s několika dalšími lidmi. Majitel vozu si tak sám rozhodne, kdo bude mít do jeho auta přístup, aniž by mu musel fyzicky půjčovat klíče. Pomocí mobilní aplikace by měly jít nové vozy i nastartovat.

Systém nabídne i možnost vygenerovat jednorázový kód, a ten sdělit doručovací službě. Ta pak bude moci zásilku bezpečně doručit přímo do kufru auta. Vozidlo by mohlo jít na dálku také dokonale zaparkovat.

K tématu

Další hlavní zprávy

Školství

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Vláda reálně uvažuje o tom, že by se děti v listopadu odvezly na školy v přírodě. V pondělí to na tiskové konferenci na dotaz CNN Prima NEWS uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). S návrhem na improvizované školy v přírodě přišli minulý týden zástupci odborů a v tomto týdnu by měli podrobnosti ministrům představit. Jde podle nich o variantu, jak bojovat proti šíření koronaviru a nenakazit rodiče. Dopad do rozpočtu by byl podle odborů až dvě miliardy korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dodala, že děti jsou velká priorita a bude o tom jednat.

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

reklama
Nezničitelného Ibrahimovice COVID-19 nepřibrzdil a stále řádí. Milán má Boha, řekl Švéd
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Pod vlivem pervitinu dceru ubodala nůžkami a schovala do pračky. Žena si odpyká vysoký trest
Další články
reklama
reklama