reklama

Režisérka filmu Karel: Ve střižně mi chyběl. Večerní telefonáty s Gottem vadily mému muži

Dlouhé telefonáty po večerech s Karlem Gottem vadily mému muži. Naštěstí ho měl velmi rád. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prozradila režisérka již druhého dokumentu o legendárním zpěvákovi Olga Malířová Špátová. Během stříhání filmu jí Gott velmi chyběl. Považovala ho totiž za spoluautora snímku. Od zpěvákovy smrti uplynuly dva roky.

reklama

Dokument Karel o fenomenálním Zlatém slavíkovi bude mít premiéru 7. října. „Karla jsem natáčela ještě 14 dní před jeho odchodem. Pak jsme se loučili, já mu děkovala a on mi řekl, že mi děkuje za to, že se obětuji. Na to nikdy nezapomenu. Nevím, jak to myslel. Byla to nádherná práce, která trvala rok,“ popsala Malířová Špátová.

Gott viděl z filmu hrubý sestřih. „Ledacos viděl v průběhu natáčení. Přivedl mě i na nápad. Karel byl velmi poctivý. Snažil se, aby každá scéna byla vypointovaná a měla humor. Byl do všeho zapálený jako kluk,“ pokračovala režisérka s tím, že zpěvák se k filmu stavěl jako spoluautor. „Věděl, že tam nemohou být jen chvíle radostné. Chybělo, že si s ním ve střižně nemůžeme povídat,“ dodala.

Dlouhé telefonáty, kamera jako vstupenka

Večer před každým natáčením společně s Gottovou manželkou Ivanou vedly dlouhé telefonáty. „Štvalo to mého muže, ale můj manžel a kameraman Jan Malíř měl naštěstí Karla celoživotně rád. Kdyby ho rád neměl, bylo by to těžké. Jsem ráda, že přesto si mě můj muž vzal,“ dodala Malířová Špátová s úsměvem.

Režisérka byla velmi překvapená, že ji k sobě zpěvák pustil velmi blízko. „V době, kdy byl velmi slabý, mu to stálo za to. Pak jsem si uvědomila, že práce pro něj byla společně s rodinou lék. Nebyla mu nikdy blízká politická témata. To pro něj bylo velmi bolavé,“ vysvětlila režisérka.

Během natáčení docházelo i k velmi silným okamžikům. „Kolikrát jsem za kamerou plakala. Viděla jsem člověka, který opouští život, a přitom je tak vyrovnaný. Kromě slabostí měl život čistý a naplněný tvorbou a láskou,“ má jasno.

Kamera je podle Malířové Špátové vstupenkou k tomu, jak se k člověku najednou dostat blíže. Bez ní by si to v některých situacích nedovolila. „Některým divákům to může pomoci se s ním třeba ztotožnit a pomoci lidem s rakovinou. Uvidí, jak byl statečný. Takové vysvětlení jsem dávala i Karlovi, proč mám natáčet v nemocnici. Velmi rychle to pochopil,“ uzavřela Malířová Špátová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Plyn o čtvrtinu zdraží i Pražská plynárenská. Nebude se to týkat všech zákazníků
Energetika

Plyn o čtvrtinu zdraží i Pražská plynárenská. Nebude se to týkat všech zákazníků

Pražská plynárenská od 1. listopadu zdraží některým zákazníkům plyn v průměru o 24,6 procenta. Netýká se to klientů se zafixovanými cenami, naopak s ním musí počítat domácnosti a maloodběratelé, kteří nyní využívají základní ceník Standard. Firma zdražení odůvodnila nepříznivou situací na trhu. V tiskové zprávě to ve středu uvedl mluvčí firmy Miroslav Vránek.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Roušky i při výuce a hrozící omezení péče. Epidemie zrychluje podle rizikového scénáře

Některé děti starší 12 let budou muset mít zakryté dýchací cesty i během vyučování ve třídách. Opatření navrhne ministerstvo zdravotnictví. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) však zdůraznil, že jde o lokální opatření, nikoliv plošné. Restrikce budou namířené jen na epidemicky postiženější kraje ČR. Podle Vojtěcha v některých krajích vlivem covidu hrozí omezování nemocniční péče. S nařízením nesouhlasí ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Zázrak v hořícím letadle. Všech 21 osob na palubě se zachránilo díky nevídanému štěstí

Nevídané štěstí potkalo cestující úterního letu z Houstonu do Boston. Letoun měl při startu važné potíže, narazil do nedalekého plotu a ihned začal hořet. Všem 21 osobám na palubě se však podařilo plamenům uniknout a jako zázrakem všichni vyvázli bez vážnějších zranění. Nejmladšímu cestujícímu bylo jen 10 let, pasažéři mířili na baseballový zápas.

Do konce roku zemřou na covid dva tisíce lidí, varuje Hořejší. Hostomský by rozvolňoval

Šíření covidu v Česku neustále zrychluje. V úterý přibylo 3 246 případů, podle imunologa Václava Hořejšího a biochemika Zdeňka Hostomského je ale potřeba sledovat zejména počty hospitalizovaných a zemřelých. Hostomský ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že nakažlivější variantě delta se stejně neubráníme. Hořejší očekává, že do konce roku zemřou na covid ještě dva tisíce lidí.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama